Van Anrooij beleeft goede generale voor WK tijdrijden 14 Tweede podiumplaats voor Lindy van Anrooij in acht dagen Mels Lambregts is nu wel de beste in de Stadsloop van Goes VELDKORFBAL HOOFDKLASSE De Middelburgse nieuwkomer op het tweede niveau van Nederland heeft van nature een sterk geloof in eigen kunnen. Door de grootse zege op Sporting Delta groeide dat alleen maar. Tijdens een cyclocross in het Belgische Vorselaar is Lindy van Anrooij uit Kapelle zater dag derde geworden. Aimee Schoe, afkomstig uit Vrou wenpolder, eindigde op de tiende plek. Zowel Van Anrooij als Schoe moest vrij ver van achteren starten in het deelnemersveld van vijftig veldrijdsters. Ze slaagden er beiden in naar vo- ren te rijden. Voor Van Anrooij eindigde de inhaalstrijd op het podium. Zij pakte het brons, op elfd seconden van winnares Laura Verdonschot. Schoe kwam niet tot aan de medailles, maar reed zich wel knap in de top tien. Vorige week werd Van An- rooij al tweede in Steenhuf- fel. Pattinama-Kerkhove treft Petkovic Tennisster Lesley Pattinama- Kerkhove is voor de tweede week op rij doorgedrongen tot het hoofdschema van een Chinees WTA-toernooi. Ook in Guangzhou kwam ze door de kwalificatierondes heen. Zaterdag was de Zierikzeese te sterk voor de Australische Jai- mee Fourlis (6-4 6-3), gisteren klopte ze de Chinese Shuyue Ma (6-2 6-4). Op z'n vroegst morgen speelt ze nu tegen de Duitse Andrea Petkovic. Twee keer winst voor Beebikes Nutswerk Het Beebikes Nutswerk Mountainbike Team was za terdag succesvol bij de '6 uur van 't Zand', een wedstrijd in het Brabantse plaats Alphen. Bij de mannenteams won nen Thijmen van de Vrede, Michiel Van Echelpoel, Pa trick Koch en Luc van Eck namens de Zeeuwse ploeg. Rieke Vermue en Marjolein Gernler-Van Westen wer den eerste bij de vrouwen duo's. Vorig jaar moest Mels Lam- bregts uit Roosendaal nog de eer laten aan Tim van den Broeke in de WEA Stadsloop in Goes. Dit keer was hij de snelste in 24 minuten en 44 seconden, bijna een minuut boven het parkoersrecord van Michel Schrier uit 2010. Mirte Overkamp was de snelste vrouw, in 31 minuten en 49 seconden. Zoals gebruikelijk nam Erwin Harmes vrijdagavond de kop. Hij werd gevolgd door Patrick de Vos, Soufiyan El Bourabia en Mels Lambregts. Na vier kilometer had De Vos de lei ding overgenomen, met Lam- bregts en Stitan in de achter volging, waar Harmes al flink terugviel. In de laatste vier kilometer nam Lambregts de koppositie echter over en gaf die niet meer weg. Hij finishte zestien seconden sneller dan De Vos en El Bourabia. De spectaculaire overwinning van zaterdag op Sporting Delta (31-18) sterkte Swift in de overtuiging dat het écht wat te zoeken heeft in de hoofdklasse. ,,Als promovendus is handhaving natuurlijk het belang rijkste", zei coach Dennis Plantinga. ,,Maar wij geloven dat we tot meer in staat zijn. Dan zit ik zelfs te den ken aan een plek in het linkerrijtje." Het contrast tussen de eerste en de tweede speelronde was groot. Op 7 september werd Swift nog wegge speeld door Groen Geel (20-12). Een week later was de Middelburgse ploeg zelf een kat, die muis Sporting Delta alle kanten van het veld liet zien. Plantinga: ,,Groen Geel is de grote titelfavoriet. Voor ons was dat duel een leermoment. Die ploeg gaat samen met Dalto om het kam pioenschap spelen. Tegen alle an dere clubs zie ik kansen voor ons, ook al zijn we gepromoveerd." Dat Swift in elk geval Sporting Delta onder zich kan houden, is wel duidelijk. Die Dordtse ploeg strib belde tot 5-5 tegen, maar daarna brokkelde het verzet snel af. Bij rust was het al 13-7 en daarna ging de thuisploeg compleet los. Gijs Gillis sen, Stephan den Boer en Aïsja Zuidweg namen als vanouds veel scores op zich. Mirella Pouwer blonk dit keer eveneens uit; met korte kansjes in de korfzone was zij liefst zesmaal trefzeker. ,,Ik ben blij