m met een oudgediende t 't— ï_J L Verjonging zet door bij Tovaal Flinke prijzen tijdens Zeeland Dressage Cup Drukke avond voor Groene Ster Vlissingen 1 ZEELAND 15 i t morgen, zat ook een seizoen bij de eerste selectie, maar koos uitein delijk toch voor een vertrek. ,,Ik hing een beetje tussen het eerste en het tweede in, waardoor ik het plezier kwijtraakte. Toen besloot ik verder te kijken.'' De op dat moment 20-jarige Le Conte studeerde nog voor fysio therapeut en zat bij Michel Ha- rinck, de huidige spits van Arends- kerke in de klas. Zo begon het bal letje te rollen. ,,We hadden het toen natuurlijk elke les over voet bal en hij vroeg waarom ik niet ge woon lekker bij Arendskerke kwam voetballen. Daar moest ik wel even over nadenken, maar uit eindelijk heb ik het toch gedaan. Dat is heel goed uitgepakt.'' Nu treft hij opnieuw zijn oude club, maar één speler mist hij za terdag aan de aftrap; zijn goede vriend Roy Mulder (portretje). Ze kennen elkaar al vanaf de crèche en werken nu samen als fysio. Mulder brak in een oefenwedstrijd tegen VC Vlissingen zijn hand en zal, net als vorig seizoen, niet mee kunnen spelen in het onderlinge treffen. Voor de aanvaller van Arendskerke een teleurstelling, maar stiekem heeft hij zijn twij fels, vertelt hij lachend. ,,Ik heb al tegen hem gezegd dat hij gewoon bang is om tegen ons te voetballen. Het is jammer dat we weer niet te gen elkaar spelen, maar Roy heeft veel kwaliteit, dus dat scheelt.'' Hecht team Trainer Adriaan Nieuwenhuijse vertrok eind vorig seizoen, na vier jaar, naar De Meeuwen. Zijn op volger werd Kees Westerweele, die tot nu toe een positieve indruk maakt. ,,Hij is wat drukker en strenger dan Adriaan, maar tac tisch net zo sterk. De nadruk ligt iets meer op de conditie en Kees laat ons zelf nadenken.'' Samen met Harinck vormt hij nu nog steeds een gevaarlijke tandem voorin bij Arendskerke, maar de sterkte van de ploeg zit hem vol gens Le Conte niet alleen in de in dividuele kwaliteiten. ,,We zijn een hecht team en dat is oprecht onze kracht. Sommige jongens kunnen uitblinken, omdat we het samen doen.'' Kloetinge is dus ge waarschuwd. 1 r r~ Hans Markusse Goes Afgelopen seizoen kende Tovaal als promovendus een prima sei zoen in de tweede klasse. Het team van Hendry behaalde moei teloos de kampioenspoule en ein digde daarin met een jong team als vierde. Die verjonging zet zich komend seizoen door. De Schotse oefenmeester ver liest wel een aantal basisspelers. Ernst Berman en de broers Bart en Daan van Liere zitten in de afron dende fase van hun studie en spe len komend seizoen niet voor To- vaal. Jordan Paterson en Lars Col- paert nemen een sabbatical, ter wijl routinier Jan-Joost Wiebrens na 457 competitieduels een punt achter zijn loopbaan heeft gezet. De Goesenaren dreigden ook Thyke Mulder te verliezen, door zijn studie, maar Hendry heeft hem overgehaald in elk geval het begin van het seizoen mee te ma ken. ,,Hij staat op een cruciale plek in het team.'' Ondanks het (tijdelijke) verlies van die spelers rekent Hendry erop dat zijn selectie op peil blijft. ,,Elliot Collins, Silvester de Kam, Mees Wedding en Sander van Stee komen door uit de jeugd. Daar verwacht ik veel van.'' Bovendien zijn Jeroen van Stee en Thomas Plouvier weer hele maal fit. Zij misten een groot deel van het afgelopen seizoen door blessures. Mark Koens en Jorn de Jager rondden hun opleiding af en zijn na een jaar afwezigheid weer volledig beschikbaar. Als klap op de vuurpijl kan Hendry vanaf 25 september ook een beroep doen op de 24-jarige Nieuw-Zeelander Alex MacDonald. Tovaal start de competitie zon dag op sportpark Het Schenge met een thuiswedstrijd tegen RCC Bekaro uit Roosendaal. Het duel begint om 14.00 uur. NIEUW- EN SINT JOOS- LAN D Met de Zeeland Dres sage Cup is de provincie een paardensportevenement rij ker. Morgen staat, bij De Kroo Ruitersport in Nieuw- en Sint Joosland, de eerste editie op het programma. De Zeeland Dressage Cup is een dressuurwedstrijd voor jonge paarden, van drie tot en met zes jaar. Deze wordt geor ganiseerd door het Koninklijk Warmbloed Paardenstamboek Nederland (KWPN) regio Zee land, een fokkerij-organisatie voor onder meer spring- en dressuurpaarden. Morgen barst dus voor het eerst de strijd los. Daarbij gaat het om flinke prijzen. Zo valt er een prijzenpot van duizend euro te verdelen en verdient de merrie met de hoogste dags core een een gratis dekking van de KWPN-hengsten Hexagons Kaygo of Hexagons Double Dutch. VLISSINGEN Spelers, trainers en supporters van zaalvoetbalclub Groene Ster Vlissingen hoeven zich vanavond niet te vervelen. Eerst staat de open dag op het pro gramma bij de eredivisionist, daarna speelt het vlaggenschip de competitiewedstrijd tegen FC Marlène. De Vlissingse zaalvoetballers begonnen vorige week met een zege aan de competitie. Er werd uit bij TPP/Feyenoord Futsal met 2-3 gewonnen. FC Marlène is ech ter een tegenstander van een an der kaliber. Het team uit het Noord-Hol landse Heerhugowaard eindigde vorig seizoen als vierde (Groene Ster werd zelf zesde) en plaatste zich zo voor de play-offs om de landstitel. Die ging uiteindelijk naar Hovocubo. Marlène nam het vorige week op tegen de kampi oen van Nederland en ging nipt onderuit. Het werd 8-7. Groene Ster zal vanavond (af trap 20.30 uur) graag de tweede zege van het seizoen willen pak ken. Het liefst in een spektakel stuk. De club verwacht namelijk veel bezoekers. Aan het begin van de avond opent thuishaven Baskensburg al zijn deuren. Om 18.15 uur wordt de open dag van Groene Ster daar afgetrapt met een clinic voor kin deren van acht tot en met dertien jaar. De activiteit is gratis, maar er is slechts plek voor veertig deelne mers. Als de clinic om 19.30 uur is af gelopen, kunnen supporters op de foto met de spelers. Ook krijgen zij een kijkje achter de schermen bij de Vlissingse eredivisionist. vrijdag 13 september 2019 GO zijn maatje niet Justin le Conte. foto marcelle da- vidse Justin le Conte (links) in actie. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN JÉ m1 - --1 Met José de Pooter heeft De Schelde weer écht een trainer langs het zwembad staan. foto peter NICOLAI De rugbyers van Tovaal trap pen het seizoen zondag af met een verjongd team. Coach Brian Hendry, die aan zijn zesde seizoen als trainer van de Goese ploeg begint, kijkt er naar uit om daar een hecht team van te smeden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43