effeweg.nl MEDIA CULTUUR 23 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 |/|jw pakt in mijn muziek en met speciaal gedraaide beelden van vluchtelingen die in de filmversie nog beter tot hun recht komen. Ik moest deze shows wel een boodschap meegeven. Ik kan niet altijd maar bezig zijn met mijn vader, die ik al in diverse nummers heb bezongen, zoals Another Brick in the Wall." Eric Fletcher Waters was een leraar. Hij sneuvelde tijdens de Tweede Wereldoorlog in 1943 bij de landing in Anzio in Italië. Zijn zoon was toen vijf maanden oud. ,,Mijn vader was van huis uit pacifist, had aanvankelijk dienst geweigerd, maar meldde zich later vrijwillig om tegen de nazi's te vechten. Hij was communist en ook mijn moeder was een politiek acti vist. Dat verklaart waarom ik mij mijn hele leven met het onrecht in de wereld wil bemoeien.'' Zijn verbluffend gedetailleerde kennis over de internationale poli tieke verhoudingen diept Waters op uit gespecialiseerde sites op internet. ,,Traditionele media vertrouw ik niet. Zelfs de BBC deugt niet in mijn ogen. Via vrienden uit de hele wereld krijg ik informatie toegespeeld die wel betrouwbaar is. Daar trek ik dan mijn conclusies uit.'' Dat de Amerikaanse president Donald Trump een doelwit van Waters is, zal niemand verbazen. In de Us and Them-show wordt Mijn vader was communist, mijn moeder een politiek activist. Dat verklaart waarom ik me met onrecht wil bemoeien Trump kotsend in beeld gebracht en worden zijn discutabele uitspraken over vrouwen, minderheden, immi granten en zijn tegenstanders ponti ficaal in beeld gebracht. Tijdens het concert in Amsterdam stond op het videoscherm in koeienletters te lezen: 'Trump is een varken'. Waters: ,,De grap is dat Trump ooit heeft ge zegd dat hij en zijn familie fan zijn van Pink Floyd. Maar op deze Us and Them-show heeft het Witte Huis nooit gereageerd." Soms maakt de rockster zich zorgen als hij op een Amerikaans vliegveld aankomt. ,,Als zo'n ambte naar een aanhanger van Trump is en mijn shows kent, kan het fout aflopen. Ik zou best een keer aan gehouden kunnen worden wegens belediging van het staatshoofd van Amerika. Maar ze laten me telkens nog binnen. Tot nu toe dan.'' Gevoelige snaar Uit de beelden van Us and Them blijkt dat voor het podium vooral veel jongeren staan, die de teksten van Waters woord voor woord mee zingen. Een aantal van hen huilt zelfs tijdens zijn optreden. ,,Sommigen kennen niet eens de nummers van Pink Floyd, maar wel mijn recente werk. Dat betekent dat ik bij hen een gevoelige snaar raak. Dat stemt mij gelukkig.'' Fragment uit de concertfilm Us and Them, opgenomen in de Ziggo Dome. foto Trafalgar releasing De beelden van Us and Them komen uit de Ziggo Dome in Amsterdam, waar in juni vorig jaar drie concerten werden vastgelegd. Waarom koos hij voor de optredens in Nederland? Waters: ,,Omdat jullie enthousiaster zijn dan concertgangers in bijvoor beeld België en Nieuw-Zeeland, maar weer niet zo wild als in Zuid- Amerika. Maar eigenlijk kwam het ons qua schema het beste uit om in Amsterdam te draaien.'' Waters laat wel weten dat niet alle close-ups van het publiek in Amsterdam zijn gemaakt. ,,De hele tour heeft een medewerkster van mij tussen het publiek gefilmd. Daarom ogen veel bezoekers niet als echte Nederlanders. Maar de rest is alle maal in Amsterdam opgenomen.'' Voor zijn jonge fans heeft Waters nog een advies. ,,Als ik in de metro in New York al die jonge mensen op hun iPhone met hun duimen bezig zie, word ik moedeloos. Niemand let nog op elkaar. Ik raad ze aan een boek te lezen: 1984 of Brave new world, om te beginnen. Ik hou nu maar op, ik wil niet overkomen als een oude, zeurende man. Ik ben wel een oude, bezorgde man. Dat zit nu eenmaal in mijn dna.'' Zwitserse Alpen met Q 0 Mont Blanc Express Istrië, Brjjuni 0 en Rovinj Italiaanse Bloemenrivièra 0 en Cöte d'Azur Rome, Florence 0 en Venetië Barcelona en de 0 Spaanse Kust Boek zonder aanbetaling maandag 16 september 2019 GO litiek Roger Waters: „Mijn gehoor is door al die harde mu ziek wel aangetast.'' FOTO TRAFALGAR RELEASING 44 Us and Them is op 2 en 6 oktober in honderd Nederlandse bioscopen te zien. INCL. 2 TREINREIZEN: MONT BLANC EXPRESS EN TASCH - ZERMATT Ontbjjt en diner Vertrek: 4,12,19,25 okt, 1,8 nov Ontbijten diner Vertrek: 20,27 sep, 19 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 27 sep, 4,12,19,25 okt Ontbijt en diner Vertrek: 4,12,25 okt Ontbijt en diner Vertrek: 4,12 okt Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. "'""O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23