dat we tot het einde toe door gingen met scoren", zei Plantinga. ,,Soms willen we wel eens gas terugnemen als we weten dat de overwinning binnen is. Maar in deze competitie kan het onder linge resultaat aan het einde van de rit beslissend worden. Dan is het prettig als je hier al een verschil van dertien doelpunten maakt. Dan kunnen we ons in de uitwedstrijd zelfs nog iets permitteren." Vrije ballen Wat zaterdag vooral opviel, was hoe scherp Swift de vrije ballen nam. Aïsja Zuidweg benutte er liefst vier. In het andere vak scoorden Mirella Pouwer en Naomi Zuidweg er res pectievelijk twee en één. ,,We heb ben er flink op getraind", bekende Aïsja Zuidweg. ,,De hoofdklasse is een ander niveau, waarop je nor maal gesproken minder makkelijk aan je doelpunten komt dan in de overgangsklasse. Dan is het belang rijk dat je in elk geval een hoog per centage van je vrije ballen benut. Het was fijn dat dat vandaag in beide vakken gebeurde." De jongste van de zussen Zuid- weg zag het vertrouwen bij Swift gedurende de wedstrijd groeien. ,,Bij sommigen vlogen in de tweede helft alle ballen erin." Ze hoopt én verwacht dat de Middelburgse ploeg dat gevoel mee kan nemen naar de wedstrijden tegen SKF, DSC, Fiks en Avanti. ,,We willen dit seizoen echt meedoen. Niet voor de plekken één en twee, maar wel voor die eronder. We zijn ervan over tuigd dat we meerdere ploegen écht kunnen hebben." Ik zit zelfs te denken aan een plek in het linkerrijtje Shirin van Anrooij heeft een mooie test voor het WK op de weg achter de rug. In Zuid-Limburg deed de zeventienjarige wielrenster uit Ka- pelle mee aan de Watersley Ladies Challenge, een wedstrijd uit de UCI Nations League. De juniore won zaterdag de tijdrit en werd gis teren tweede in het eindklasse ment. Volgende week maandag begint Van Anrooij aan het wereldkam pioenschap met een tijdrit over 14 kilometer. Het parkoers in York shire is glooiend. De afstand tussen Munstergeleen en Sittard was za terdag 11,9 kilometer en kende eveneens wat hoogteverschillen. De Zeeuwse versloeg de Zweedse Wilma Olausson met vijf secon den: 18.27 om 18.32 minuten. In de ritten in lijn van vrijdag (59 kilometer) en gisteren (67,2) werd Van Anrooij respectievelijk acht tiende en zevende. Olausson ver dedigde gisteren met succes haar leiderstrui en bleef de Zeeuwse 34 tellen voor. Bij dezelfde wedstrijd werd Maureen Arens uit Kruiningen vierde bij de nieuwelingen-meis jes. Ze eindigde in de drie onderde len tweemaal als vierde en één keer als vijfde. Voor een podiumplaats kwam de Bevelandse veertien se conden tekort. maandag 16 september 2019 PM VELDRIJDEN TENNIS MOUNTAINBIKEN EERBETOON De finishlijn van de Kustmarathon heeft zaterdagochtend een nieuwe aanblik gekregen. Voorafgaand aan een lange trainingsloop werd er in de Langstraat van Zoutelande een tegel gelegd met daarop de tekst 'FinishLein'. Op 3 januari van dit jaar overleed Lein Lievense, de medebe denker van de Kustmarathon en de man die zestien jaar lang de voorzitter was van het organisatiecomité. Bij de editie van 2019, die begin oktober is, zal hij uitgebreid herdacht worden. Zaterdag werd er al de tegel in de straat gelegd, in bijzijn van onder anderen Lenie Lievense, Chris Simonse (de nieuwe voorzitter) en zo'n 175 hardlopers. foto marathon zeeland ATLETIEK Swift wil niet slechts Roeland van Vliet Middelburg 31 doelpunten in een veldduel lijkt de Zeeuwse max. Zelf haalde Swift op 8 oktober 2016 ook al dat aantal (31-21 tegen Tjoba). TOP Arnemuiden kwam, sinds het in de buiten lucht in de overgangsklasse of hoger speelt, twee keer uit op 31 (31-12 tegen Tweemaal Zes en 31-21 tegen OVVO). Aïsja Zuidweg (rechts) is in een duel verwikkeld. Links ploeggenote Eefje van den Berg. FOTO RUBEN OREEL - Dennis Plantinga Roeland van Vliet Sittard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42