'Bij Abcoude droeg hij al een Ajax-shirt' wil aan beide kanten verschil maken 4-1 3 AMATEURVOETBALCLUB VAN.. MATTHIJS DE LIGT vooral veel gaan spelen.'' De spits zijn levensstijl is veran derd. In die zin: hij is nog zuiniger op zijn lijf. ,,Het is niet zo dat ik hiervoor gekke dingen deed, hoor. Maar samen met de medische staf heb ik me verdiept in de details. Ik heb veel research gedaan en be paalde dingen aangepast. Mijn vet percentage is nooit hoog geweest, maar is nu nog lager. Ik heb meer ritme met eten, met slapen, met be handelen.'' Bij J0rgensen komt ook het besef dat blij is nog Feyenoorder te zijn. ,,Zo'n middag is daarvan het bewijs. Maar niet alleen op voetbalgebied hoor. Mijn vrouw en ik voelen ons hier thuis. Theresa was ook emoti oneel. Ze heeft mijn rentree vast wel gefilmd met haar telefoon. Dat gaan we nog eens op het gemak be kijken.'' En de wedstrijd? Rick Karsdorp opende na vijf minuten de score uit een strafschop, Luciano Narsingh maakte er even later 2-0 van. Leroy Fer scoorde in de 33ste minuut ook uit een penalty. In het laatste kwar tier werkten Edgar Ié én Renato Ta pia de bal in eigen doel; nooit eerder maakte Feyenoord twee eigen doel punten in een eredivisiewedstrijd. De zege was echter veilig. ,,Hij speelde weliswaar bij de Calimero's van FC Abcoude, Matthijs, maar een echte Cali- mero is hij nooit echt geweest. Niet dat je meteen kon voor spellen dat hij nu, op 19-jarige leeftijd, voor Juventus zou spe len. Maar hij stak er als E-pupil- letje al wel met kop en schou ders boven uit. Nou ja, voetballend dan. Qua fysiek en qua per soon lijkheid viel dat nog wel mee. Een echte leider is hij la ter bij Ajax pas geworden. De jonge Matthijs was als F-je van Abcoude juist heel bescheiden, bleu zelfs. Gewoon een leuk kind, dat als mannetje wel al erg ambitieus was. Ik weet nog dat we met het elftal een spel deden, waarmee de spelers een bal konden win nen. Drie keer raden wie die bal won... Grappig detail: toen Mat- thijs de Golden Boy-award had gewonnen, liet hij me weten dat hij die bal nog steeds heeft. Ongelooflijk was het hoe snel Matthijs dingen oppikte. Of het nu een technische oefening be trof, een pass- en trapvorm, je hoefde alles maar één keer uit te leggen aan Matthijs. Hij had het direct onder de knie. Dat moest ook wel, vond hij zelf, want hij wilde 'later' per se bij Ajax voetballen. Tijdens trai ningen bij Abcoude droeg hij, zoals ik het me herinner, al ge regeld een shirtje van zijn droomclub. En uitgerekend die droomclub trok al vroeg aan de bel voor Matthijs. Dat ge beurde nadat onze Ei een oefenwedstrijd speelde tegen Ajax. Hoewel Matthijs vanwege zijn leef tijd eigenlijk nog E2-speler was, mocht hij toch mee doen. En wat denk je? Hij speelde een wereldpot. Met af stand de beste speler op het veld was hij, de jongste jongen die meedeed. Toen wist Ajax het zeker: die moeten we hebben. De rest is geschiede nis." in de Champions League het eer ste groepsduel thuis (3-0-zege op AEK Athene), gevolgd een paar dagen later door de topper tegen PSV. ,,De Champions League voelt als het allerbelangrijkste'', kijkt Nicolas Tagliafico reikhalzend uit naar morgenavond. Vorig jaar eiste hij in het eerste groepsduel met de Grieken met twee treffers een hoofdrol op. Net als zaterdag tegen SC Heerenveen. De Argentijn is klaar voor een nieuw seizoen in het miljoenenbal en legt de lat hoog. ,,We moeten voor dezelfde prestatie als vorig sei zoen gaan. Of dat mogelijk is? Vorig jaar had ook helemaal niemand verwacht dat Ajax de halve finale zou kunnen halen. Waarom dit jaar niet? Maar we moeten wel bij de les blijven, want tegenstanders kijken anders naar Ajax, dat zullen we gaan