We zijn wel blij met ons cluppie 23 Moedig Max Verstappen aan in Abu Dhabi! ENQUÊTE AMATEURVOETBAL kans kreeg. Ook daarna durfde de Nederlandse top het niet aan. Via Celtic en Southampton is hij nu één van de grote mannen bij Champions League-winnaar Liverpool. Intens geliefd door mil joenen fans over heel de wereld. ,,Doorzetten, dat zat er als klein menneke al in'', zegt Rik Kleijn, oud-trainer van Van Dijk in het team dat toen nog de E1 heette. ,,Omdat Virgil meedeed stonden we bijna nooit achter. Als we dan wel achter stonden was hij not amused, maar pepte hij de boel wel weer op.'' Met de kantine van de Willi- brordus Demos Sportvereni- ging'19, de oudste amateurclub van Breda, is helemaal niks mis. Maar het had weinig gescheeld of er had een splinternieuw onder komen gestaan op het terrein. Van Dijk heeft namelijk nét te kort bij WDS gespeeld om recht te hebben op een paar procentjes van die 85 miljoen euro, het exorbitante be drag waarvoor Van Dijk eind 2017 Southampton voor Liverpool ver ruilde. Maar ach, de trots is ook wat waard. ,,Wat je nu ziet, is hoe hij vroe ger ook al was: bescheiden en puur'', zegt Kleijn. „Totaal geen branieschopper. Toen hij de eerste keer in Oranje speelde, was dat voor mij wat onwerkelijk. Zo van: toch bijzonder om trainer van hem te zijn geweest. Gaaf gewoon. Maar ik ga niks claimen hoor, haha. Ja, dat ik die ventjes altijd heb meegegeven dat ze plezier moeten maken.'' Bestuurslid Gosens moet la chen. ,,Het is allemaal bijzonder wat er gebeurt, hè. Ik ben zelfs aangesteld als contactpersoon voor de media. Dat zegt wel ge noeg toch? We hebben hier zelfs Amerikaanse verslaggevers op be zoek gehad. En voor de Champi ons League-finale een camera ploeg uit Israël. Ja, en Engelsen, heel veel Engelsen. Mooi toch?'' WDS'19 viert dit jaar het 100-ja- rig jubileum. De cirkel is rond, nu Van Dijk is uitgeroepen tot de be ste speler van Europa. En straks misschien van de wereld? Gosens: ,,De cirkel is pas echt rond als Vir gil nog een paar jaartjes hier in het eerste komt spelen.'' Met een lach: ,,Denk dat hij wel welkom is.'' Het voordeel van PZC Exclusief voor de lezers van de PZC OP=OP VANAF Decirkel is pas echt rond als Virgil nog een paar jaar hier in het eerste komt spelen zaterdag 14 september 2019 ndenburgveld als Virgil ooit deed bij WDS'19 WEEK VAN HET Bij WDS'19 ontkom je niet aan de naam Virgil van Dijk, waar in de kantine een gedra gen shirt van Celtic en zijn debuutshirt bij Oranje hangt. Zijn oude coach Rik Kleijn is er maar wat trots op. FOTO'S ARIE KIEVIT -Yannick Gosens (bestuurslid) De Zeeuwse voet balvolgers zijn in al gemene zin erg te vreden over hun amateurclubs. Die conclusie valt te trekken uit het Nati onaal Voetbalrap port, onderdeel van de door deze krant georganiseerde Week van het Ama teurvoetbal. Uit de enquête blijkt dat lezers van deze krant hun club ge- Lezers van deze krant beoordelen hun amateurclub gemiddeld met een 8,1. Dat is hoger dan het landelijk gemid delde (7,9). middeld beoordelen met een 8,1. Dat is het hoogste percen tage van alle regio's waarin de vragenlijs ten zijn uitgezet. Het landelijke gemid delde is 7,9. Ge vraagd naar de be langrijkste drijfveer om lid te worden van een amateurvoetbal club scoren 'Ver broedering en team- gevoel' hoog in het Nationaal Voetbal rapport. Niet alles is positief: de sfeer op de vel den is voldoende tot goed, al vinden die genen die al 20 jaar of langer mee draaien in hun club dat de sfeer iets achteruit is gegaan. Discriminatie en fy siek geweld zijn hier bepalende factoren in; een derde van de ondervraagden heeft de afgelopen twee jaar last gehad van discriminatie en ongeveer één op de vier van fysiek ge weld. Grote verschillen in leeftijdscategorieën zijn er niet als het gaat om de beoor deling van de eigen amateurclub. Be halve als het gaat over faciliteiten, zoals het clubhuis. Ouderen zijn daar over het algemeen heel tevreden over, waar jongeren kriti scher kijken naar dé ontmoetingsplek van de club. Het eten in het clubhuis, waar onder de klassieke broodjes frikadel en kroket, wordt door jongeren dan weer veel beter beoor deeld. Het veld is uiteraard ook van belang. Waar landelijk veel clubs (bijna de helft) inmiddels op kunst gras spelen, is dat in Zeeland nog maar 15 procent. En waar landelijk zo'n 55 pro cent van de onder vraagden minimaal een 8 voor de kwali teit van het kunst gras heeft, is dat percentage in Zee land aanzienlijk hoger: 70 procent. Cijfers in het rapport tonen ook het tekort aan scheidsrechters in het Zeeuwse ama teurvoetbal. De Jongeren beoor delen met een 8,6 de sfeer binnen hun club positiever dan ouderen. Die beoor delen de sfeer op een 8,2. overgrote meerder heid (84 procent) ziet de druk op scheidsrechters toe nemen, waardoor bijna de helft van de trainers, bestuursle den, leiders en vrij willigers weleens zelf moeten fluiten. Ruim driekwart van de deelnemers aan het onderzoek vindt dat thuisfluiters de wedstrijd verpesten. Omdat je het verdient! reizen enl Ben je een échte Formule 1 fan en wil jij de allerlaatste race van het seizoen bijwonen? Speciaal voor jou bieden we compleet verzorgde Formule 1 Grand Prix reizen aan naar Abu Dhabi. Ook is er volop gelegenheid om bucketlist bestemming Dubai te ontdekken. Geniet MAXimaal van de race vanaf de Oranje Tribune waar voor jou een plek is gereserveerd. Dit is een van de beste tribunes met zicht op maar liefst 30% van het gehele circuit! Op de Oranje Tribune beleef je niet alleen de race van dichtbij, maar maak je tevens spectacuLaire vLiegshows en topconcerten mee! Al meer dan 80% verkocht! Boek dus snel, want vol vol Kijk voor meer informatie op pzc.nl/grandprix

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23