De Pit is blij met tijdelijke locatie IN DE REGIO 6 Bedrijven Yerseke doen oproep Twee gewonden bij brommerongeluk in Yerseke MIJN DORP, MIJN STAD Joeri Wisse Yerseke Aanleiding is de brief die de pro vincie deze week naar het ministe rie van Infrastructuur en Water staat heeft gestuurd met de vraag om nieuwe op- en afrit van de A58 (25 miljoen) te bekostigen. Daarbij gaat de provincie uit van variant groen, die zo'n 67,5 miljoen kost. De Yersekse bedrijven juichen deze ac tie toe. In een brief aan gedeputeerde Harry van der Maas constateren ze dat in de discussie over de varianten het doel is ondergesneeuwd. Ed win Foudraine van transportbedrijf Kotra heeft 'sympathie voor de be langen van Kruiningen', maar be nadrukt dat er vooral snel een vei lige en verantwoorde oplossing voor Yerseke moet komen. ,,Alleen ons bedrijf rijdt al dagelijks met 100 vrachtauto's over die levensgevaar lijke dijk. Langer wachten is onver antwoord." Rode variant De tien bedrijven maken de pro vincie duidelijk dat ze zich niet ge steund voelen door de lobby van Ondernemersvereniging Reimers- waal (OVR) voor de rode variant. Daarbij komen de nieuwe op- en afritten verder van Kruiningen en ontstaat maximaal ruimte om be drijventerrein Nishoek uit te brei den. De provincie heeft deze optie bijna 74 miljoen euro definitief af geschoten en gaat nu de groene en bruine variant doorrekenen. ,,Wij wachten deze exercitie nu af en ko men er daarna op terug", laat Ton Verbree namens de OVR weten. Hij hoopt dat de provincie niet uit armoede en onder tijdsdruk een in zijn ogen betere oplossing links laat liggen. Volgens de provincie is de bruine variant sneller uit te voeren, omdat daarbij geen nieuwe aansluiting op de A58 hoeft te komen. ,,Daar geloof ik niet in", zegt Verbree. Hij schat de kans groot in dat grondeigena ren in Kaasgat zich tot op het uiter ste zullen verzetten. Gefaseerd Foudraine denkt dat het geld zal be palen of de groene of bruine variant wordt uitgevoerd. In beide gevallen pleit hij ervoor zo snel mogelijk te beginnen met het gedeelte tussen bedrijventerrein Olzendepolder en de Olzendepolderdijk. Daardoor hoeft het meeste vrachtverkeer niet meer over de Molendijk te rijden. De dorpsraad Yerseke heeft uit solidariteit met de dorpsraad Krui- ningen ook lang gepleit voor de rode variant. Secretaris Wim Cor- nelisse wil de zaak niet op de spits drijven, maar vindt dat het na tien jaar praten nu tijd is om door te pakken en mee te gaan met de keu zes van de provincie. ,,Het heeft ge woon geen zin om meer om aan een dood paard te trekken." Het was even wennen voor de mensen van de computerclub, die gisteren voor het eerst terechtkon- den in het tijdelijke onderkomen van buurthuis De Pit in Goes- Zuid. Het eigenlijke buurthuis op de hoek van de Appelstraat en de Fruitlaan wordt het komende half jaar gemoderniseerd en uitgebreid. In de voormalige Wilhelmina- school aan de Lijnbaan vond De Pit een tijdelijk alternatief. ,,We zijn er gelukkig mee, want we zijn best even bang geweest dat er een half jaar helemaal niks zou YERSEKE Bij een eenzijdig on geval in Yerseke zijn gistermiddag twee personen gewond geraakt. Het ongeval gebeurde rond 15.00 uur aan de Steeweg. Door nog on bekende oorzaak reed de bestuur der van een brommer met zijn passagier een sloot vol met mod der in. Twee ambulances, diverse voer- zijn'', zegt beheerder Ronny Men- heere. Het voormalige Groen Col lege aan de overkant van de Fruit- laan is ook in beeld geweest als al ternatieve locatie. Dat was volgens Menheere ook een prima stek ge weest. ,,Maar het gebouw was in die tijd ook in beeld voor de nieuwe woningcorporatie'', weet hij. ,,Dat ging niet door, maar toen was voor ons deze oude school al geregeld.'' Seniorenbingo Het buurthuis heeft aan de Lijn baan de beschikking over een aan tal lokalen, de eerste verdieping en de gymzaal op de begane grond. In die gymzaal vindt onder meer de