Racewagen rijdt 'met opzet' in op publiek bij cross ii 5 Drie kinderen neergestoken maandag 16 september 2019 Er is enorm bezuinigd. Dit is bijna niet vol te houden minder huizen van het gas af dan wenselijk is.'' De Rook: „Vooral in de steden bui ten de Randstad. In Leeuwarden, Nijmegen, Enschede, Groningen en Breda vallen de hardste klap pen. Dat kan komen doordat die steden ook een centrumfunctie vervullen voor de regio. Wij on derzoeken nu waarom die ge meenten er zo slecht uitkomen.'' Depla: „Natuurlijk, het rijk inves teert ook veel in grote projecten. Dat is mooi. Maar die honderden miljoenen extra voor de jeugd krij gen we nadat er enorm is bezui nigd. Dat is alsof ik eerst j ouw auto afpak en je vervolgens de helft van die auto terugkrijgt. En nu moeten wij blij zijn omdat we de helft van die auto terugkrijgen?" De Rook: ,,Het rijk gaf de jeugdzorg aan de gemeenten door met een korting van ongeveer een half mil jard euro. Maar de kosten zijn onge veer met een miljard toegenomen. Het is voor ons heel lastig om die kosten in de hand te houden. Het kan niet dat er op rijksniveau meer dan 10 miljard euro overblijft, ter wijl wij moeten nadenken over het sluiten van zwembaden en biblio theken. Volgens mij maak je dan als overheid een heel slechte beurt.'' Een vrouw (17) uit Veghel en de bestuurder van de auto zijn aan gehouden. Een uit de hand gelo pen ruzie is volgens de politie de mogelijke aanleiding. De organisatie van de Kempen cross aan de Maarheezerweg- Zuid gaat uit van een opzettelijke Twee mannen, een vrouw en een jongetje gewond naar het ziekenhuis actie. Er ging een ruzie aan het in cident vooraf. Die ontstond toen de organisatie de laatste van de drie races van de dag wilde annu leren, omdat er wegens droogte en stof te weinig zicht was, zo ver telt organisator Rowin de Bruijn. Sommige deelnemers wilden hun geld terug, waardoor er ruzie ontstond met de organisatoren. Op een gegeven moment werd daarbij ook gevochten. ,,Toen ging het helemaal fout'', zegt De Bruijn. ,,Ik hoorde een auto aankomen, die met zo'n 40 kilometer per uur het publiek in reed.'' Zo'n twintig tot vijfentwintig mensen doken direct op de grijze Opel Vectra, om te voorkomen dat de bestuurder voor een tweede keer op mensen af zou rijden. Daarbij werd hij mishandeld. Ook de vader van de man, die zijn zoon wilde beschermen, kreeg klappen. Er zouden zeven mensen ge wond zijn geraakt bij het incident op het braakliggende evenemen tenterrein langs de A3. Twee man nen, een vrouw en een jongetje zijn met onbekende verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht. Drie andere gewonden zijn ter plaatse nagekeken door ambulan cepersoneel. Het kostte de politie veel moeite om de vechtende partijen uit elkaar te houden. Ze moesten op een rij staan om de groepen van elkaar te scheiden. Daarbij werd ook minstens één politie hond ingezet. Bij een steekpartij in een park in Breda zijn gisteravond twee jon gens en een meisje gewond ge raakt. De jongeren werden na een korte ruzie bij hun hangplek neergestoken door een voorbij ganger in donkere kleding. Volgens omstanders gaat het om kinderen uit de wijk van een jaar of 15. Toen er anderen bij hun groep kwamen staan, ontstond ruzie. Een van de aanwezigen trok een mes en stak op de kinde ren in. De dader is gevlucht, waarschijnlijk de wijk in. Eén van de slachtoffers is meer- dere keren in zijn rug gestoken. Een ander slachtoffer heeft ver wondingen in zijn nek, het meisje aan haar been. Alle drie de slachtoffers zijn met hun ouders per ambulance naar ziekenhui zen in Rotterdam en Breda ge bracht Legerdoodt talibanleiders Dieven zetten paleis te kakken Belgen in de ban van ontplofte ufo Nederlander valt van klif -Paul Depla, voorzitter G40 Waar zijn de problemen het grootst? Rotterdam krijgt wel een half mil jard voor een nieuwe oeverver binding. En er komen honderden miljoenen bij voor jeugdzorg. Een man (21) uit het Limburgse Reuver is gistermiddag op het publiek ingereden tijdens de prijsuitreiking van de Kempen cross in Leende. Er zijn vier gewonden gevallen. Roel Kuilder Chiel Timmermans Leende Politie en hulpverleners komen snel in actie. foto bert jansen BREDA Hulpverleners op de plek van de steekpartij. foto maricmedia KABOEL Afghaanse regerings troepen hebben met hulp van het Ameri kaanse leger bij lucht aanvallen twee leiders van de taliban en zo'n veertig strijders ge dood. Volgens de Af ghaanse regering waren de aanvallen in het noorden en wes ten van Afghanistan. De operaties van za terdagavond waren gericht op het verijde len van aanslagen op de Afghaanse troe pen. WOODSTOCK In het Britse Blenheim Palace hebben inbre kers een gouden toi letpot gestolen. Het satirische kunstwerk stond er net twee dagen. De echt ge bruikte pot is ruim een miljoen euro waard. GENT Een lichtgevend voor werp boven de Belgi sche stad Gent heeft tot tientallen telefoon tjes geleid naar het Belgische ufo-meld punt. Een heleboel Gentenaren zagen za terdag een helder wit object dat na enige tijd uit elkaar spatte. Gent is de stad waar in 2018 de meeste ufo-waarnemingen werden gemeld: vorig jaar 179. Dit keer was het waarschijnlijk een ontplofte weerballon. MALLORCA Een Nederlander van ongeveer 60 jaar oud is op het Spaanse toeristeneiland Mal- lorca om het leven gekomen toen hij een val van 20 meter maakte van een klif. Volgens de Spaanse krant Diario de Mal- lorca leunde de man op een reling van een vakantiehuis bij het strand van Cala Vi- nyes, en begaf de re ling het. De politie doet onderzoek naar de staat van het huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5