Zü Ifiivorieten Hollander ziet genoeg potentie bij Vlissingen Teamgevoel moet Steen iets extra's geven Verstraeten wil veel tijd investeren in Aardenburg AMATEURVOETBAL Eerste klasse C Derde klasse A Vijfde klasse A Zondagvoetbal Naam: Tomasz Herremans Leeftijd: 18 jaar Club: SDO'63 Favoriete ondergrond: „Gras. Kunstgras vind ik als keeper minder aantrekkelijk om op te duiken." Favoriete game: ,,Het liefst speel ik spellen met vrienden, thuis rond de tafel. Meestal is dat pokeren." Favoriete voetbalschoen: „Mijn eerste schoenen waren Adidas Coppa Mundials. In de tussentijd heb ik van alles gehad, bijvoorbeeld schoenen met sokjes eraan. Inmiddels speel ik weer op het schoeisel waar het allemaal op begon." Favoriete profclub: „Waasland Beveren. Ik ga er regelmatig kij ken. De club heeft veel passionele fans. Als je naast het uitvak staat is de sfeer gewel dig." Favoriete tweede sport: „Fitness. Echt een sport naast voetbal heb ik niet, maar in de sportschool ben ik regel matig te vinden." Favoriete manier van juichen: ,,Als keeper juich ik niet veel, maar zelf zou ik juichend langs het publiek van de uitsup- porters lopen. Ik hou wel van actie, emoties en onderlinge rivaliteit." Favoriete website: „YouTube. Ik kijk veel herhalingen en sa menvattingen terug van oude wedstrijden uit verschillende competities." Favoriete positie: „Keeper, ik zou er niet aan moeten denken ergens anders in het veld te staan. Ik heb het motto, 'In mijn 16 meter gelden mijn re gels'. Het is mijn gebied en het idee om daar de baas te zijn is erg fijn." Favoriete tegenstander: ,,VV Graauw. Onze onderlinge wedstrijden worden gespeeld met bloed, zweet en tra nen. Duels met veel emoties en passie zijn de mooiste.'' Favoriet in jullie klasse dit seizoen: ,,In de top drie komen Rimboe, NVS en daarna wij met SDO'63. Wij zijn klaar voor de strijd en smachten naar een klassering in de top." Hans Puik VC Vlissingen degradeerde in juni na een troosteloos seizoen uit de hoofdklasse. De club hoopt in de eerste klasse weer tot bloei te ko men. Kevin Hollander (30) moet lei ding geven aan dat proces. Stefan Maas Vlissingen De oefenmeester werd vorig seizoen voortijdig de laan uitgestuurd bij buur man Walcheren en hoopt dit jaar suc ces te boeken aan de Irislaan. Met zijn drive is in ieder geval niets mis. Aast u op sportieve revanche na uw voortijdige vertrek bij Walcheren? ,,Nee, helemaal niet. Ik heb totaal geen revanchegevoelens richting Walcheren. Ik wil gewoon een mooi jaar tegemoet gaan met Vlissingen. Met de groep die we hebben, valt dat zeker te doen. Er is genoeg potentie. Het is aan mij om die potentie eruit te laten komen.'' Wat is de doelstelling? ,,We hebben nog geen doelstelling vastgesteld. Wel wat subdoelstellingen. Twee daarvan waren: het plezier terug halen en echt als een team gaan voet ballen. Dat zie je terug in de groep. Ie dereen komt weer met plezier naar de training en heeft een stapje extra over voor elkaar. Dat zag ik vorig seizoen niet, toen ik na de winterstop wat vaker ging kijken.'' Hoe kijkt u naar de huidige selectie? ,,Ik denk dat de selectie heel mooi in balans is. De ervaren jongens zijn blij ven hangen, we hebben de groep aan gevuld met jonge jongens die potentie hebben en midden-twintigers, zoals Nicky van Merriënboer. Vorig jaar wa ren er veel JVOZ'ers en een oudere groep. Ik heb nu wel geprobeerd dat meer in balans te brengen, zodat het gat tussen jong en oud wordt