5 Ik vind het onbegrijpelijk dat ze zich zo opstelt, maar ik ga haar blik niet uit de weg. Ik kijk haar aan. Ik heb hier niets te verliezen beland en heeft volgens vrienden en familie ook een motief. Ze had Tob belazerd en leek uit te zijn op zijn bezittingen, maar Tob was daar achter gekomen. Sarah zelf ziet dat heel anders. Totaal onschuldig zit ze vast, meent ze. En dat straalt ze ook uit als ze donderdag ongeboeid met haar advocaat de rechtbank bin nenkomt. Vol zelfvertrouwen en met een glimlach gaat ze zitten. Niet in de verdachtenbank pal voor de rech ter, zoals in Nederland, maar ge woon op de publieke tribune, slechts één bank schuin achter de zus van Cohen. Het is bijzonder confronterend en ongemakkelijk voor Gabrie, maar dit is wel het moment waar voor ze is gekomen. Ze wil Sarah in de ogen kunnen kijken. Haar la ten weten hoe erg zij en haar man Tob nu al bijna zestig dagen mis sen. Dat ze zullen strijden tot de waarheid boven tafel is. ,,Ik vind het onbegrijpelijk dat ze zich zo opstelt, maar ik ga haar blik niet uit de weg. Ik kijk haar aan. Ik heb hier niets te verliezen. Alleen nog maar te winnen.'' Keniaanse filmploegen die mas saal op de zitting zijn afgekomen verdringen zich ondertussen om een blik van de verdachte Sarah vast te leggen. Niet veel later rich ten de lenzen zich ook op Gabrie en krijgt de Nederlandse het even te kwaad. ,,Wat verschrikkelijk dit. Alsof ik het heb gedaan. Maar ik ben hier niet de moordenaar." Die laatste zin geeft precies aan hoe familie en vrienden over de zaak denken. Officieel is Tob Co hen nog steeds vermist, maar de hoop dat hij nog levend wordt ge vonden, wordt voor hen met de dag kleiner. Helemaal nu gisteren duidelijk werd dat er nóg een ver dachte is aangehouden. Het is een vriend van Sarah met wie ze een affaire zou hebben gehad en die ceremoniemeester was op de brui loft van de dochter van Sarah vorig jaar. Gabrie, en haar echtgenoot Roy die met haar meereist, kunnen hun geluk niet op. ,,Ik wist het. Ik wist het!'' roept ze als het nieuws haar vlak na aankomst in Nairobi ter ore komt. Natuurlijk hadden ze liever gehoord dat Tob levend was gevonden. ,,Maar we wachten al bijna twee maanden op een door braak in het onderzoek. Nu we hier zijn lijkt alles op zijn plek te vallen. We hadden het niet beter kunnen timen. Dit is precies waarop we hebben gehoopt.'' Spannend Tijdens de rechtszitting moet dui delijk worden of Sarah langer in de cel moet blijven zitten wegens haar vermeende betrokkenheid bij de verdwijning. Het wordt nog spannend als haar advocaat tekeer gaat tegen de openbaar aanklager. Volgens hem is ze officieel nog niet eens in staat van beschuldi ging gesteld en is er alleen een ver moeden dat ze betrokken is bij de verdwijning van Cohen. ,,Maar daar is werkelijk geen enkel bewijs voor'', fulmineert hij terwijl hij zwaait met één A4'tje dat hij van de aanklager heeft gekregen om zo aan te tonen hoe zwak de zaak vol gens hem is. ,,Deze vrouw zit on- dertussen zestien dagen vast, maar waarvoor? Alleen omdat ze echt genoot is van iemand die is ver mist. Dat vindt ook zij heel erg, al lagen ze in scheiding.'' Volgens de aanklager is er wel bewijs. Daarom ligt er nu wel de gelijk een aanklacht wegens moord. Alleen kan zij de bewijzen daarvoor nog niet delen met de rechter. Zo is er een belangrijke getuige die eerst moet worden op genomen in een getuigenbescher mingsprogramma voordat ze kan vertellen wat die persoon heeft ge zien. Ook is het huis van Cohen woensdag en donderdag door zocht. De uitslag daarvan zal snel volgen. En ze wil dat Sarah eerst een persoonlijkheidsonderzoek ondergaat voordat haar de resulta ten uit het onderzoek zullen wor den voorgehouden. De rechter gaat daarin mee, maar uiterlijk maandag moet de aanklager met meer bewijzen ko men en moet het persoonlijk heidsonderzoek zijn afgerond. Het blijft dus nog even spannend voor zus Gabrie van Tob Cohen. Maar haar lange reis naar Kenia voelde deze dag in elk geval als een over winning. vrijdag 13 september 2019 GO M Gabrie, de zus van Tob, arriveert met haar partner bij de rechtbank in Nairobi. Sarah (midden), de echtgenote van Tob Cohen. a zijn plek te vallen' -Gabrie Cohen De tweede verdachte, een vriend van Sarah die ceremonie meester was op de bruiloft van de dochter van Sarah. Kijk op de site bij /video Het emotionele interview met zus Gabrie Cohen in Kenia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5