II 14 ZEELAND Vlissinger wil met BC Vlissingen kampioen worden De speler van BC Vlissingen en trainer van Marathon begint dit weekend vol ambities aan het nieuwe seizoen. Hij streeft het hoogst haalbare na en investeert daarvoor veel in zijn trainerscarrière. Je kunt gerust zeggen dat basketbal het belangrijk ste is in het leven van Mike de Kraker. Zodra het woord nog maar valt, begint de 27-jarige Vlissinger al te stralen. Met dezelfde passie en be vlogenheid die hij in het veld en langs de lijn toont, vertelt hij over zijn ambities. ,,Op dit moment heeft mijn ontwikkeling als trai ner de hoogste prioriteit voor mij. Dat kan soms ten koste gaan van andere zaken. Zo heb ik nog geen vriendin en kinderen'', zegt hij met een knipoog. Naast speler en trainer is De Kraker ook nog be stuurslid bij BC Vlissingen en lid van de Technische Commissie bij Marathon. ,,Nee, heel veel vrije tijd hou ik niet over'', concludeert hij droogjes. Samen met collega-trainer Sjors van de Poel startte De Kraker deze zomer met de cursus BT-4 (Bas ketbal Trainer 4). Wanneer ze die succesvol afronden, mogen ze tot en met de eredivisie aan de slag als trainer. ,,De cursus loopt een jaar en daarna krijgen we begeleiding vanuit de bond. Opdrachten moe ten we veelal buiten Zeeland uit voeren, omdat we een bepaalde leeromgeving nodig hebben en het niveau hier simpelweg niet hoog genoeg is. Ons doel is dan ook juist om het basketbalniveau hier in Zeeland naar een zo hoog mogelijk niveau te tillen. Naast onze eigen ontwikkeling nemen we ook het algemeen belang van de regio mee. Idealiter zou je hier met de jeugd eredivisie spelen, maar daarvoor is de breedtetak op dit moment niet groot genoeg. Dan kun je niet doorselecteren. Met het mannenteam moet het streven zijn om uit te komen in de promotiedivisie, het hoogste ama teurniveau van Nederland.'' Vorig jaar degradeerde BC Vlis- singen juist nog uit de eerste divi sie, waardoor het dit seizoen uit komt op het derde amateurniveau van Nederland. „Daardoor is het ook steeds moeilijker om de jeugd aan je club te binden.'' Er zijn dus nog wel een paar stappen te ma ken. Over de doelstelling voor dit seizoen is De Kraker kraakhelder: ,,Wij willen dit jaar kampioen worden. Vorig seizoen kwamen we mede door blessures met een krappe selectie te zitten en in een negatieve spiraal terecht. Met on der andere de terugkeer van Abdul Zombra, een belangrijke speler voor ons, en een paar jongens die vanuit de jeugd doorstromen, heb ben we nu weer een volwaardige selectie. Het zal geen ABC'tje wor den, maar het zou gek zijn als we geen kampioensambities uit zou den spreken.'' Omgekeerde weg De Kraker is een geboren Vlissin- genaar. Een neefje van de voetbal broers Dennis en Gérard de Nooi- jer. Op jonge leeftijd verhuisde hij met zijn moeder naar Almere. Daar kregen zijn trainersambities al vroeg gestalte. ,,Op 15-jarige leeftijd hielp ik mee met het ver zorgen van basketbalclinics.'' De Kraker speelde in Almere bij de onder 18 op eredivisieniveau. En waar veel Zeeuwen de omge keerde weg bewandelen, keerde De Kraker uitgerekend voor zijn studie sport- en bewegingseduca tie (tegenwoordig sportkunde) te rug naar Zeeland. ,,Ik wilde graag een sportopleiding op hbo-niveau doen. Vlissingen was één van de opties en met mijn familie hier was de keuze voor mij snel ge maakt.'' Terug in Zeeland kon hij gedurende zijn studententijd inwonen bij opa en oma De Nooijer. Inmiddels is De Kraker alweer tien seizoenen actief als speler in Vlissingen. Vanuit zijn opleiding moest hij stage lopen, waardoor hij zodoende als trainer bij Mara thon aan de slag ging. ,,Vanuit de vereniging kregen wij de cursus BT-2 aangeboden. Vervolgens ben ik blijven coachen. Voor mijn mi nor en afstudeerscriptie heb ik wel een tijdje in Duitsland en in Val- kenswaard gezeten, maar toen ik terugkwam, ben ik gevraagd als Met het mannenteam moet het streven zijn uit te komen in de promotiedivisie, het hoogste amateurniveau van Nederland trainer voor Mara thon onder-16, met de ambitie om op een hoger niveau te acteren. Het eerste jaar werd een try- out, het tweede jaar werden we kampioen, het derde jaar ging iets minder en nu zijn we aan het vierde jaar toe. Het team is in middels de on der 18.'' Buitenland De Kraker staat open voor alles en iedereen. „Van al mijn trainers heb ik wel iets geleerd. Ik luister naar iedereen en absorbeer iedere mening of visie. Niet alleen van trainers, maar ook van mensen die verder van de sport af staan.'' Soms kan hij daar iets mee, soms niet. ,,Of ik daar vervolgens iets mee doe, hangt er van af. Maar ik ben wel van mening dat je van ie dereen iets kunt leren. Uiteinde lijk is mijn ambitie om mijn geld in de sport te kunnen verdienen. In Nederland is de kans daarop echter klein. Daarom probeer ik op dit moment een zo goed moge lijk netwerk van coaches op te bouwen en ligt mijn focus nu vol- ledig op mijn trainerscursus. Als de mogelijkheid zich voordoet om in het buitenland te coachen, zou dat voor mij heel mooi zijn. Maar voorlopig richt ik me hier op de regio. Sjors en ik trekken daarin nu de kar door deze cursus te vol gen. Dat kost veel tijd en ook fi nanciële middelen, omdat het grotendeels buiten de provincie moet gebeuren. Maar het is een investering in jezelf, waarbij het er om gaat wat het oplevert, niet wat het kost.'' zaterdag 14 september 2019 Mike de Kraker leidt een leven vol basketbal Menno Kole Vlissingen 'CJERAAD Mike de Kraker heeft veel ambities als trainer. foto ruben oreel - Mike de Kraker Mike de Kraker als speler van BC Vlissingen. foto theo theune

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42