De Bruijn haalt winst binnen voor Dallinga.com Droomstart voor BC Vlissingen KZ zijn TOP te machtig Demarrages Baldé stapt in Almere uit met kuitspierblessure 15 KOOG AAN DE ZAAN Voor de tweede week op rij leden de korfballers van TOP Arnemui- den een nederlaag in de ere klasse. Zaterdag was Koog Zaan dijk met 22-14 te sterk. Met een paar goede demarrages liep de thuisploeg weg van TOP Arnemuiden. ,,In de eerste helft maakte KZ er een keer vier op rij en in de tweede helft deed die ploeg dat weer", zei coach Kees Jan Oppe, die zag dat zijn team over minder lengte onder de korf beschikte en daardoor ook min der rebounds had. „Wij hadden heel veel éénschotsaanvallen en daarin maakten we er eenvou digweg te weinig." In de ereklasse B is er nu al een soort scheiding ontstaan. De bo venste drie ploegen hebben vier punten, de onderste drie nul. Aanstaande zaterdag treft TOP één van die andere hekkenslui ters, DVO. In de lagere klasses boekten on der meer Ondo en Fortis bemoe digende overwinningen. De driebanders van eredivisionist Dallinga.com leverden gisteren tegen Dekker Keukens een puike prestatie. Ze wonnen met 6-2. 's Lands Welvaren ging, zoals ver wacht, onderuit bij titelkandidaat SIS Schoonmaak. Dallinga.com-Dekker Keukens 6 2: Al voor de pauze tekende zich het ferme resultaat af na een fraaie overwinning van Peter de Backer op oud-ploeggenoot Gerwin Va- lentijn. De Brabander kwam geen moment in zijn spel, maar kreeg daarvoor ook geen kans van de sterk spelende De Backer. Het werd 40-29 in 27 beurten. Berry Dallinga won op de andere tafel na een goede wedstrijd van Paul Bruijstens: 40-32 in 39. Jean Paul de Bruijn zette na de pauze de kroon op het werk. Een vreemde partij, waarin de Hulste naar twee keer uitpakte met een grote serie en voor het overige te vaak kansen liet liggen, trok hij met 40-21 (26) naar zich toe. Steven van Acker miste het gevoel en ging kansloos ten onder tegen zijn teamgenoot in de Belgische competitie, Henk Blauwblomme. Het werd 22-40 in 30. SIS Schoonmaak-'s Lands Wel varen AVH/VSS 7-1: Voor de thee vocht Marcel Hopmans als een leeuw tegen Jeffrey Jorissen, maar hij kwam tekort: 40-34 in 29 beur ten. Invaller Vic Herreweghe overkwam hetzelfde. Hij kon het Martien van der Spoel niet lastig genoeg maken, 40-32 in 34. Na de pauze stelde Ronny Brants alles in het werk om Rai- mond Burgman het leven zuur te maken, maar het baatte. Ondanks een moyenne van 1.476 verloor hij in 21 beurten met 40-31. Dirk Weeremans dwong respect af door één van 's werelds beste drie banders, Eddy Merckx, een gelijk spel af te dwingen. Na 25 beurten mocht het moyenne van 1.600 er zijn. Na een geweldig seizoen met vele prijzen wilde Nelleke Baldé (foto) het seizoen in Almere afsluiten met een tweede hele triat lon, nd Hamburg. Na zo'n 200 kilometer moest de inwoonster van Grijpskerke de strijd staken bij het lopen. Ze had een gescheurde kuitspier, mo gelijk veroorzaakt door ver keerde schoenkeuze. Zaterdagmorgen om 07.00 uur dook Baldé het Weerwater in voor 3,8 kilometer zwem men. Na 1 uur en 12 minuten kon ze aan de 180 kilometer fietsen beginnen. Tijdens het fietsen werkte ze zich op naar de derde plaats van het Euro pees kampioenschap bij de D35. Na 5 uur en 16 minuten mocht ze zich gaan richten op de afsluitende marathon. In de tweede ronde van 7 kilometer sloeg het noodlot toe en bleek haar kuit gescheurd te zijn. Na een paar kilometer ploeteren moest ze zich gewonnen geven. ,,Dat hoort bij sport", liet ze gelaten weten. Bij een wedstrijd in Spijkenisse boekten diverse Zeeuwse triatleten uitstekende resultaten. Op de olympische afstand (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen) werd Niels Koole in 2.10 uur tweede bij de masters. Gert van der Vinden, die in oktober naar de Ironman op Hawaï gaat, fi nishte op de vierde plaats. Chantal Koole (2.28.10) was de nummer twee bij de vrouwen masters in 2.28.10. BC Vlissingen uitstekend uit de startblokken. CobraNova kon geen vat krijgen op Julia Fuertes Lara en Sheri Bos, die BC Vlissingen in het De mannen van BC Vlissingen waren zeer goed op schot eerste kwart naar een 23-16-voor- sprong schoten. In het tweede kwart verdubbelde de thuisploeg de marge. Ook na de pauze bleef de ploeg van coach Astrid Franke mak kelijk scoren. Het werd zo 70-47 voor BC Vlissingen. Mannen. JRC Boxtel-BC Vlissin gen 65-109: In Boxtel liet BC Vlis singen er vanaf het begin geen twij fel over bestaan wie het sterkste team was. Aanvallend draaide het uitstekend en ook de verdediging zat het goed in elkaar. Dit resul teerde via 11-30 in een 26-54-rust- stand. Na de rust ging het wat meer gelijk op, maar een sterke slotfase zorgde voor een zeer ruime zege voor het team van coach Benjamin Steenbeek. Eindstand 65-109. maandag 16 september 2019 Zie voor het complete overzicht van het Zeeuwse korfbal pzc.nl/sport Joop van den Oudenhoven Sluiskil een bijrol spelen Sjaak Sinke Almere Shirin van Anrooij (hier op het EK) won zaterdag een tijdrit in Sittard. FOTO COR VOS De start van de basketbalcom petitie leverde ruime zeges op voor de teams van BC Vlissin gen. De Vlissingse vrouwen wonnen thuis van CobraNova uit Voorburg. De mannen versloe gen in een uitwedstrijd JRC Box tel. Melanie Dolfing Vlissingen Vrouwen. BC Vlissingen-Cobra- Nova 70-47: Ondanks een matige seizoensvoorbereiding en het ont breken van enkele speelsters kwam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43