Zü Ifiivorieten Emma lid van Zeelandia V AMATEURVOETBAL De Walcherse verenigingen FC Dauwendaele, Zeelandia Middelburg en SV Walcheren werken voor minimaal drie jaar samen op het gebied van vrouwenvoetbal. Speelsters van de drie clubs laten hun licht schijnen op de nieuwe situatie. ,,We gaan voor de titel, zeker!'' Na maanden van onderhandelen was de kogel door de kerk, tot tevredenheid van Adri Franke. Hij is sinds jaar en dag onlos makelijk verbonden met het meisjes- en vrouwenvoetbal in Zeeland en maakte zich sterk voor dit plan. Maar wat houdt de sa menwerking nu eigenlijk precies in? Tij dens de voorbereiding op dit seizoen kwa men 38 speelsters bijeen, die uiteindelijk verdeeld zijn over twee (voorlopige) ploe gen. Franke bekleedt de functie van hoofd coach, Nancy Bahadoer is verantwoordelijk voor het tweede elftal. Alle voetbalsters zijn lid gebleven van hun eigen club, maar spelen onder de vlag van FC Dauwendaele. De kosten voor de sa menwerking zijn door de drie verenigin gen gedeeld. Het betreft een samenwer king bij de senioren en het is de bedoeling dat in de komende jaren de MO15, MO17 en MO19 erbij komen. Team 1 komt uit in de derde klasse, team 2 acteert één niveau la ger. Ineengeslagen Overigens zijn andere clubs van harte wel kom om zich aan te sluiten, zei Franke en kele maanden terug al. ,,De deur blijft al tijd open staan'', sprak hij. Voorlopig heb ben FC Dauwendaele, Zeelandia Middel burg en Walcheren de handen ineengesla gen. Drie betrokken vrouwen laten hun licht schijnen op de tot stand gekomen sa menwerking. ,,In eerste instantie waren we als Zeelan- dia Vrouwen 1 niet meteen allemaal en thousiast'', bekent Emma Verstraate. ,,We hadden het ontzettend naar ons zin bij Zeelandia Middelburg en zijn afgelopen seizoen kampioen geworden'', vervolgt de 19-jarige middenvelder. ,,Wij wilden deze lijn graag met elkaar doortrekken. Dat was echter niet mogelijk door een tekort aan speelsters voor het nieuwe seizoen.'' Verstraate kijkt met een realistische blik naar de coöperatie. ,,De samenwerking is uiteindelijk een goed plan'', meent ze. ,,Alledrie de betreffende clubs zaten met een tekort aan speelsters. Door samen te werken kunnen er twee elftallen op de been worden gehouden. Daarbij kan er op verschil lende niveaus worden ge speeld. Ik zit voorlopig in t VU M v», Stefan Maas Middelburg 'Het niveau is Naam: Mark de Feiter Leeftijd: 25 Club: FC de Westhoek Favoriete ondergrond: „Gras. Op kunstgras stuiteren ballen alle kanten op en ik voetbal al mijn hele leven op natuurlijk gras. Dat zal altijd mijn voor keur houden." Favoriete game: „FIFA. Het enige spel waar ik af en toe voor ga zitten, andere spelletjes speel ik niet." Favoriete voetbalschoen: „Nike Tiempo. Die zitten simpelweg het lek kerst van alle voetbalschoenen. Ik beleef er al jaren plezier aan." Favoriete profclub: ,,Ajax. Het lijkt me duidelijk waarom. Ze spe len het mooiste voetbal en hebben in Ne derland altijd de beste spelers. In het bui tenland kies ik voor AS Roma. Prachtig te nue en Totti vond ik een geweldige speler." Favoriete tweede sport: ,,Als voetbal niet bestond had ik waarschijn lijk aan waterpolo of handbal gedaan." Favoriete manier van juichen: ,,Ik laat het puur van het moment afhangen. Hangt sterk af hoe belangrijk de goal is." Favoriete website: „Voor de sport kijk ik het vaakst op wereld- regio.nl/sport. Blijf ik prima op de hoogte van het Schouwse voetbal. De meeste tijd op internet breng ik door op tastybakery.nl, dat heeft alles met mijn werk als logistiek manager bij Bliek te maken." Favoriete positie: „Aanvaller. Liefst centraal in de spits of net erachter, op nummer 10." Favoriete tegenstander: ,,ZSC'62. De rivaliteit tussen onze twee teams is groot en bovendien ken ik veel jon gens van ZSC. Onze onderlinge wedstijden staan garant voor spanning en strijd." Favoriet in jullie klasse dit seizoen: ,,Zeelandia Middelburg is de grootste kans hebber. Ik weet zeker dat wij er tot de laat ste speeldag alles aan zullen doen zelf met de titel aan de haal te gaan. We zijn al een paar seizoenen gestrand in de nacompeti- tie, hopelijk wordt dit ons jaar." Hans Puik 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50