het enige wat nog niet is uitgelekt... independer experts in financieel inzicht 9 VOLLEYBAL EK MANNEN maandag 16 september 2019 Een stunt zat er gistermiddag op het EK niet in voor de Nederlandse volleyballers tegen wereldkampioen Polen. In een lawaaierig Ahoy ging het derde pouleduel met ruime cijfers verloren. Lisette van der Geest Rotterdam Spelverdeler Gijs van Solkema stapt de deur door, de catacomben van Ahoy in en brengt met een frons zijn vingers naar zijn oren om met een gepijnigde trek op zijn gezicht eens even flink te wrijven. Wat overblijft na een confrontatie met de wereldkampioen volleybal in de poulefase van het EK, is een lichte piep in de trommelvliezen en een 'volleyballesje'. Nederland verloor gistermiddag met 3-0 (19-25, 18-25, 19-25) van Polen. Van de bijna 11.000 supporters op de tribune tijdens Nederlands Spelverdeler Van Stolkema hield een lichte piep in zijn oren over aan het duel met Polen. derde wedstrijd uit de poulefase kwamen er 6000 uit Polen. Zoals Wilfredo Leon, de onlangs tot Pool genaturaliseerde Cubaan en 's we relds beste volleyballer, zei over het moment waarop hij de hal binnen stapte: ,,O, dat is leuk, dit voelt alsof ik zo in Polen ga spelen.'' In Polen is volleybal groot. In Po len wordt ook anders gesupporterd: met harde fluitconcerten zodra de tegenstander serveert, iedereen ge huld in het rood-wit en toeters die zelfs de stadionspeaker overstem den. Diens smeekbedes in Ahoy met teksten als 'Laten wij dan ten minste zoveel mogelijk herrie ma ken, om een klein beetje evenwicht te bieden', ten spijt. Maar de dominantie van het pu bliek mag nog geen excuus zijn, vindt Maarten van Garderen. ,,Het was een groot Pools feestje, maar wij moeten zeker naar ons eigen spel kijken en dat was niet goed. Dit was een volleyballes." Een paar we ken geleden gaf Nederland goed partij tegen Amerika in het Olym pisch Kwalificatie Toernooi in eigen huis. Die wedstrijd bood perspec tief voor Oranje, dat de laatste jaren steeds beter presteert na een karige periode. Net als Polen is Amerika een volleybalgrootmacht. In Rotterdam liep Nederland continu achter de feiten aan, op een korte opleving in het begin van de derde set na. Van Garderen: ,,Ame- rika gaf constante harde klappen, maar Polen bracht veel meer varia tie, waar we ons niet op konden in stellen. We vonden geen oplossing, dat is een keihard feit. Daarnaast liepen een aantal dingen bij ons niet goed: misverstanden in de communicatie, passes die niet goed gingen, geen servicedruk, terwijl zij dat wel hadden. Doodzonde. Het was een wanvertoning van onze kant. Dit zegt ook dat als wij onder druk staan, dat we daar nog even geen goed antwoord op hebben.'' Winst tegen de nummer 1 van de wereld was ook geen reële ver wachting. Van Garderen: ,,Wij kon den vandaag alleen maar winnen wat dat betreft, maar ik ben wel te leurgesteld over hoe we de wed strijd zijn doorgekomen.'' De benadering voor dit duel was gelijk aan de voorgaande confronta ties, zegt Van Solkema, met nog een lichte piep in zijn oren: ,,Maar die trekt wel weg. De enige zin die vooraf anders was, was: wij zijn niet de favoriet, maar kunnen lekker vrijuit spelen, omdat er niet per se van ons wordt verwacht dat we hier gaan winnen. En die gasten hebben behoorlijk staan knallen, terwijl wij wat kansjes hebben laten liggen.'' Geen man overboord Er is nog geen man overboord. Ne derland zit in een poule van zes waarin Polen zeer waarschijnlijk als winnaar eindigt, de eerste vier plaatsen zich voor de volgende ronde. Vrijdag en zaterdag was Ne derland wel te sterk voor respectie velijk Montenegro en Oekraïne. Twee jaar geleden op het EK in Po len ging het team zonder winnen weer naar huis. Van Garderen, na een spottend lachje: ,,We staan met twee overwinningen op een EK en dat is ook al een tijdje geleden. Dan moeten we het zo maar bekijken.'' De Poolse fans waren in de meerderheid gisteren in Ahoy. fotos bsr agency Als je dit leest, ligt de miljoenennota weer op straat. Oud-Hollands uitlekken noemen we dat. Maar wat er helaas nog niet is uitgelekt, zijn de nieuwe zorgpremies. Gelukkig heeft Independer de Zorgpremie Alert. Daarmee krijg je een seintje als de nieuwe premies bekend zijn en zie je meteen of je zorgverzekering beter en voordeliger kan. Dus vertrouw op jezelf en meld je aan via independer.nl/alert of de QR-code. Dan kan jouw nota zomaar gunstiger uitvallen komend jaar. GO Oranje krijgt Poolse les

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37