Vlissingen gaf te veel uit aan vrachtwagens Gedenkplaat Samantha Eising op boulevard van Vlissingen IN DE REGIO 18 WALCHEREN Gemeente wil geld terug Uitslag ringrijden Oost-Souburg MIJN DORP, MIJN STAD Claudia Sondervan Vlissingen Zes grote truckfabrikanten zijn in juli door de Europese Commissie betrapt op prijsafspraken. Zeker veertien jaar lang maakten ze hei melijk afspraken over de adviesprij zen voor zware en middelzware vrachtwagens. Het gaat om MAN, Volvo/Renault, Daimler, DAF, Ive- co, en Scania. Behalve over aan schafprijzen maakten zij afspraken over het tijdstip van invoeren van vernieuwingen om te voldoen aan de strengere emissie-eisen van de EU. Ze spraken af de kosten daarvan door te berekenen aan klanten. Ondernemersorganisatie Trans port en Logistiek Nederland (TLN), OOST-SOUBURG Wesley van der Voorde won zaterdag het dagklas sement bij de laatste ringrijwed- strijd van het seizoen in Oost-Sou burg. Hij stak als enige 30 van de 30 ringen. Van der Voorde won ook de eerste gastenbeker, de pollepel en de Jo-ring. Onder de 27 deelnemers aan de wedstrijd van de Zeeuwse Ringrij- ders Vereniging waren twee jubila rissen: Martin Dingemanse en Na- tasja Vos zijn beiden 25 jaar lid van transportverzekeraar TVM en ad vocatenkantoor Hausfeld Co richtten samen BV NLTruckkartel op. Zij schatten dat 600.000 truck kopers in heel Europa zijn bena deeld. Partijen die tussen 1997 en 2013 een grote of middenslag vrachtwagen hebben gekocht, ge huurd of geleaset, kunnen aanha ken bij de claim die BV NLTruck- kartel voorbereidt. No cure no pay Nadeel is wel dat NLTruckkartel werkt op no cure no pay basis. Als de rechtszaak wordt gewonnen, houdt de BV 25 procent van het schadebedrag voor de Vlissingse vrachtwagens. Als de rechtszaak wordt verloren, dan krijgt NLTruckkartel niets en hoeft Vlis- singen niet bij te dragen aan de pro ceskosten. Voor die veiligheid en de kans nog iets van de aanschafkos ten terug te krijgen, doet de ge meente Vlissingen het wel, ook al is er bezorgdheid dat door het grote aantal gedupeerden het mis zal gaan bij de verdeling van de moge lijke schadevergoeding. Om hoe veel het gaat, is niet bekend. de vereniging. Martin was dit in 2018 al, maar door zijn huidige woonplaats (Texas, VS), werd hij nu pas gehuldigd. In de jaarlijke sjezenwedstrijd van de Bevelandse ringrijdersver- eniging reden zaterdag 9 combina ties van Beveland en Walcheren in Kapelle. Na dertig rondes had Elise Willeboordse, samen met haar va der Dennis, 89 keer raak gestoken. Dit leverde het Gapingse koppel de dagwinst op. ,,We gaan door tot de letters CF niet meer staan voor cystic fybro- sis, maar voor 'curefound': gene zing gevonden!", zei Nahumury. Samantha was de initiatiefnemer van de jaarlijkse Outrun CF-toch- ten, waar ook veel patiënten aan deelnemen. Boek De ambassadrice voor taaislijm- ziekte publiceerde in 2013 een boek Samantha was zo positief, een voorbeeld voor medepatiënten over haar leven met de verstik kende ziekte: Adembenemend. Ze nam bovendien elke kans te baat om aandacht te vragen voor taai- slijmziekte. ,,Ze was zo positief, een voorbeeld voor medepatiën ten", zei Nahumury. Zaterdag waren ruim honderd supporters op de been, gekleed in paars, voor de tocht over de boule vards. ,,We hebben al vierduizend euro opgehaald, vandaag kwam daar nog 800 bij", vertelde Nahu- mury. Bredere kijk De filmregisseur en boekschrijver Eddy Terstall deed de officiële ont hulling van de gedenkplaat. Hij vertelde gezien te hebben bij een vriend met de spierziekte Du- chenne hoe het leven moet zijn als je ziekte je de adem beneemt. ,,Wat ik herken in Samantha is de wil om wat te betekenen voor an deren en een bredere kijk op het eigen ziektebeeld." Herdenking Spirituele avond KOUDEKERKE Repaircafé maandag 16 september 2019 WA L-ajsir Filmregisseur en schrijver Eddy Terstall onthult de gedenkplaat voor Samantha Eising op het Kei- zersbolwerk in Vlissingen. foto ruben oreel De gemeente Vlissingen wil het geld terug dat ze de afgelopen jaren te veel betaald heeft bij de aanschaf van twaalf vrachtwa gens. De gemeente haakt aan bij BV NLTruckkartel. Dat bedrijf gaat proberen met een massa claim het geld voor de te dure vrachtwagens terug te halen via de Nederlandse rechter. Strijdbaar staat Sjoukje Nahu- mury zaterdagmiddag op het Keizersbolwerk in Vlissingen. Hier vond de onthulling plaats van de gedenkplaat voor haar dochter, Samantha Eising. De ambassadrice voor taaislijm- ziekte overleed vorig jaar op 27-jarige leeftijd. Ze werd her dacht aan het einde van de vijfde Outrun CF, een sponsor- tocht voor onderzoek naar de ziekte. Claudia Sondervan Vlissingen -Sjoukje Nahumury, moeder BIGGEKERKE Het is 75 jaar geleden dat Biggekerke werd ge troffen het vergissings bombardement. Bij deze ramp kwamen 45 bur gers om het leven. Mor gen worden de slachtof fers herdacht tijdens een bijeenkomst voor genodigden. 's Avonds is er gelegenheid voor be langstellenden om de openbare herdenking bij te wonen. Het avondpro gramma begint om 19.30 uur in het dorpshuis 'On derdak'. Belangstellen den wordt gevraagd om uiterlijk 19.15 uur aanwe zig te zijn. VLISSINGEN In Vlissingen worden twee spirituele thema avonden gehouden. De eerste is vandaag, de tweede op woensdag. Het onderwerp is 'intuï tieve ontwikkeling en healing'. Aanvang van avond om 20.00 uur in The Blue Zone, Badhuis straat 45. Aanmelden via ellyseyes.nl. Repaircafé Koudekerke en Stichting Welzijn Veere beginnen woens dag met een Repaircafé. Repaircafé. foto stephan tellier Er zijn nog technisch onderlegde mensen nodig. Het café vindt om de drie maanden op de derde woensdag van de maand plaats in De Klimop. Wie op de woensdagen beschik baar is van 10.00 tot 12.00 uur kan zich aan melden via verstraatecees@ gmail.com of ypmast@zeelandnet.nl. DOMBURG West straat, Markt, Oost straat en Stations straat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt (t/m 30 september); KOUDEKERKE Sport hal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activi teiten van gymnas tiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal; MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', Bur gemeester Adelaars traat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos met o.a. sjoelen en gezelschapspel- len; MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Boe ken- en verzamel- markt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Van Eij- keren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé; VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+; VLISSINGEN Gym zaal de Combinatie, 09.00 uur: Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaars- traat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikom- weg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 personen; WESTKAPELLE Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18