Henk Poort scoort met metal 22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO Voor de opnames van de concertfilm Us and Them koos Pink Floyd-oprichter Roger Waters (76) zijn optredens in de Ziggo Dome Het resultaat is een vlammend muzikaal en politiek pamflet. ,,Ik ben soms bang dat ik Amerika niet meer in mag.'' oger Waters oogt ondanks zijn 76 jaar onvermoeibaar en strijdbaar. De bas sist en medeop richter van Pink Floyd praat op de dag van de wereldpremière van zijn concertfilm Us and Them op het Filmfestival van Venetië alsof hij iedereen die hem aanspreekt ervan wil overtuigen dat de wereld naar de verdoemenis gaat. En in rap tempo. ,,Ik wil niet overkomen als een onheilsprofeet, maar ik maak mij meer dan ooit grote zorgen over welke wereld wij voor onze kinderen achterlaten'', vertelt de rockmuzi- kant in het Excelsior Hotel op het Lido. Hij kan er uren over praten. En soms doet hij dat ook. Noem een land - Brazilië, Italië, Mexico, Israël, de Weimarrepubliek Traditionele media vertrouw ik niet. Zelfs de BBC deugt niet in mijn ogen van Duitsland - en Waters somt als een politiek commentator precies op wat er in zijn ogen mankeert aan de lokale verhoudingen. Zijn algemene conclusie: de wereld wordt geregeerd door gevaarlijke malloten die hun onderdanen tegen elkaar opzetten. ,,Dat moet zo snel mogelijk verande ren, anders gaat het echt fout'', zegt hij met een gebalde vuist. Wie de afgelopen jaren een van zijn 156 concerten van de Us and Them-tour heeft bijgewoond, weet dat Waters geen blad voor de mond neemt. De twee jaar durende rock- marathon was voor Waters een reis om de wereld. Fysiek kan hij het aan door dagelijks naar de sportschool te gaan. ,,Maar mijn gehoor is inmiddels door al die harde muziek wel aange tast. Ik moet oppassen dat ik op het podium mijn evenwicht bewaar en er niet vanaf donder. ,,Ik beschouw deze tournee als een groot politiek pamflet, maar wel ver- De Vrolijke Piraat, Friendtastic Radio, Gewoon FM, Barracuda Radio, Feel So Good FM, Hete Hits.Waar zal ik van daag eens naar gaan luisteren? Vroeger was het simpel. Je had een radiotoestel, dat zette je aan en dan kon je kiezen uit een handjevol zenders. Later, toen er commerciële radio kwam, waren het twee of drie handjesvol. Toen kwam internet en de radio dijde uit als het heelal. Luckyonair, Maasbach Radio, Old Men's Radio, Pinguin on the Rocks, Gooisch Music, waar schijnlijk luistert er geen hond naar al die zenders. Dog Tag FM, Foute Muziek Radio, Radio Caramba, Radio Dolfijntjes, ik kan ze allemaal uit mijn toestel toveren. En dat toestel is geen ding meer dat in de huiskamer staat, het zit in mijn broekzak, het is mijn telefoon. allereerste liveradioshow met muziek de Neder landse ether instuurde, moest eens weten welk een vlucht het medium heeft genomen. De radio heeft inmiddels de ether niet meer nodig. Hij zendt er nog wel in uit, zowel analoog op de oude FM als digitaal via DAB+, maar via internet uitzenden is veel makkelijker. Het in de lucht brengen en houden van een zender kost nog maar heel weinig en het is technisch niet meer zo ingewikkeld. Geen geklier met antennes, ener- gieslurpende zenders en dure vergunningen, een snelle internetverbinding, een simpel studiootje en een auteursrechtenregeling met de BUMA volstaan. Maar als je zoveel keus hebt, waar moet je dan in godsnaam naar luisteren? Naar Planet 90, naar Pure24 of naar Radio Amerika Rotterdam of Radio Duivenstraat, het kleinste radiostation van Hilversum? Daar hebben ze programma's als Het mooiste uit de laatste 100 jaar popmuziek en Dudoks discohoek. Ik klik de Duivenstraatstream aan en val met mijn oren in de boter. Er wordt net Duitse a-capellametalmuziek aangekondigd, dat is het betere werk. Je hoort de waanzinnigste mensen en sounds op de online radio, maar een radiogids bestaat er eigenlijk niet. Er zijn wel sites waar veel zenders op staan en handige radio-apps die je kunnen helpen enige orde in de chaos te scheppen. Het is een fascinerende wereld, ik vertoef er graag in. Quote van de dag Floor Jansen moest tijdens het optreden van Poort haar best doen om niet met haar ,,Dit is de beste versie van The Sound of Silence. Zijn stem is ongeëvenaard goed. Stel je voor dat hij dit doet met een heel orkest achter zich'', valt er te lezen. ,,Kunnen we hem als gastartiest krijgen op het podium bij Nightwish?'' vraagt een andere fan zich af. Beste Zangers scoorde sowieso goed op de zaterdag avond. In de hevige tv-oorlog die woedt tussen RTL 4 en SBS 6 blijft het NPO 1-pro- gramma fier overeind staan. Met 1,1 miljoen kijkers won het op primetime van concur renten Ik hou van Holland en Dancing with the Stars. Wat hebben we elkaar te zeggen als we alleen met z'n tweetjes zijn? Record voor Lion King Toren C keert terug wagen wijd open te zitten. Poort be- gon ex treem laag en maakte het num- mer YouTube doet het nummer het ook goed. Nightwish-fans uit alle windstreken steken hun enthousiasme niet onder stoelen of banken. maandag 16 september 2019 GO Ab Zagt 44 Telefoon Ingenieur Idzerda, die op 6 november 1919 de Of wat dacht je van Red Light Radio, uitzen dend vanuit een voormalig bordeel te Amster dam? Het station brengt de pareltjes uit de undergroundmuziek. Opera- en musicalzanger Henk Poort heeft diepe indruk gemaakt op de kijkers van het tv-programma Beste Zangers. Nightwish-zangeres Floor Jansen was afgelopen za terdag de hoofdgast en daarom moest de bariton volledig uit zijn comfortzone. Hij zong een metalversie van Simon Gar- funkels The Sound of Silence. Die versie werd gewaardeerd in binnen- en buitenland: Henk Poort staat nu in de bovenste regionen van de iTunes-lijst. —Victoria Beckham wilde niet alleen met haar man David op vakantie, vertelt ze in The Telegraph. FILM Nog nooit had een film in de Nederlandse bioscopen zo'n hoge opbrengst als de nieuwe versie van The Lion King. De film staat bin nen twee maan den op 28,2 mil joen euro en is daarmee Titanic uit 1997 (25,8 miljoen) voorbij. TELEVISIE Het absurdis tische pro gramma Toren C komt terug. De laatste reeks stamt uit 2016. Makers Maike Meijer en Mar- göt Ros laten op Facebook weten dat ze werken aan een nieuw seizoen. mond Henk Poort. steeds foto avrotros groter en groter. Op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22