Ontsnapte pedofiel opgepakt bij Rilland Niveau kinderen lijdt onder hapsnaplessen en wisselende gezichten voor de klas JOL Vandaag bij deze krant AANLOOP NAAR PRINSJESDAG m 'Kinderkoning' Yusuf wil depressieve jeugd helpen P6 Kabinet wil minder beloven en meer doen P8 Kwelgeest energienota moet omlaag P9 Gewoon weer lekker alles in één bak. Maar wie recyclet er dan? Van HOT naar HER Kriskras de wereld over met 17.576 afkortingen Magazine De veroordeelde tbs'er Harry E. die gisteren ontsnapte uit de Nijmeegse Pompekliniek, is gistermiddag bij camping Hof Maire in Rilland aange houden door de politie. De camping ligt hemelsbreed een paar honderd meter van station Rilland-Bath. De vrouw van de eigenaar her kende de man en belde de po litie. Zelf wil ze daarover geen commentaar geven en ook haar man wil niet reageren. Campinggasten zijn opge lucht dat de ontsnapte tbs'er is opgepakt. ,,Ik ben blij dat hij is opgepakt voordat hij met an dere kinderen aan de gang heeft kunnen gaan'', reageert Nico Mookhoek uit Dor drecht. ,,Je moet er niet aan denken dat hij aan je eigen kinderen of kleinkinderen gaat zitten." De tbs'er is op de openbare weg aangehouden en dus niet op de camping zelf.Gasten vertellen wel dat hij op zoek was naar een slaapplek. P10 Ellen van Gaalen Utrecht Dat zeggen drieduizend leraren, schooldirecteuren en onderwijson- dersteuners in een enquête van CNV Onderwijs en deze krant. 90 procent stelt dat het kennisniveau van leerlingen bij rekenen, taal, spelling en begrijpend lezen ach teruitgaat. Ze constateren dat vooral de grote uitval van leraren en steeds wisselende gezichten voor de klas funest zijn. ,,We hebben meer uit stroom naar lagere niveaus van voortgezet onderwijs dan vijf jaar geleden, slechtere Cito-scores en een beperktere woordenschat'', al dus een leerkracht. De Onderwijsinspectie consta teerde eerder dat de reken- en taal- resultaten van basisschoolleerlin gen de afgelopen twintig jaar ach teruitgingen. Maar volgens duizen den leraren en directeuren holt de kennis door het lerarentekort ver- Leerlingen hebben een lager niveau qua begrip en toepassing bij opdrachten der achteruit. ,,Dit is schokkend. Het lerarentekort gaat ten koste van onze kinderen. Als ze de kernvak ken taal en rekenen niet goed ge noeg leren, heeft dat gevolgen voor alle vakken en uiteindelijk hun ver volgopleidingen'', stelt CNV-be- stuurder Jan de Vries. De problemen ontstaan al in de lagere klassen van de basisschool, vooral in de groepen zonder vaste leerkracht. ,,Het afgelopen school jaar is onze groep 5 behoorlijk on deruitgegaan bij de Cito-toetsen. Dit was een direct gevolg van het niet kunnen vinden van een goede invalleerkracht na een burn-out van de vaste leerkracht", aldus één van de respondenten. Door de vele wisselende gezich ten krijgen de kinderen niet altijd alle lesstof. Bovendien kunnen ze de stof niet altijd goed genoeg oefe nen, waardoor ze toetsen slechter maken. „Kinderen krijgen hapsnap les. Het aanleren van strategieën om vaardigheden te laten beklijven, schiet erbij in'', verklaart een leer kracht. Er vallen gaten in de zoge noemde doorlopende leerlijn, waarbij de lesstof voor de kinderen in de hele schoolcarrière goed hoort aan te sluiten. Dat merken ook middelbare scholen. Zij constateren dat kinde ren binnenkomen met bijvoor beeld achterstanden op het gebied van spelling. ,,Verwachte voorken nis ontbreekt. Leerlingen hebben een lager niveau qua begrip en toe passing bij opdrachten'', zegt een docent. Ook de tafels zijn nogal eens niet goed genoeg in de hoof den van leerlingen gestampt. P4 Nieuwsmedia Landgenoten.. mmm ZEELAND 2 Willem Adriaansens Rilland Lerarentekort nekt onderwijs De leerresultaten van Neder landse kinderen gaan achteruit door het lerarentekort. Ze heb ben een kleinere woordenschat, slechtere Cito-scores en koer sen zelfs af op een lager school advies. Zonnig en pzc.nl warm Ook voor het laatste weekeinde regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47" ZATEl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1