tuigen van de brandweer en poli- tie-eenheden werden direct met spoed naar de plek van het onge luk gestuurd. Ook de traumaheli kopter uit Rotterdam werd gealar meerd. Bij aankomst van de eerste am bulance bleek nog één persoon vast te zitten in de modder, de an der had vermoedelijk op eigen seniorenbingo plaats. „Gelukkig maar, want de traplift om naar de eerste verdieping te komen is heel langzaam'', grapt Menheere. De salsadansers hadden minder geluk. De vloer van de gymzaal is niet bestand tegen hun hakken. Ook de biljarters moeten het een half jaar zonder onderkomen doen. Het biljart was simpelweg te zwaar om naar boven te tillen. Zelf kan Menheere geen maal tijden koken voor de gebruikers, want er is geen keuken. ,,We zijn een half jaar aan het kamperen'', omschrijft hij de tijdelijke situa tie. ,,Maar we weten waarvoor we het doen. We krijgen er straks een prachtig buurthuis voor terug.'' kracht de sloot verlaten. De trau mahelikopter landde in een wei land naast de sloot. Met behulp van een takel van de brandweer werd de brommer uit de sloot ge haald. Hoe de slachtoffers eraan toe zijn, is niet bekend. Ze zijn allebei met een ambulance naar het zie kenhuis overgebracht. Vogelbeurs Diverse muzikale optredens Concert Belle and The Beats vrijdag 13 september 2019 'Geef klap op aanpak Zanddijk' BE Beheerder Ronny Menheere serveert koffie bij de computerclub. foto marcelle davidse Het laatste waar het bedrijfsle ven in Yerseke op zit te wachten is nieuwe vertraging bij de aan pak van de Zanddijk. Tien grote mossel-, vis- en transportbedrij ven vinden dat er genoeg gedis cussieerd is over varianten en roepen de provincie op 'gas te geven'. Rob Paardekam Goes 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN De Vogelvrienden Goes houden morgen een vo gelbeurs in het Heer Hendrikhuis. Bezoekers kunnen kooi- en volière vogels ruilen, kopen en te verkopen. De beurs duurt van van 10.00 tot 12.00 uur. Een toegangsbewijs kost twee euro. KAPELLE Tijdens de landelijke Open Monumentendag die morgen wordt ge- houden, is de Her vormde kerk geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De hele dag is er een muzikaal programma. Er is koorzang, orgelmu ziek en brassbandmu- ziek. Op het kerkplein wordt 's middags sjees gereden en de toren kan worden beklommen. GOES Belle and The Beats geeft morgen een con cert in Podium 't Beest. De Amsterdamse band, met de van oorsprong Goese zangeres Isabel Zoeteweij, bracht in mei In 's-Heer Hendrikskinderen is morgen een vo gelbeurs. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 2018 hun debuut-EP Lose Your Feathers uit. Met een lovende recen sie in Music Maker Ma gazine was de toon gezet. Het publiek kan elektronische geluiden, oriëntaalse invloeden, donkere teksten en hyp notiserende visuals ver wachten. Na afloop is er een afterparty. Kaarten zijn verkrijgbaar via tbeest.nl. GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joa- chimkade 3, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; De Studio, 's Heer Elsdorpweg 39, 13.00-17.00 uur: Ex positie van Ineke Otte; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; Beuken straat 190, 19.00 uur: Optreden Denise Marcel; Baas Beve land, Grote Markt, 21.30 uur: Concert van de Americana band Walter Rootsie and his Blue Connec tion uit Finland 'S-HEER ARENDS- KERKE Landschaps tuin, Panhoeveweg, 13.00-17.00 uur: Ex positie 'een Bunder Follies' HEINKENSZAND Ga lerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00 20.30 uur: Expositie Funda Ozyer, kera miek en Ergun Arda, Glas KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium ge meentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE Gym zaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wis selende sportactivi teiten voor de jeugd YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met o.a. koersbal en sjoe len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51