i H gü Muriël Rosanna MM Voorandere clubs blijft de deur altijd open staan. AMATEURVOETBAL lid van FC Dauwendaele lid van SV Walcheren TO NJiSb team 1, maar de definitieve selectie wordt later be kendgemaakt. We gaan voor de titel, zeker! Het ni veau is behoorlijk hoog. Er wordt hard getraind. Daar bij zijn er veel fysiek sterke meiden, met veel ervaring. Als jonkie is dat even wen nen. Het eerste gaat voor de titel in de derde klasse en zal dus vooral prestatief zijn. Het tweede zal een team zijn waarin je je kunt ontwikkelen. Hoe het met de sfeer zit? In het begin was het wennen voor ie dereen. Maar nu we een poosje op weg zijn is de ge zelligheid zeker in de kleedkamer te vinden.'' ,,Ik vind het een goede op lossing van Adri'', zegt Rossana Uijt de Haag over de samenwerking. ,,Ik ben van Walcheren en wij had den al een samenwerking met Dauwendaele. Dat ging afgelopen seizoen hartstikke goed. Aan het einde kregen we wel door dat we dames tekort gin gen komen. Nu, met Zee- landia Middelburg erbij, betekent het dat we ge woon kunnen voetballen. Fijn voor nu en voor de toekomst!'' Uijt de Haag komt het best tot haar recht op de linksbackposi tie en is ingedeeld in team 2, wat ze prima vindt. ,,Ik heb niet de ambitie om voor Vrouwen 1 te gaan. Ook vanwege m'n oplei ding. Ik studeer Verzor- gende-IG/Maatschappe- lijke Zorg op het Scalda in Goes.'' Het gros van de ploeg kent ze al, dus zal er in de kleed kamer weinig veranderen. Uijt de Haag heeft nog wel ,,Wat ik dacht toen ik hoorde van de samen werking? Het leek me wel leuk'', aldus Mu- riël Marijs. De 24-ja- rige verdediger annex middenvelder is inge deeld in team 1 en maakt zich geen zor gen om haar plekje. ,,Ik ben de aanvoerder, dus had wat dat be treft geen spanning.'' Marijs vindt de sa menwerking een goed initiatief. ,,Want we hadden geen super brede selectie. Ik hoopte wel dat we bij Dauwendaele zouden blijven voetballen. Ik heb veertien jaar bij Oostkapelle gespeeld en toen gekozen voor Dauwendaele. Ik wilde niet weer naar een andere vereni ging. Voor zover ik weet spelen we dit seizoen bij Dauwen- daele.'' Marijs merkt dat de groep steeds meer een geheel wordt. ,,Enkele weken terug hebben we een teamuitje ge had. Er ging een aan tal nieuwe meiden mee, het was heel ge zellig. De sfeer was superleuk. Dat komt wel goed.'' Marijs een klein puntje van kri tiek. ,,De communicatie tussen de clubs zou nog wel wat beter kunnen'', oordeelt ze. ,,Maar dit is pas het begin, dus dat komt wel goed, denk ik.'' En een kampioenschap in de vierde klasse? ,,Dat is niet heel reëel, haha. We willen een hecht team worden, uiteraard gekop peld aan prestaties. Als we in de vierde klasse in de middenmoot eindigen zijn we al een heel eind. Dan kunnen we na dit seizoen weer verder kijken. Steeds meer opbouwen en dan uiteindelijk wel voor het kampioenschap gaan.'' hoopt aan het einde van dit seizoen de kampioensschaal om hoog te kunnen hou den in de derde klasse. ,,Dit is mijn derde seizoen bij Dauwendaele'', ver telt ze. ,,In mijn eerste jaar werden we op doelsaldo geen kam pioen. Vorig seizoen dachten we: Sparta/JVOZ zit er niet meer in, dus nu pakken wij onze kans. Uiteindelijk misten we drie punten of zo. Er zaten helaas wat mindere wedstrijden tussen. Dus ik hoop op driemaal is scheepsrecht.'' -Adri Franke, hoofdtrainer MAANDAG 16 SEPTEMBER 2019 behoorlijk hoog' ■58fc^- Een groepsfoto met de voetbalsters, voorafgaand aan één van de trainin gen van de samen werkende verenigin gen FC Dauwen daele, SV Walcheren en Zeelandia Middel burg. Rechts staand trainer Adri Franke en staand in het mid den op de achter grond Nancy Baha- doer, die verant woordelijk is voor het tweede team. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA S SEIZOEN 2019/2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51