Slijterij in voormalig pand fietsenwinkel Nieuwe Wemeldingeloop is het startsein van de Nationale Sportweek 7 ZO GOES PROMOTIE BINNENSTAD Op internet is bijna alles te koop, maar toch kiezen veel mensen er nog voor om naar de stad te gaan. „Weet je waarom ze dat doen?'', vraagt Roland Goovers. „Vanwege de mooie mensen die daar werken!'' Deze ondernemers geeft hij samen met Charlotte Thissen een podium op de website en Facebookpagina 'Zo Goes'. Roland Goovers heeft een achtergrond in de marketing en is gespe cialiseerd in de ont wikkeling van bin nensteden. Zakenpartner Char lotte Thissen was onder meer ver antwoordelijk voor de inkoop en marketing bij kledingreus C&A. Samen hebben ze een bedrijf dat helpt bij het sterker maken van winkel- en horecagebieden, maar sinds driekwart jaar zijn ze bo venal bezig met hun project 'Zo Goes'. Dat is als het ware voortgeko men uit 'Goes is Goes', de website van Goes Marketing. Goovers en Thissen verrichtten daar werk zaamheden voor, maar toen aan die samenwerking een eind kwam, wilden ze toch iets blijven doen voor de Goese ondernemers in de binnenstad. Als partijen sa menwerken op het gebied van promotie gaat het historische cen- trum volgens het tweetal een mooie toekomst tegemoet. ,,We hebben veel gesprekken met on dernemers gevoerd'', vertelt Goo vers. „Daaruit kwam onder meer naar voren dat er behoefte is aan een soort oliemannetje- of vrouw tje. Iemand aan wie ze een vraag kunnen stellen of die iets voor ze kan uitzoeken." Die rol namen Goovers en This- sen meteen op zich toen bij een tijdelijk winkeltje aan de Kreukel- markt een bord stond van een boer en boerin met twee gaten erin waar mensen hun eigen hoofd in konden stoppen. ,,Een andere on dernemer wilde zoiets wel perma nent in de straat hebben'', vertelt Goovers. ,,We hebben geregeld dat Illigraphics een ontwerp beschik baar heeft gesteld, zodat de onder nemer een eigen bord kon ma ken.'' We schrijven over iedereen. Van de kleine kleermaker tot de grote horecabaas Maar bovenal is 'Zo Goes' een platform dat de Goese binnenstad en haar ondernemers positief voor het voetlicht wil brengen. ,Je zou het kunnen vergelijken met 'Wij zijn de stad' uit Middelburg'', zegt Goovers. De afgelopen maanden zijn op de website en Facebookpa gina al tientallen door Thissen op getekende verhalen over Goese binnenstadsondernemers ver schenen. ,,We schrijven over ie dereen'', benadrukt ze. ,,Van de kleine kleermaker tot de grote ho- recabaas.'' Verder organiseert 'Zo Goes' elk jaar de verkiezing van een Goese winkel- en horecaheld. Momenteel is dat alles vooral liefdewerk. ,,Dat doen we graag, want we houden van de binnen stad'', zegt Goovers. Maar hij maakt er geen geheim van dat er op termijn wel een verdienmodel achter 'Zo Goes' moet zitten. On- dernemers die meedoen, momen teel een dikke twintig, betalen 175 euro per jaar en kunnen daarvoor promotie-artikelen plaatsen op de website en Facebookpagina. Dat staat overigens helemaal los van de eerder genoemde verhalen. ,,Want daarvan willen we nu juist geen opzichtige promotiepraatjes ma ken'', benadrukt Thissen. ,,Daarin laten we echt de mensen achter al die mooie winkels en horecagele genheden zien. Die verhalen ma ken we trouwens over iedereen, ongeacht of iemand zich nu bij ons heeft aangesloten of niet.'' Het tweetal zegt met het plat form een steentje te willen bijdra gen aan het succes van de Goese binnenstad. WEMELDINGE Wemeldinge krijgt er een sportief evenement bij. Vrijdag 20 september wordt voor de eerste keer de Wemel- dingeloop gehouden. Met de start- en finishplaats bij cam ping Linda. ,,We doen met de gemeente Kapelle al jaren mee aan de Na tionale Sportweek'', legt Colin van Koeveringe namens de ge meente het ontstaan van de loop uit. ,,En dan is het natuurlijk fijn om een leuke opening van de week te hebben. Begin dit jaar kreeg de burgemeester een ver zoek van het MKB in Wemel- dinge. Of we ook een sportieve activiteit konden toevoegen aan het zomerprogramma van het MKB. Burgemeester Huub Hiel tjes, zelf een fervent hardloper, kwam daarop met het idee voor een hardloopwedstrijd.'' Voor de verdere uitwerking van de plannen is Jan Roose bij de plannen betrokken. ,,Hij orga niseert ook al jaren de Kapelle- loop en is een goede bekende in de atletiekwereld." Het resultaat van die samen werking is een loop van 1 kilo meter voor de j eugd tot en met 13 jaar en eentje van 5 kilometer voor jongeren vanaf 14 jaar en volwassenen. ,,Met een leuke route langs het water." Voor de eerste drie finishers bij de jon gens, de meisjes, de mannen en de vrouwen zijn er prijzen te ver delen. ,,En voor alle deelnemers is er een medaille. De prijzen zijn allemaal gesponsord door bedrij ven uit de gemeente.'' Inschrijven Deelnemers wordt verzocht zich vooraf in te schrijven. Dat kan tot donderdag 19 september 20.00 uur via jacroose@hetnet.nl. Vrij dag zelf kan dat nog tot ongeveer een half uur voor de start. Start van de loop is om 18.00 uur (1 km) en 18.30 uur (5 km). GOES In de voormalige fietsen winkel op de hoek van de J.A. van der Goeskade en de Zaagmolen straat in Goes opent in november een slijterij de deuren. Marco en Daniëlle Wagenaar be ginnen er een drankenwinkel on der de naam TopSlijter. Het echt paar runt momenteel onder de naam Kijk op Drank een slijterij in Krabbendijke. In hun nieuwe winkel in Goes, in het voormalige pand van Profile, gaan ze zich richten op wijn, bier en gedistilleerd, met de mogelijkheid tot proeven. In de winkel komt een grote proeftafel te staan. Met het openen van een dran kenspeciaalzaak in Goes gaat vol- gens Marco Wagenaar een droom in vervulling. Of de winkel in Krab- bendijke open blijft, is nog de vraag. ,,Zelf gaan we dat niet doen'', vertelt Wagenaar. ,,Er zijn twee kandida ten voor overname. Maar ik weet nog niet hoe serieus ze zijn.'' Mede werkster Nelleke van Iwaarden ver huist in elk geval mee naar de nieuwe winkel nabij de Ringbrug in Goes. Leeg Het pand waarin de nieuwe slijterij komt, staat sinds enige tijd leeg, omdat de fietsenwinkel is verhuisd naar het even verderop gelegen voormalige gebouw van Action aan de Houttuinen. vrijdag 13 september 2019 BE Ondernemers op de voorgrond Rob Paardekam Goes - Charlotte Thissen, 'Zo Goes' Roland Goovers en Charlotte Thissen op de Vlasmarkt in Goes. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52