over brugd.'' FOTO RUBEN OREEL Als trainer mocht hij met zijn vorige club Honte- nisse al eens één seizoen proeven van de derde klasse zondag, zoals hij dat nu ook mag doen met zijn nieuwe club Steen. De kampioen van het vorig jaar kan die ervaring van Marco van Vlierberghe goed gebruiken, want voor het gros van de spe lersgroep wordt het hogere niveau een nieuw avontuur. Juriën Dam Sint Jansteen Aardenburg mag zich dit seizoen op gaan maken voor de nodige 'wereld reizen'. De zondag-vijfdeklasser is in gedeeld in een competitie waarvan de helft van de teams uit Brabant komt. Om hun Brabantse uitwedstrijden te kunnen spelen moet de selectie liefst 1582 kilometer gaan overbruggen. En een uitwedstrijd naar pakweg SDO'63 is toch ook al gauw een uurtje rijden. Juriën Dam Aardenburg Tot verrassing van velen keerde Fonnie Verstraeten terug als trainer bij de groen zwarten. ,,Daarmee heb ik mezelf eigen lijk ook verrast'', lacht Verstraeten, die in 2009 een half seizoen werkzaam was bij de - destijds nog - tweedeklasser. ,,Na het overlijden van mijn vrouw Anja was ik eigenlijk niet meer van plan om ooit nog als trainer voor een groep te gaan staan. Haar ziekte was ook de reden dat ik in fe bruari 2016 stopte bij RIA Westdorpe. Je gaat toch anders tegen het leven aankij ken en in die periode had ik eigenlijk ner gens meer zin in.'' In zijn voetballoze jaren onderhield Ver- straeten wel contact met collega-trai ners. ,,Die liepen eigenlijk allemaal tegen dezelfde dingen aan. Ik wist niet of ik daar nog trek in had. Wij gingen als spe ler bijvoorbeeld niet meer op vakantie in de voorbereiding. Dat is nu wel anders.'' De trainer uit Schapenbout, nabij Axel, heeft de stoute droom om dit seizoen met Aardenburg voor het linkerrijtje te gaan spelen. ,,Er zijn drie spelers gestopt, maar er zijn ook negen nieuwe jongens, onder wie oudgediende Jelle de Vreeze (foto). In al die jongens wil ik echt weer heel veel tijd investeren, want het voetbal is en blijft natuurlijk een zeer welkom stukje in m'n leven.'' -► SEIZOEN 2019/2020 „Volgens mij hebben alleen Michael van Mol en Mi- chiel Standaert al eens op dat niveau gespeeld. En Randy Houwer en Jonas Roels, die dit seizoen zijn overgekomen van Clinge, ook", vertelt Van Vlier- berghe, die ook een nieuwe doelman mocht verwelko men. De ene Verdurmen (Kjell), werd immers ingeruild voor de andere Verdurmen (Bas). „Bas was jarenlang een groot talent bij Vogelwaarde, maar is daar wat te lang stil blijven staan. Gelukkig heeft hij nu wel de keuze gemaakt om een stap hogerop te gaan." Van Vlierberghe, die de intentie heeft om drie seizoe nen bij Steen te blijven, heeft een bredere selectie tot zijn beschikking dan in het 'derde-klassejaar' van Hon- tenisse, wat hij ook nodig acht. ,,Toen stonden we voor de winterstop vijfde, nadien zakte het - met name door blessu res - in elkaar.'' De vijftigjarige oefenmeester uit Hulst hoopt het enorme teamgevoel bij Steen uit te kunnen buiten en zodoende handhaving veilig te stellen. ,,En we gaan extra trainingsmomenten inplannen om ook per linie aan de slag te kunnen gaan. Onze nieuwe assistent-trainer Jesse de Waal (die tot afgelopen seizoen ruim twee jaar werk zaam was als videoanalist bij de jeugd van NAC Breda, red.) zal mij daarin gaan onder steunen", aldus Van Vlierberghe, die in Hoeven, RBC en Terneuzen de titelfavorieten in de derde klasse A ziet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58