merken.'' Tagliafico had zaterdag een grote inbreng in de zege op Heerenveen. In de eerste helft lieten de Friezen zien dat Ajax nog over de nodige pijnpunten beschikt, maar met dank aan de Argentijnse scorings drift en een sterke tweede helft stelde de ploeg orde op zaken. Onderscheiden ,,Alles draait om focus, concentra tie, timing en sprongkracht'', somt Tagliafico in alle rust de basis voor zijn scorend vermogen op. Met zijn lengte van 1 meter 73 behoort hij steevast tot de kleinste spelers van het veld. Toch aast de linksback bij elke standaardsituatie op een mo- ment om zich te onderscheiden in de lucht. ,,Nog een belangrijk as pect: de wil om die goal te maken. Alles geven om de actie om te zet ten in een doelpunt. In Argentinië heb ik er veel op geoefend. On danks mijn lengte bereid ik me bij elke voorzet voor om te scoren.'' De kwaliteit van de linksback om in de eindfase beslissend te zijn is steeds meer een wapen geworden. Verdedigend staat de vleugelverde diger zijn mannetje. Maar dat is niet voldoende. Als de Amsterdammers de bal hebben, wil Tagliafico eve neens vol overgave zijn bijdrage le veren. In het positiespel, als opsto- mende linksback, maar zeker ook met zijn scorend vermogen. In Argentinië scoorde hij in 161 officiële duels vijf keer. Tegen SC Heerenveen kwam de teller, met een harde rake kopbal en een sen sationele flying kick, alweer op tien treffers voor Ajax. En dat in zeven tig wedstrijden. Zes van de tien doelpunten kwamen uit een stan daardsituatie, waarbij Tagliafico drie keer met het hoofd scoorde. Op drie van de laatste vier doelpunten gaf Hakim Ziyech de assist, zo ook zaterdag bij de tweede treffer van de Argentijn. ,,Het was mijn mooi ste goal, en ook nog eens leuk ma teriaal voor fotografen'', lacht Tagli- afico. ,,Alles klopte in dit geval, ik strekte mijn been en de bal viel in verre hoek. Dat ik hier bij Ajax veel scoor, heeft natuurlijk met de ma nier van spelen te maken. We han teren een aanvallende stijl, waar door ik meer in de situaties kom.'' maandag 16 september 2019 GO FEYENOORD - ADO DEN HAAG Jorgensen 6. Karsdorp (pen.) 1-0 21Narsingh 2-0 33. Fer (pen.) 3-0 3-1 77. Ié (ed) 3-2 83. Tapia (ed) Opstellingen Vermeer Karsdorp Botteghin Ié Haps Fer 76. Toornstra Kökpü Tapia Sinisterra 72. Azarkan Narsingh Larsson 62. Jorgensen Havekotte Van Ewijk Beugelsdijk Pinas Meijers Immers Bakker 46. Malone Goossens Ould-Chikh 46. Cibicki Falkenburg 79. Summerville Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 40.000 M Nicolai J0rgensen bedankt het publiek, dat zijn naam scan deert bij zijn rentree in de Kuip in de wedstrijd van Feyenoord tegen ADO Den Haag. FOTO PIM RAS Hij dacht gisteren tegen ADO 'gewoon vijf minuutjes' in te val len. Maar in minuut 62 was het: 'Nico, er in': ,,Huh, shit, nu al?" In de week van het amateurvoetbal kijken we naar de start van een aantal internatio nals bij hun eerste 'cluppie'. Samenstelling: Dennis van Bergen Hij was een van de eer ste jeugdtrainers van Matthijs de Ligt, Dave van Nielen. Namens FC Ab coude maakte hij de huidige Ju- ventus- en Nederlands elftal verdediger een seizoen mee in de E-pupillen. De leider van nu was toen nog een bleu kereltje. A Matthijs de Ligt als in ternational. m I AJAX - HEERENVEEN 1 14. Tadic 1-0 1-1 22. Odgaard 45+2.Tagliafico 2-1 52. Schuurs 3-1 58. Tagliafico 4-1 Opstellingen Onana Hahn Veltman Floranus Schuurs Dresevic Blind Botman Tagliafico Woudenberg Alvarez Kongolo 80. Marin Faik Promes Veerman 83. De Jong 83. Bruijn Martinez Van Bergen Ziyech Odgaard Huntelaar 65 Halilovic Tadic Ejuke 63. Neres 65. Dreyer Scheidsrechter: Lindhout Toeschouwers: 52.921

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31