)6oto ?iw yéi üëêtyM ZEELAND 11 Samenwerking voor visie op gebied rond Veerse Meer CORDEJONGE Willem Adriaansens Wissenkerke Noord-Beveland is de eerste ge meente die in de gemeenteraad over de Veerse Meer visie heeft gesproken. Veere, Middelburg en Goes volgen nog. Net als Provin ciale Staten van Zeeland en an dere instanties hebben zij alle maal zeggenschap over delen van het Veerse Meergebied. Ter bespreking kwam de startnotitie Veerse Meer visie. Volgens wet houder Adrie van der Maas 'niet meer en niet minder dan een startnotitie', waarin partijen aangeven samen aan de kaders voor het gebied te gaan werken. Wat Noord-Beveland betreft krijgt de burger een belangrijke rol bij de totstandkoming van die visie. ,,In alle vier de gemeen ten wordt een informatiebijeen komst georganiseerd", liet wet houder Adrie van der Maas we ten aan de raad. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Veestapel D66 wil de stikstofproblemen aanpakken door de veestapel te halveren om ruimte te krijgen voor huizen en wegenbouw (krant 6 september). Nog meer beton en asfalt in het overvolle Nederland? Het commentaar spreekt over het maken van harde keuzes en stelt dat het aanpakken van de veeteelt nog vloeken in de kerk is. Als de commentatoren echt flink zijn, dan moeten ze een ander groot taboe aan de orde stellen, namelijk dat Nederland al te vol is en zeker niet nog voller moet worden. Het feit dat de Neder landse bevolking te groot is, is namelijk de oorzaak van heel veel andere ongemakken. Het pro bleem van de veestapel uitruilen voor een ander probleem: meer huizen, wegen en strandpavil- joens(!) is geen afdoende oplos sing. Vloek dan eens echt in de kerk en stel vast dat het probleem van (de groei van) het grote aantal men sen in Nederland aangepakt zou moeten worden. Marius van Oeveren Provinciale weg 2 Kortgene Veestapel II Na eerst een referendum optui gen en weer afbreken en het vol tooid levenseinde, zijn nu de boe ren aan de beurt. D66 wil de vee stapel halveren om meer wonin gen te bouwen. Wat D66 gemaks halve over het hoofd ziet, is dat Nederland inmiddels ruim 18 miljoen inwoners telt. De aanwas van de bevolking kan niet zo door blijven gaan. Iedereen moet welkom zijn, dat is hetzelfde als een struisvogel die zijn kop in het zand steekt. In Ne derland is de stikstofuitstoot nooit een probleem geweest, maar dankzij GroenLinks en D66 is alleen Nederland schuldig aan de hoeveelheid stikstof die hier gemeten wordt. In de jaren 70 vond men dat Ne derland met 10 miljoen vol was. Nu zijn we met tachtig procent meer. De milieuterreur van D66 en GroenLinks begint extreme vormen aan te nemen. Laten we gewoon stoppen met illegalen binnenlaten en binnenhouden. A. de Waele H. Dunantstraat 20 Koewacht Restafval Weer lees ik een stuk over Vlis- singers, die te veel restafval weg gooien (krant 12 september). En dat onder anderen Souburgers de kroon spannen. Jammer, dat jullie niet vermelden dat inwoners van Vlissingen verplicht zijn hun GFT in de ondergrondse restcon- tainer te gooien. Afgezien van het demotiverend effect, is het niet vreemd dat zo de hoeveelheid restafval zo groot is. Zeker niet in een dorp met gro tere tuinen. Het is namelijk rest afval in combinatie met GFT. Ik zou zo graag gewoon mijn groene kliko terug hebben. Want zelf een composthoop maken, gaat niet. Een een actie tegen de gemeente beginnen 'scheid ook GFT', daar heb ik de energie niet meer voor. I. van Linden Dijkstaat 4 Oost-Souburg Negatieve rente Langzamerhand worden wij door politiek en journalistiek klaarge- stoomd voor het accepteren van negatieve rente (krant 10 septem ber) en het verlagen van de pensi oenen. Door inflatie, te verwaar lozen rente en soms BOX 3 is de opbrengst echter al jaren negatief. Lesboek economie: Rente is een beloning voor het beschikbaar stellen van geld. Dan klopt er iets niet. Er is dus blijkbaar veel meer geld dan voorheen terwijl er on getwijfeld meer zal worden ge leend. We kunnen aannemen dat de overheden (Brussel, ECB en de regeringsleiders) dit hebben be dacht omdat er voor veel mensen positieve gevolgen zijn. Er is al vele jaren een continue geld- stroom van mensen, die iets heb ben gespaard en gepensioneer den, naar anderen en overheden maar ook van rijke landen naar 'armere'. Maar zoals vaak is het nooit ge noeg en wordt er nog een schepje bovenop gedaan. Jaap Eversen Laan der Commando's 9 Middelburg Nazi-design De commotie rond de tentoon stelling over nazi-design in Den Bosch (krant 5 september) roept veel weerstand op, zeker bij dege nen die de verschrikkingen van het nazi-regime aan den lijve hebben ondervonden. Toch is het noodzakelijk dat deze 'kunst' wordt getoond. Het nationaalso- cialisme is dan wel een perfide leer, dit ontslaat ons niet van de verplichting stil te staan bij de aantrekkingskracht ervan op de miljoenen mensen in het verle den. Het succes van de beweging kan niet worden verklaard door haar te demoniseren, dat schept slechts afstand. Overigens is het opmerkelijk dat soortgelijke tentoonstellingen in het verleden, waarin bijvoorbeeld de socialistisch-realistische kunst ten tijde van Stalin werd getoond, zelden tot zo veel emotionele re acties hebben geleid. En dit ter wijl toch ook Stalin voor dood en verderf heeft gezorgd en zijn land tot een publiek abattoir maakte. dr. A.L. Kort Spanjaardstraat 8 's-Heer Hendrikskinderen zaterdag 14 september 2019 PC Wordt het gebied rond het Veerse Meer in de toekomst helemaal vol gebouwd of gaat de omgeving juist op slot voor wat voor ontwikkeling dan ook? Om hier duidelijkheid over te krijgen, werken vier gemeenten en de provincie samen aan een gebiedsvisie. D66 wil de veestapel verkleinen. foto vincent jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39