Sanne Wevers overwint angst voor de balk II 8 Topper Garca wint KLM Open waarbij het Nederlandse golf een vlucht neemt maandag 16 september 2019 Sanne Wevers bij de balkoefe- ning in Heerenveen. foto bsr agency Nooit eerder was Sanne Wevers bang om van de balk te vallen. Totdat ze na de teleurstellende WK-finale van vorig jaar in Qatar aan het sukkelen raakte, zo be kende ze zaterdag. Marcel Luyckx Heerenveen Het begon bij Sanne Wevers met heupklachten, waarna het uit straalde naar de gehele rechterkant van haar lichaam. ,,Op de training had ik soms uitval, dan deed mijn rechterbeen 't niet meer.'' Ze moest er niet aan denken wat er zo mis kon gaan bijeen balkoefening. ,,Angst voor de balk is een nieuwe ervaring. Er was veel voor nodig om me er overheen te helpen. Ik kreeg veel hulp, maar uiteindelijk moet j e zelf elke keer over die drempel heen'', bekende ze zaterdag in Sportstad Heerenveen. In dat sportcentrum maakte de 27-jarige turnster na bijna een jaar afwezigheid haar comeback en hielp ze Oranje aan goud in de in terland tegen Zwitserland, Spanje en Hongarije. De olympisch kam- S Olympisch kampioene grijpt laatste kans om in de WK-ploeg te komen pioene turnde een voor haar doen niet zo moeilijke balkoefening, niet ingegeven door angst, maar door het teambelang. ,,Ik had de op dracht een redelijk safe oefeninge tje neer te zetten. Nu kijken wat er nog aan groei inzit tot de WK.'' Wevers greep haar laatste kans om zich in de WK-ploeg te turnen. Haar inbreng in de teamscore (163,166) bleef zaterdag beperkt tot 13,333 punten. Belangrijker voor bondscoach Gerben Wiersma was dat de primadonna van het Neder landse turnen wedstrijdfit bleek. Wie van het zestal Sanne en Lieke Wevers, Eythora Thorsdottir, Na omi Visser, Vera van Pol en Tisha Volleman als reserve toe moet kij ken op de WK, beslist Wiersma pas na de podiumtraining in Stuttgart. Sanne Wevers is ervan overtuigd dat haar inbreng op de WK verder reikt dan haar scores op balk en brug. Met haar rijke ervaring kan ze teamgenoten helpen. „Routiniers als Sanne en Epke bij de mannen kun je er maar beter bij hebben'', zo hield vader en coach Vincent We vers een pleidooi voor zijn dochter. ,,Net zoals in het voetbal sommige spelers belangrijk zijn in de kleed kamer en om de wedstrijd heen. Bovendien: balk is een sleuteltoe stel en daar beginnen de WK mee. Het wordt knetterspannend als je straks die arena inloopt. Dan kun je maar beter routiniers meenemen.'' M dium is, duurt volgens Besseling niet lang meer. ,,Er staan een paar jongens in de wacht, onder wie ik. Dat blijkt wel uit deze week'', aldus de nummer 7, die daarmee 50.000 euro verdiende. ,,Zo'n vette cheque heb ik nog nooit gewonnen.'' Behalve Luiten en Besseling kwa men nog drie landgenoten tijdens de afgelopen twee dagen in actie, van wie de 26-jarige Rowin Caron als 27ste eindigde. Een mooi gege ven, vond Luiten. ,,We hebben wel eens jaren gehad met één of hoog uit twee Nederlanders in het week einde. Ik denk dat golf op professi- oneel gebied veel spelers heeft die op de deur aan het kloppen zijn.'' UITSLAGEN De Spaanse topper Sergio Garcia als kampioen en twee Nederlanders in de top 10, van wie Wil Besseling als zevende. De organisatie van het KLM Open mocht blij zijn met het verloop van de honderdste editie van haar golftoernooi. Ralph Blijlevens Amsterdam Met drie Nederlandse spelers in de top 15 in een toernooi van de Euro pean Tour begon de slotdag ideaal voor de organisatie van het hon derdste open NK. En met Sergio Garda kreeg het golffeest op de baan van The International, onder de rook van Schiphol, ook een mooie winnaar. De 39-jarige Span jaard was een van de grote pu bliekstrekkers en maakte zijn favo- rietenrol meer dan waar. Zijn eerste deelname op Nederlandse bodem leverde hem een zege op met een eindscore van 270 slagen, achttien onder par. De afgelopen tien edities was het vaak vooral Joost Luiten die Oranje in z'n eentje vertegenwoordigde in de top van het deelnemersveld. De 33-jarige Bleiswijker wist al twee maal te winnen (2013 en 2016) en geldt jaarlijks als de favoriet voor een nieuwe eindzege. Maar na een zwakke ronde op zaterdag, waarin Luiten het gat op de leiders van het klassement niet echt wist te ver kleinen, was de hoop op een derde zege slechts ijdel. Terwijl Luiten zelf een dag voor de finale nog zeer strijdbaar was. ,,Ik ga zondag vol in de aanval, heb niets te verliezen.'' Het pakte anders uit. De vaandel drager van het Nederlandse golf sloot af met een ronde van 70 slagen (twee onder par), goed voor een to taal van 278 (-10) en een gedeelde tiende plaats. ,,Ik heb veel kansen gecreëerd en goed gespeeld, maar te weinig putts geholed. Dan wordt het lastig om aan te sluiten bij de leiders. Wat dat betreft is het een heel frustrerende week geweest'', sprak een teleurge stelde Luiten. ,,Als je slecht speelt, kun je ermee leven dat je niet bo venaan eindigt. Nu haal ik een goed niveau, maar krijg ik elke week een draai om m'n oren.'' Niet Luiten, maar Wil Besseling eindigde na vier dagen als beste Nederlander in het KLM Open. De 33-jarige Noord-Hollander uit Schellinkhout had voor de 72 holes 277 slagen nodig (-11) en eindigde als gedeeld zevende. Voor het grote publiek vrij onbekend, maar toch al bezig aan zijn twaalfde jaar als prof- De manier waarop ik speelde en hier in de top 10 eindig, bevestigt dat ik het niveau aankan -Wil Besseling (33) Wil Besse- ling bij het KLM Open op weg naar de voor hem zeer verdienstelijke zevende golfer en jaarlijks van de partij op het evenement. Met een twintigste plaats in 2017 als eerdere beste re sultaat. Besseling probeert al jaren uit de Challenge Tour (een divisie onder de European Tour) te promo veren en is dicht bij die uiteinde lijke stap. ,,Beste Nederlander is een ex traatje'', gaf Besseling na afloop aan. ,,De manier waarop ik speelde en hier in de top 10 eindig, doet me veel meer. Het is een mooie beves tiging dat ik het niveau aankan.'' De tijd dat Luiten de enige Ne derlandse golfer op het hoogste po- GO Besseling houdt Luiten achter zich KLM OPEN Eindstand: 1. Garcia (Spa) 270 slagen, 18 onder par (68/67/66/69), 2. Hojgaard (Den) 271, 3. Wallace (Eng) 273, 4. Morrison (Eng) 274, 5. Shinkwin (Eng) 275, 6. Karlberg (Zwe) 276, 7. Besseling (Ned), León (Chl) en Lagergren (Zwe) 277, 10. Luiten (Ned), Southgate (Eng), Pieters (Bel) en Dredge (Wal) 278; 27. Caron (Ned) 281; 60. Kou- wenaar (Ned) 289; 67. Saxton (Ned) 290; 72. Maurits (Ned) 294. plaats. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36