3-2 Hollander ruim langs zijn oude club Vroege goals doen Groene Ster das om van de nul af bij Kloetinge 13 hBeK drinkpauze van de eerste helft bij een 2-0-achterstand voor dat er be slist kansen zouden komen, maar liet na een halfuur (3-0) Francis Kabwe Manengela, Robin Nelis en Sven Mbikulu al warm lopen. Die vielen uiteindelijk allen in. ,,Wat we wilden, lukte eigenlijk wel'', vertelde Fabian Wilson, die in de eerste helft diverse keren op rechts diep ging. ,,We wisten dat er ruimte lag achter hun linksback. Daar heb ben we gebruik van gemaakt, maar We werden in het eerste halfuur drie keer geklopt in de omschakeling het laatste stukje ging steeds niet goed. Ik schrok gewoon toen de trainer in de rust mijn naam noemde. Die zag ik niet aankomen. Hij wilde iets aanvallender spelen.'' Scrimmage Ruben de Jager, links voorin begon nen, nam de positie van Wilson op rechts in. Veel effect had de ingreep niet, omdat de tot rechtsback om gedoopte aanvaller net als alle ver dedigers attent moest zijn op snel uitgevoerde counters. De Jager te kende kort voor het einde in een scrimmage wel voor de 3-2. Meer zat er voor Hoek niet in. Een andere domper was het uit vallen van Gert-Jan van Leiden, een kwartier voor tijd. Bij de centrale verdediger schoot de rechterschou der uit de kom. In de rubriek 'Het laatste woord' doet Van Leiden zijn verhaal. Zie pagina 17. stadgenoten scoorden er lustig op los. Na acht minuten gaf Vlissin- gen-aanvaller Thomas de Rijke het startsein voor een wervelende eerste helft. Kort daarna verdub belde Nicky van Merriënboer de marge (0-2). Voor de pauze werd het nog 0-3 via Renzo Roemeratoe en Van Merriënboer bepaalde met een kopbal de ruststand op 0-4. Walcheren moest kort na de her- vatting een nieuwe domper ver werken, toen Etienne Mallie zijn oude ploeg pijn deed (0-5). Een paar minuten later completeerde Van Merriënboer zijn hattrick (0-6). Louis Ponte (1-6) en Mark van der Eijk (2-6) maakten de eindstand iets draaglijker voor tweedeklasser Walcheren. »VC Vlissingen schiet zes keer raak en is door naar de volgende ronde Roosendaal-Terneuzense Boys 5-1: De bezoekers deden in de be ginfase zeker niet onder voor Roo sendaal. Terneuzense Boys kwam dan ook op voorsprong via aan winst Douwe Zeegers. Na de 1-1 kwam de klad erin. Voor de rust werd het zelfs nog 2-1. Na de pauze liep Roosendaal uit naar een 5-1- zege. Terneuzense Boys is uitge schakeld in het toernooi om de districtsbeker. Het had zo anders kunnen verlo pen als Groene Ster in de eerste minuut op voorsprong was geko men. Een knappe actie van Hoes sein Bouzambou eindigde op de paal. Niet veel later was FC Marlène gelukkiger in de af ronding door een goal van Nabil Akazoun: 0-1. Kort na rust gebeurde wat al eerder gebeurde: een snelle tegen- goal. Nigel Wijdenbosch schoot raak in de korte hoek (0-2), waar door de balans gecontroleerd aan vallen versus risico nemen veran derde. Ismael Hamdaoui maakte daarna de 0-3, na een slippertje achterin. De wedstrijd was daarmee be slist, maar de Vlissingers produ ceerden nog wel een eretreffer. Hicham Azzanagui scoorde na mens Groene Ster en bepaalde de eindstand op 1-3. Districtsbeker Klaas van Hecke had namelijk al vroeg de score geopend, gevolgd door doelpunten van Hubregtse (0 2) en Thijs van den Dries (0-3). ,,We hadden een redelijk gemakkelijke middag'', aldus Meijer. ,,Arends- kerke probeerde in het begin druk te zetten. Er lag dus ruimte achter hun verdediging. Ik denk dat het voor ons lastiger was geweest als zij vanaf minuut één hadden ingezakt. Als eenmaal die eerste bal erin zit, gaat het wat makkelijker.'' Na de rust verzorgden Hubregtse (strafschop), invaller Ramon Jan- son en Valentijn van Keulen de pro ductie. Eindstand: 0-7. ,,Heb je het dan goed gedaan? Ik denk het wel'', aldus Meijer. ,,Ik heb niet het idee dat we in de problemen zijn ge weest. Op voorhand moet je zo'n wedstrijd natuurlijk ook met be hoorlijke cijfers winnen. Maar je moet het nog wel even zien te doen. In tegenstelling tot vorige week (1- 2-nederlaag tegen Dosko) gingen ze er nu wel in.'' Basisklant Meijer heeft in zijn eerste weken bij Kloetinge een goede indruk achtergelaten. ,,Ik heb het goed naar m'n zin'', vertelde de technisch vaardige nummer 10. ,,Het is een leuke groep en iedereen is gemotiveerd. Op elke positie heb ben we meerdere opties, dus ieder een moet zichzelf bewijzen voor een plekje. Marcel hoeft eigenlijk geen conditionele oefeningen te doen, omdat alles op honderd pro cent gaat. Iedereen is volle bak be zig. Je merkt dat je er na een partij- spel doorheen zit. Er wordt goed getraind en er is veel mogelijk.'' BEKER TIEN GOALS maandag 16 september 2019 - Jordi de Jonghe Ter Leede - Hoek 14. Hoekstra 1-0 21. Steemers 2-0 30. Limon 3-0 3-1 35. Impens (pen.) 3-2 90+2. De Jager Opstellingen Bekkers De Jonghe Van der Lans Mouchich Robertson Bok 81. Caicedo Mosquera Limon 86. Van den Berg Wajer 46. Van Otterlo Wilson 46. Kabwe Manengela Van Leiden 78. Mbikulu Embrechts Smulder 60. Nelis Vandepitte Constansia Steemers Franse Echahbouni Impens Petronia De Jager Scheidsrechter: S. Shukrula Toeschouwers: 300 Voor trainer Kevin Hollander was het laatste groepsduel in het toernooi om de districtsbe ker een bijzondere. Hij stond met zijn nieuwe club VC Vlis- singen en een stadsderby te genover zijn oude club Walche ren en stapte als winnaar van het veld: 2-6. Vlissingen gaat daardoor, samen met Roosen daal, door naar de volgende ronde. Stefan Maas Vlissingen Walcheren-VC Vlissingen 2-6: De De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen verloren vrij dagavond in de eigen Baskens- burg met 1-3 van FC Marlène. Na twee duels in de eredivisie heeft de Zeeuwse ploeg een score van 50 procent, want een week eerder werd met 3-2 gewonnen bij TPP/Feyenoord Futsal. Rudy Boogert Vlissingen J 's-Heer Arendskerke J Kloetinge even muisstil Het duel tussen SKNWK (blauw-zwart) en Goes in het toer nooi om de districtsbeker leverde zaterdag flink wat goals op. Tien in totaal om precies te zijn. Het waren de bezoekers uit Goes die wonnen (3-7) en de volgende bekerronde be reikten. Toch was trainer Huseyin Dogan niet helemaal te vreden. ,,Drie tegengoals is gewoon slecht en dat moet er uit'', zei hij na afloop. foto Marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41