3 m *pjfe *%^spg -■■■•■ -. -•• AMATEURVOETBAL jggfl kans verkleinen dat er talent verloren gaat. Het eerste verzoek om Dani dispensatie te verlenen, wordt echter afgewezen. Slager en de familie laten het er niet bij zitten. Ze gaan in beroep, met de eerder uitgeprinte reglementen in de hand. Marian Keim: ,,Daar stond in eerste instantie op dat het om de geboortejaren vanaf 2002 ging en de categorieën Onder 13 tot en met Onder 17. Later is dat aangepast naar tot en met On der 16 en vanaf 2003. Dani is van 2002, maar was wel Onder 17-speler en werd di rect op zijn geboortejaar afgewezen zon der naar het individuele geval te kijken. De documenten van de KNVB die we hadden, hebben we gebruikt. Niels heeft er veel tijd en energie ingestoken en echt alles uit de kast gehaald.'' Op maandag 26 augustus krijgt Slager het verlossende bericht van de KNVB. ,,Ik was op het Scheldemond College en heb Dani toen even uit de klas gehaald'', vertelt Sla ger. De voetballer vult aan: ,,Ik zag al aan de blik van Niels dat het iets positiefs was.'' Niels Slager: ,,Nadat ik het had ver teld, stond hij met tranen in zijn ogen.'' Marian Keim: ,,Niels had me kort daarvoor al gebeld. Het was bloedheet op kantoor, maar het kippenvel stond op mijn armen.'' Groeihormonen Sinds mei van dit jaar maakte Dani Helle man gebruik van groeihormonen. Daar is een lang traject in eerst het ziekenhuis in Vlissingen en daarna het Sophia Kinder ziekenhuis in Rotterdam aan vooraf ge gaan. Kort samengevat: als Dani voor het eerst naar het ziekenhuis gaat omdat hij kleiner is dan leeftijdsgenoten, kunnen ze geen afwijkingen vinden. In 2012, als hij tien is, krijgen hij en zijn familie het advies om toch maar eens naar Rotterdam te gaan. Daar kunnen ze ook niets afwijkends ont dekken. Marian Keim: ,,Elke vier maanden gingen we naar het Sophia, maar ze deden niet veel meer dan wegen, meten, bloedon derzoek en ze namen een foto van zijn hand. Soms voelden we ons bezwaard, om dat we daar met een gezond kind kwamen. Maar we zijn blijven gaan, omdat er mis schien toch iets ontdekt zou kunnen wor den.'' In 2017 begint Dani met het slikken van pillen, om zijn groeischijven open te hou den. ,,Qua groei gebeurde er weinig, Dani werd zo'n vier centimeter per jaar groter'', vertelt zijn moeder. ,De arts gaf begin 2019 aan toch een poging te willen wagen om groeihormonen voor Dani te krijgen. On dertussen zagen we het verschil met zijn ploeggenoten bij JVOZ en andere vrienden steeds groter worden. Op het veld werd het fysiek ook steeds zwaarder voor hem. Hij moest continu op zijn tenen lopen. Het verschil met sommige jongens was enorm.'' Een commissie van medici wijst het eerste verzoek om hem groeihormonen te geven af. Marian Keim: „Terwijl Dani aan alle ei sen voldeed. We wisten alleen zijn geboor telengte niet en dat was cruciaal. Zijn arts heeft zijn geval aan een hogere tweede commissie voorgelegd. Daarna kregen we wel groen licht.'' Ze snapt overigens dat zo'n commissie de medicijnen niet zomaar toewijst. ,,Zo'n spuit kost 400 euro per vijf dagen. Dan be grijp ik wel dat je er even over nadenkt en overlegt of je die gaat geven. Maar bij Dani hebben ze er wel héél lang over nagedacht. Het is jammer dat het niet eerder besloten is. Zelfs de assistente in het ziekenhuis, die hem moest leren prikken, vroeg ons waarom hij het nu pas kreeg. Zij snapte er niks van, ook omdat hij toen bijna zeven tien was. Als hij gewoon op zijn vijftiende had kunnen beginnen, was het effect nu misschien al beter zichtbaar geweest.'' Snorretje Hij is nu vier maanden bezig en merkt al veranderingen aan zijn lichaam. Dani voelt aan de haartjes boven zijn lip en lacht. ,,Een snorretje, dat had ik daarvoor niet. Ik ben ook wel iets breder en sterker gewor den.'' En hij heeft ineens veel last van zijn knie. ,,Aan het eind van het vorig seizoen kwam de pijn op'', vertelt hij. ,,Het moet wel te maken hebben met de groeihormo nen, want sinds ik die gebruik heb ik meer last gekregen. Eerst voelde ik de pijn steeds na een training. Dan werd het heel stijf en kreeg ik last. De afgelopen tijd was het ook tijdens de trainingen.'' Twee milligram Norditropin per dag is een hoge dosering. ,,Dat komt doordat ik er zo laat mee begonnen ben. Het is niet echt op gebouwd, het is meteen volle bak.'' Het vergt ook veel discipline. ,,Ik moet het ie dere avond rond hetzelfde tijdstip inspui ten. Tijdens de slaap werkt het groeihor moon het beste.'' Hij moet proberen zo veel mogelijk te rusten en gaat altijd op tijd naar bed. Dat kost hem weinig moeite. ,,Ik ga niet uit en zit in een bepaald ritme.'' Officiële meting De middenvelder heeft ook nog stage ge lopen bij Sparta. ,,Dat ging voor mijn ge voel best aardig. Maar ik mocht niet blij ven omdat ik fysiek verdedigend tekort kwam.'' De droom om profvoetballer te worden heeft hij echter nog niet opgege ven. ,,Dit seizoen wil ik er weer volle bak voor gaan.'' Sinds mei is hij al weer een paar centime ter gegroeid. Hoeveel precies weten ze niet, want ze hebben het meten een beetje losgelaten. ,,Op 3 oktober moet Dani terug naar het Sophia Kinderziekenhuis, dan volgt weer een officiële meting'', zegt zijn moeder. Dani: ,,Aan het eind van dit jaar hoop ik echt te kunnen zien dat het resultaat ople vert.'' Marian Keim: ,,Zijn schoenmaat is nu ook al één maat groter.'' Dani: ,,Ik heb nu maat 38. En mijn gewicht zit voor het eerst boven de vijftig kilo.'' Zolang zijn groeischijven open blijven staan, kan hij de groeihormonen blijven gebruiken. ,,Misschien kan ik wel tot mijn negentiende of twintigste door blijven spuiten. Ik hoop dat ik straks 1 meter 70 ben, dan ben ik tevreden.'' .y I v' - irf'! -■ 'li*'' mÏ - :Ti;* I SEIZOEN 2019/2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53