i Frisse wind bij Vlissingen bevalt Thomas de Rijke wel Ik heb als doel om zo hoog mogelijk te voetballen en mezelf ieder jaar te verbeteren AMATEURVOETBAL petitie Alleen op Walcheren is het de vraag of de regen van begin september voldoende is om de start van de competi tie te halen." Op zijn vakantieadres, eind juli, kreeg Boot van sportverenigingen veel vragen over hoe de velden te bemesten. ,,Dan merk je dat het seizoen er weer aan komt. Een veld bestaat uit drie componenten: Engels raaigras, dat laat zich goed betre den. Veldbeemdgras is diepgeworteld en vormt een dichte zode. En ten derde straatgras, dat een ondiepe beworteling heeft en het hele jaar overvloedig zaad wat vlot kiemt produceert. Dat wil je het liefst er helemaal uit hebben", wijst Boot naar het hoofdveld van WIK'57. ,,Een grassportveld gaat zo'n dertig jaar mee. Ik vind het mooi om samen met een club of gemeente een heel nieuw veld op te bouwen. Kunstgras? We zijn er bij het voetbal aan gewend geraakt. Ik snap dat het bij grote verenigingen handig is om de jeugd altijd, ook in de winter, te kunnen laten spelen. In mijn belevenis is het toch een soort van zaalvoetbal, wat de echte be leving van het voetbal wegneemt. In on derhoud is het met dat rubber amper goedkoper dan een goed grasveld. Je snapt, geef mij het laatste maar." luchting en groot onderhoud na het voet balseizoen. In de winter neem ik al grond monsters bij de clubs om te zien hoe de sa menstelling van de grond is voor renovatie van een veld. Dan weet ik of de grond ver schraald moet worden. Dat gebeurt door er zand bij te brengen. Of ik kijk of er 'orga nisch materiaal' moet worden toegebracht. Compost bijvoorbeeld. Een veld bestaat in veel gevallen uit van nature aanwezig ma teriaal, in meer of mindere mate ver schraald met aangevoerd zand." Gortdroog Neerslag is van belang voor de groei van gras. Zo gortdroog als vorige zomer, vlak voor het voetbalseizoen, is het bij lange na niet. ,,Om het verschil aan te geven: de sportverenigingen op de bovenste Zeeuwse eilanden haalden vorig jaar zes keer water uit het Volkerak om te kunnen beregenen. Dit jaar is dat één keer gebeurd. En ik denk niet (het interview vindt begin augustus plaats, red.), dat het nog een keer hoeft. Dankzij het wisselvallige weer, eind juli, zijn de velden overal, tot aan Cadzand, beter dan in 2018. Er is veel opnieuw door gezaaid in augustus. Daar is regen voor no dig en dat is gevallen. De velden vormen geen problemen voor de start van de com- ,,Toen bekend werd dat Zeelandia Mid delburg naar de zaterdag over zou stap pen, wilde ik sowieso weg. In de vierde klasse wil je niet voetballen. Ik heb het met RCS meegemaakt, dus ik weet als geen ander hoe dat is. Daar is echt geen reet aan. Met RCS maakten wij in dat sei zoen 140 goals. Met alle respect voor die clubs, maar dat zijn gewoon geen leuke wedstrijden.'' Chaostheorie ,,Ik heb met de mensen van Vlissingen gesproken en trainer Kevin Hollander had een goed verhaal. Ik hoorde dat hij eenzelfde type trainer als Rogier Veen- stra is, en over Rogier hoor ik alleen maar positieve verhalen. Kevin begon tijdens het gesprek over werken vanuit een cha ostheorie. Dat hij het spelers tijdens de trainingen heel moeilijk maakt met ge varieerde oefeningen, zodat het in de wedstrijden makkelijker gaat. Heel tac tisch, dat sprak me wel aan. Er zit heel veel variatie in Kevins oefeningen. Ik heb nog nooit een trainer gehad die zoveel verschillende dingen op trainingen doet. Dat is wel fijn. Je weet als speler bij hem ook precies wat er van je verwacht wordt.'' Goede voorbereiding ,,Ik had van tevoren wel mijn twijfels, want je hoort veel over Vlissingen in het nieuws dat het wel een rommeltje is af en toe. Met een trainer die weggaat, er komt een nieuwe, maar daar heb ik niks van gemerkt tot nu toe. Het is een leuke groep en ik heb het naar mijn zin. De eerste maanden bij Vlissingen zijn goed bevallen. We hebben ook een goede voorbereiding gedraaid met onder meer winst op Kloetinge (2-1) en een gelijk- spel tegen Barendrecht (1-1), waarin we zeker niet minder waren. Ik denk dat er nu veel meer een team staat, met spelers die iets voor elkaar over hebben.'' Beelden ,,Laatst kregen wij via WhatsApp ineens beelden doorgestuurd. Al onze wedstrij den worden gefilmd en Renaldo Jacobs (assistent-trainer, red.) zit met een iPad op de bank. Ze hebben een programma aangeschaft, waar ik de naam eigenlijk niet van weet. Op het scherm van die iPad staan allerlei termen als 'opbouw', 'omschakeling' en 'aanval'. Renaldo kan daarop klikken, als in de wedstrijd die actie gebeurt. Dat ding staat in contact met de camera, dus zo worden fragmen ten opgeslagen. Ideaal en je kunt ervan leren. Kevin zei dat we vaker beelden gaan krijgen.'' Sportschool ,,Ik mis nooit een training, speel natuur lijk wedstrijden, maar het is niet zo dat ik buiten het voetbal om heel veel bezig ben in de sportschool en dat soort din gen. Daar heb ik op het moment ook geen tijd voor. Op een gegeven moment zul je er niet aan ontkomen als je fysiek tekortkomt, maar tot nu toe heb ik daar geen last van. Ik ben groot genoeg, snel en heb zoiets van: het is druk zat met school en drie keer per week trainen. Ik studeer Rechten in Rotterdam, waar ik drie dagen in de week les heb: maandag, woensdag en donderdag. Met Vlissingen trainen we op dinsdag, donderdag en vrijdag, dus dat valt prima te combine ren.'' Promoveren ,,Als je gedegradeerd bent uit de hoofd klasse en je hebt zoveel kwaliteit als wij dit jaar hebben, dan moet je zeker wel de topdrie kunnen halen. De doelstelling is ook promoveren. Natuurlijk wil je kam pioen worden, maar het kan zo maar zijn dat er een ploeg nét iets beter is dan jij. Persoonlijk heb ik als doel om zo hoog mogelijk te voetballen en mezelf ieder jaar te verbeteren. Vlissingen is weer een mooie stap hogerop.'' -Thomas de Rijke MAANDAG 16 SEPTEMBER 2019 Thomas de Rijke torent bij de Borsele Sloepoort Cup boven ie dereen uit, tij dens het duel met zijn oude club Zeelan- dia Middel burg. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Thomas de Rijke (21) debuteerde af gelopen zomer in het Zeeuws elftal en maakte de overstap van Zeelandia Middelburg naar VC Vlissingen. Bij de zondag-eersteklasser werd hij met zes treffers meteen topscorer van de voorbereiding. De Rijke wil zich aan de Irislaan verder ontwikkelen. Een mo noloog. SEIZOEN 2019/2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55