'Misschien stop ik er in de winterstop al mee' Steketee troeft in Wemeldinge favoriet Van Maanen af SPORT 17 De Middelburgse rugbyploeg verliest het eerste echt duel van het seizoen. Thuis gaat de ereklasser onverwachts onderuit tegen Oisterwijk Oysters: 29-36. Een week na de reglementaire 30- o-overwinning op The Hookers leek Oemoemenoe zaterdag op weg naar een nieuwe zege. In de eerste helft van het duel met het gepromoveerde Oisterwijk Oys ters was de Middelburgse ploeg de bovenliggende partij. Maar na rust ging echter alles mis bij het team van coach Reweti Montgomery. Van de ploeg die de afgelopen seizoenen zelfs topteams als DIOK en Hilversum bedreigde, is weinig meer over. De meeste bui tenlandse spelers zijn vertrokken en Leroy Kersten begon juist bij het Belgische Dendermonde aan een buitenlands avontuur. Toch zag 'Monty' zijn team goed star ten. Weliswaar openden de gasten al in de eerste minuut de score, maar die achterstand werd snel ongedaan gemaakt door Deniël van der Waal en Reeftah Terekia: 7-7. Daarna stoomde Oemoeme noe via een penaltykick van Joey Luitwieler en een geconverteerde try van Devin Schutte door naar 17-7. Volgens aanvoerder Andictor Petelo was Oemoemenoe in die fase heer en meester: ,,In de eerste vijf scrums kraakten we de tegen stander en hadden we veel balbe zit. Dat leverde twee try's op en een penaltykick. Die voorsprong hadden we in die fase uit moeten bouwen." Op slag van rust kwam Oister- wijk Oysters echter terug tot 17 14. Kort na rust leek er nog steeds geen vuiltje aan de lucht. Na een break van Deniël van der Waal bracht debutant Mitchell Verha gen de marge weer op acht pun ten, maar daarna verloren de Mid delburgers de greep op het duel volledig. Binnen een kwartier bouwden de Brabanders de ach terstand onder leiding van de handige Ralf Steenbakker met snel uitgevoerde aanvallen om in een 22-36-voorsprong. De spelers van de thuisclub waren volledig de kluts kwijt. Petelo was daar helder over: ,,Wij kregen nog kan sen, maar we gingen veel te indi vidueel spelen. Dat was niet de af spraak." Uit een goedlopende driekwar- taanval wist Gabor Besuyen nog wel te scoren, maar tijd voor een slotoffensief was er niet meer. Reeftah Terekia legde de eind stand vast op 29-36. Het laatste woord ,,Ja, maar tot nu toe gebeurde het steeds met mijn linker schouder. Ik kon mijn schouder inmiddels zelf al terug zetten, omdat die banden behoorlijk opgerekt zijn. Maar nu gebeurde het met mijn rechterschouder. Het was heel pijnlijk. Ik moet nu een week in een mitella lopen en volgende week wordt er in het ziekenhuis een foto ge maakt, om te zien wat er alle maal beschadigd is. Daarna wordt het fysiotherapie en her stellen.'' ,,Ik wilde in een duel voor die speler van Ter Leede komen. Ik gooide mijn arm er al voor, al leen zette hij toen zijn lichaam ertussen. Daardoor schoot die arm uit de kom. Door mijn eer- dere ervaringen met mijn lin kerschouder weet ik dat dit een tijdje gaat duren. Toen het links voor het eerst gebeurde, was ik er anderhalve maand uit.'' ,,Nou, ik moet heel eerlijk zeg gen dat ik eerst ga kijken hoe het allemaal herstelt. Als ik last van die schouders blijf houden, Met welke schouder moet ik straks een duel aangaan? dan stop ik er misschien in de winterstop wel al mee. Tegen Odin'59 schoot mijn linker schouder twee weken geleden ook al uit de kom, nadat ik had gescoord. Ik heb 'm toen samen met onze fysiotherapeut Ruben Deij weer teruggezet en een week later speelde ik gewoon tegen Ajax. Maar ik merkte wel dat ik vooral probeerde met mijn rechterschouder het duel aan te gaan, om die linker schouder te ontzien. Nu is rechts er ook uitgeschoten. Met welke schouder moet ik straks een duel aangaan? Ik ga dus eerst maar eens even kijken hoe het er na het herstel voor staat. Daarna maak ik de keuze of ik nog ga voetballen of dat ik stop.'' tv Herman Heuvink Wemeldinge Favoriet Jordan Lee van Maaren kende in de eerste manche een slechte start en sleepte toch nog een tweede plaats uit het vuur. In de tweede heat zat de Vlissinger wel meteen goed bij Steketee. Maar hij maakte daarna toch een foutje en was gezien. Siemon Bezuijen mocht als derde mee naar het po dium. De 125 cc kende net als de eerste wedstrijd in Vlissingen een span nend verloop. Weer hadden Lou- rens de Ligt en Mats Leeuwensteijn elkaar gevonden in de strijd om de zege. Deze keer was het De Ligt die de grootste beker mee naar huis mocht nemen. De derde plaats was opnieuw voor Nick Grinwis. De 500 cc leverde geen verrassin- gen op, want Kevin Spruijt uit Axel won opnieuw beide manches. Guido Boone en Jochem van den Dorpel maakten er een mooie strijd van om de tweede plaats. Die ging aan het einde van de dag naar Boone. Pechvogel van de dag was de se cretaris van de organiserende mo torclub, Frank Rottier. Hij deed mee bij de veteranen, kwam ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen. maandag 16 september 2019 PM Oemoemenoe na rust de kluts kwijt Hans Markusse Middelburg Hoek moet het waarschijnlijk een week of zes zonder Gert- Jan van Leiden stellen. De centrale verdediger viel zater dag in het uitduel met Ter Leede (3-2-nederlaag) na 74 minuten geblesseerd uit. De rechterschouder van Van Lei den schoot uit de kom en daardoor mist hij sowieso de derby van aanstaande zater dag tegen Goes en de duels met VVSB, Dovo en Baren- drecht. En het is de vraag of de Middelburger nog gaat voetballen, wanneer hij weer hersteld is. Barry van der Hooft Middelburg Je hebt vaker last van een schouder uit de kom gehad. Wat gebeurde er zaterdag precies? V 1. Je hebt al eerder aangekon digd dat dit je laatste seizoen is. Wat doet zo'n schouder blessure dan met je? —Gert-Jan van Leiden Gert-Jan van Leiden wordt met zijn schouderblessure afge voerd. FOTO KEES KUIJT/ORANGE PICTURES Motorcrosser Barney Steketee was in Wemeldinge de uitblinker tijdens de tweede wedstrijd van het open Zeeuws kampioen schap. De 21-jarige Yersekenaar won enigszins verrassend beide manches bij de 250 cc. jTPC*1 Barney Steketee (hier op archiefbeeld) won zaterdag in Wemeldinge de 125 cc. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Mitchell Verhage, de debutant bij Oemoemenoe, is aan de bal in het duel met Oisterwijk Oysters, FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45