WOZ-waarde was nog nooit zo hoog Zus vermiste Tob Cohen: Met drugs gepakte actrice Grives vrij op borgtocht PBODUCT- UflARSCHUUinG 4 Met de arrestatie van een tweede verdachte lijkt er eindelijk schot te komen in de Keniaanse vermissingszaak van Nederlander Tob Cohen (69). Ook de al eerder opgepakte echtgenote Sarah moet langer in de cel blijven zitten, zag Tobs zus Gabrie tot haar grote opluchting. Ze was er gisteren bij in de rechtszaal. Wat verschrikkelijk dit. Alsof ik het heb gedaan. Maar ik ben hier niet de moordenaar VERMISSING TOB COHEN vrijdag 13 september 2019 De gespannen huizenmarkt is te voelen in de gemiddelde WOZ- waarde voor huizen. De ge meentelijke taxatie steeg dit jaar met bijna 8 procent ten op zichte van een jaar eerder, naar 248.000 euro. Dit is het hoogste niveau ooit én de hoogste stij ging sinds jaren, meldt het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Natasja de Groot Rotterdam Veel huizenbezitters zullen het be gin dit jaar hebben gemerkt aan de WOZ-beschikking: de waarde van hun huis is op papier aardig geste gen. Zeker in populaire steden en buurten kan die fors omhoog zijn gegaan. Rotterdam spande de kroon. Daar steeg de gemiddelde WOZ-waarde met 16 procent, van 166.000 euro in 2018 naar 192.000 euro dit jaar. Ook in Amsterdam lag de stijging ver boven het gemiddelde van 7,8 procent: die ging met ruim 11 pro cent omhoog naar 378.000 euro. De gemiddelde woningwaarde is daar sinds 2014 al met 64 procent geste gen. Het hoogst is de gemiddelde WOZ-waarde in Bloemendaal met 695.000 euro, het laagst in Delfzijl, met 127.000 euro. Van alle provincies heeft Gronin gen veruit de laagste gemiddelde woningwaarde: 166.000 euro. De stijging is dit jaar het hoogst in Noord-Holland en Zuid-Holland. Ter illustratie: in Zuid-Holland nam de gemiddelde WOZ-waarde bijna 11 procent toe tot 237.000 euro per woning. De gemeente stelt jaarlijks de waarde vast aan de hand van onder andere verkoopprijzen van verge lijkbare woningen in de buurt. Ver der kijkt zij naar het bouwjaar, de oppervlakte en de inhoud van de woning. Overigens loopt de waarde van de gemeente een jaartje achter; de peildatum is namelijk van 1 ja nuari van het voorgaande jaar. De gemeentelijke taxatiewaarde bepaalt onder meer hoeveel onroe- rendezaakbelasting (ozb) en water schapsbelasting moet worden be taald en wat de fiscus bij het inko men optelt. In de regel geldt: hoe hoger de WOZ-waarde, hoe hoger de belasting. Toch hoeven niet alle gemeenten hun lokale belastingta rieven omhoog te gooien, reageert Hans André de la Porte van vereni ging Eigen huis. „Gemeenten zijn vrij om de belastingtarieven naar eigen inzicht te wijzigen." Voordelen Verder benadrukt de zegsman dat er ook voordelen zitten aan een stij ging van de WOZ. ,,Om te begin nen, het kan de huizenbezitter een goed gevoel geven dat hij op papier weer wat rijker is geworden." En, zo vult hij aan, als de woning meer waard is dan de waarde van de hy potheek, dan heeft de eigenaar vaak recht op een lagere hypotheekrente. ROTTERDAM De voor drugs handel in België opgepakte Rot terdamse actrice Imanuelle Gri- ves wordt voorlopig vrijgelaten. Wel moet ze 5000 euro borg be talen. Enkele weken geleden be sloot de Antwerpse raadkamer dat ze tot aan de eerste behan deling van haar rechtszaak in hechtenis moet blijven. Nu die datum daarvoor bekend is, 19 september, heeft ze bij de be- handelend rechtbank een ver zoek ingediend om toch voorlo pig naar huis te kunnen. En dat is goedgekeurd. Grives werd 21 juli op het Bel gische dancefestival Tomorrow- land betrapt met een hoeveel heid drugs op zak. Ze bekende drugs te hebben verkocht. Dat was volgens haar om te oefenen voor een rol in de film Suriname, die nu wordt opgenomen. Go-Tan waarschuwt voor mogelijke metaaldeeltjes in zakken Gebakken Uitjes. Go-Tan adviseert klanten te controleren of zij gebakken uitjes in zakken uit de volgende partijen in bezit hebben: Gebakken Uitjes 500 gram, THT: 7-2-2020, batchcode: L9158 Gebakken Uitjes 1200 gram, THT: 11-2-2020, batchcode: L9162 Mocht dit het geval zijn, adviseert Go-Tan dit product niet te consumeren en vergoeding van het aankoopbedrag aan te vragen via refund@go-tan.nl. Voeg hier een foto bij van het product en/of de kassabon en vermeld de batchcode van het product en waar u het gekocht heeft. Uitjes met andere houdbaarheidsdata en de 100 gram cups Gebakken Uitjes vormen geen risico. -Gabrie Cohen, zus van Tob Raymond Boere Kenia e moest er ruim 6600 kilometer voor reizen en had een vlucht die in niets leek op de eerdere trips die ze naar haar broer in Kenia had gemaakt. Gabrie Cohen (67) uit Amsterdam bleef maar malen wat er toch met haar broer Tob gebeurd zou kun nen zijn. Maar als ze donderdag dan eindelijk het statige, okergele rechtbankgebouw van Nairobi binnenloopt, is er even geen tijd om te piekeren maar staat ze op scherp. ,,Ik ben er klaar voor'', zegt ze strijdbaar vlak voordat ze door een lange gang naar de rechtszaal loopt. Klaar voor de confrontatie met de vrouw die nu al ruim twee weken in de cel zit, omdat ze be trokken zou zijn bij de verdwij ning van haar broer Tob Cohen, die 32 jaar geleden zijn hart verloor aan Kenia. Meerdere keren heeft Gabrie deze vrouw sinds haar huwelijk met Tob in 2007 ontmoet als hij haar meenam naar Nederland. Of op de reizen die zijzelf maakte naar haar broer in Kenia. Een warme vriendschap werd het nooit. En dat zal het ook niet meer worden nadat Gabrie sinds 20 juli niets meer van haar broer heeft vernomen. Volgens familie en vrienden kan maar één iemand daar verant woordelijk voor zijn: Sarah. Zij was met hem in een vechtscheiding 'Alles lijkt op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4