Zii Ifiivorieten Vanwege zijn lengte heeft middenvelder dispensatie gekregen van de KNVB AMATEURVOETBAL Qua groei gebeurde er weinig, Dani werd zo'n vier centimeter per jaar groter Dani Helleman is aan zijn zevende seizoen bij JVOZ begonnen. De KNVB verleende hem deze zomer na veel getouwtrek dispensatie, waardoor hij nog een jaar extra in de Onder 17 mag voetballen. Een verhaal over kleiner zijn dan de rest, discipline en groeihormonen. „Zodra ze me zien voetballen, hoor ik tegenstanders vaak niet meer.'' De onderste lade van de koelkast ligt vol met spuiten, die op insuline-pennen voor diabetici lijken. Iedere avond rond kwart over acht trekt Dani Helleman die lade open en volgt dan hetzelfde ritueel. Hij laat de spuit eerst een kwartiertje liggen zodat de vloeistof niet meer zo koud is, de dosis stelt hij in op 2 milligram en dan, pats, steekt hij de spuit in zijn bovenbeen. De net 17 jaar geworden voetballer uit Ritthem is iets groter dan 1 meter 50 en weet waar hij het voor doet. ,,Aan het eind van dit jaar hoop ik echt te kunnen zien dat het resultaat oplevert.'' Dani Helleman behoort in zijn lichting van JVOZ al jaren tot de betere talenten. Alleen is er altijd dat ene verschil met zijn leeftijdsgenoten geweest. Waar zij op een gegeven moment vaak de lucht in schoten, gebeurde dat bij Dani niet. Het heeft gere geld voor vervelende opmerkingen van te genstanders gezorgd, die hij zelf vaak niet hoorde maar zijn moeder langs de zijlijn wel. ,,Hebben jullie de pupil van de week meegenomen? Is die jongen ziek?'', her haalt Marian Keim wat ze dan hoorde. ,,Dan miste ik echt wel een beetje begrip.'' Dani is samen met zijn moeder aange schoven aan de keukentafel in hun huis in Ritthem. Het kleine grote talent wil best zijn verhaal doen, al was het alleen maar om een voorbeeld te zijn voor andere, kleine voetballers. ,,Kleiner zijn dan de rest kan ook voordelen hebben'', weet hij. ,,Je hebt ook lange voetballers, die heel houterig en slungelig zijn, met een matige techniek. Als je kleiner bent, heb je vaak een betere techniek en ben je heel wend baar. Je kunt er dus ook het positieve van inzien.'' Linkerbeen Ja, hij is fysiek niet de sterkste, heeft door de jaren heen geleerd hoe je duels moet ontwijken, maar gaat die duels echt niet uit de weg. Als een situatie erom gevraagd gooit hij zijn gespierde lichaam in de strijd. ,,Ik probeer vooral naar mijn sterke punten te kijken. Daarnaast heb ik mijn linkerbeen bijvoorbeeld veel getraind. Laatst had ik wat last van mijn rechterlies. Tijdens de trainingen heb ik toen bijna alles met links gedaan. Daar word je alleen maar beter van.'' Na twee jaar in de Onder 17 zou hij deze zomer eigenlijk door moeten schuiven naar de Onder 19, de A-junioren. Maar die categorie is er niet meer bij JVOZ. Vanwege zijn geringe lengte is daarom samen met onder andere hoofd opleiding Niels Slager besloten om dispensatie aan te vragen bij de KNVB, om nog een jaar langer in JVOZ JO17-1 te kunnen spelen. De voetbalbond heeft eerder dit jaar bekendgemaakt zo'n dispensatieregeling in het leven te roepen, zodat iedere jongen en ieder meisje de kans krijgt het optimale uit zichzelf te ha len. De KNVB en de clubs kunnen zo de -Marian Keim, de moeder van Dani Naam: Erwin Pouwelse Leeftijd: 29 jaar Club: De Noormannen Favoriete ondergrond: ,,Ik heb een duidelijke voorkeur voor natuur- gras, al heeft kunstgras ook zijn voordelen. Bij De Noormannen kunnen we in de voor bereiding vaak niet op de velden wegens de droogte, in die gevallen is kunstgras ideaal." Favoriete game: ,,Ik houd helemaal niet van computergames. Mijn favoriete spel is 'bieden', een kaartspel dat in koppels wordt gespeeld." Favoriete voetbalschoen: „Enkele jaren speelde ik op 'Calcio Italia' voordat ik overstapte naar zwarte Puma's. Daar speel ik nog altijd op, al zijn er in de tussentijd heel wat paren versleten." Favoriete profclub: ,,Ajax. De mooiste en grootste club met het beste voetbal in Nederland." Favoriete tweede sport: ,Ik doe soms aan crossfit en ga af en toe hardlopen. Ook vind ik wielrennen schitte rend om naar te kijken, iets wat thuis niet altijd wordt gewaardeerd." Favoriete manier van juichen: „Samen met de man van de assist en/of de rest van het team. De individuele manier waarop Cristiano Ronaldo zijn doelpunten viert spreken mij totaal niet aan." Favoriete website: ,,Dat is uiteraard pzc.nl ;-)! Ik kijk ook op an dere nieuwssites, zolang ik maar sportuit slagen en nieuwtjes kan lezen." Favoriete positie: ,,Middenveld. Als klein jochie stond ik nog in de voorhoede, maar sinds de D-pupillen ben ik middenvelder geworden." Favoriete tegenstander: „Domburg. Vaak spelen we allebei slecht voetbal in onderlinge wedstrijden, maar de spanning en het vele publiek vergoeden al les. Bovendien trekken wij meestal aan het langste eind." Favoriet in jullie klasse dit seizoen: „Luctor/Heinkenszand is de grote favoriet. Met De Noormannen zijn wij afgelopen sei zoen op de tiende plaats geëindigd. Als wij het dit jaar beter doen ben ik dik tevreden." Hans Puik 'Als ik 1 meter 70 word, ben ik tevreden' Barry van der Hooft Ritthem Dani Helleman, die afgelopen week end zijn zeventiende verjaardag vierde, in actie tijdens de Sportmasters bij JVOZ. FOTO'S RUBEN OREEL, JANET VISSER EN ALLIANZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52