Extra competitie? Voor Rietjens hoeft het niet Bas was jarenlang een groot talent bij Vogelwaarde, maar is daar wat te lang stil blijven staan. Gelukkig heeft hij nu wel de keuze gemaakt om een stap hogerop te gaan AMATEURVOETBAL Vierde klasse A ARAG is partner van de scheidsrechters in het Nederlandse voetbal. Niet alleen binnen het betaald voetbal, maar juist ook in het amateurvoetbal. Omdat we houden van het spel en het plezier. Met onze bijdrage aan FairPlay helpen we mee dat het leuk blijft, voor iedereen. Daarom hebben we samen met de KNVB de FairPlay Certificering ontwikkeld. Voor amateurclubs die serieus werk maken van de ondersteuning van de eigen scheidsrechters. Wil je dat ook jouw club een FairPlay Zone wordt? Ga dan naar: arag.nl/fairplay -Marco van Vlierberghe, trainer van derdeklasser Steen MAANDAG 16 SEPTEMBER RKVV Koewacht eindigde al sinds 1995 niet meer in het linkerrijtje van de vierde klasse zondag. ,,Zo, dat is dan al even geleden ja'', reageert routinier Jordi Rietjens als hij wordt geconfronteerd met die statistiek. Of dit dan het jaar wordt om positief te gaan verrassen? ,,Als je het reëel bekijkt, dan denk ik van niet. Er is slechts een competitie met elf clubs, en we hebben wat kwaliteit moe ten inleveren.'' Juriën Dam Koewacht Ruud Martens was met zijn diepgang en scorend vermogen altijd belangrijk voor Koewacht, weet Rietjens. „Ruud heeft nu voor zijn tenniscarrière gekozen. Karel Poppe, een leuke en jonge speler, is ook gestopt. Gelukkig is Lars Vaerewijck erbij gekomen en stroomt er wat jeugd door.'' Met die jeugd mag de nieuwe en begin nende trainer Jorden Takiddine aan de slag. De komst van de ex-jeugd speler van NAC Breda was voor Rietjens een reden om er nog een jaartje aan vast te plakken. ,,'Takkie' wil zich ook graag bewijzen. Als oudste speler wil ik hem daar graag bij helpen, dus dat is voor mij weer een nieuwe uitdaging. Sinds mijn 17de speel ik hier al hè, uit gezonderd van een jaartje bij RIA in Westdorpe.'' Rietjens, die naast Oost burg, Hontenisse en Clinge ook in Groede een outsider voor de titel ziet, vindt het zuur dat de competitie uit slechts elf clubs bestaat. ,,De Brabantse teams zijn weg, en die waren altijd wel goed voor de sfeer. Er is nu een plan om als Zeeuws- Vlaamse vierdeklassers on derling een extra competitie te gaan spelen. Voor mij hoeft dat eigenlijk niet. Ik denk niet dat het echt gaat leven, ook al zouden we voor een geldprijs gaan spe len. Als we het daarvoor moeten gaan doen ADVERTENTIE Kan jouw club ook wel wat FairPlay gebruiken? [aar] ra©

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59