De Schelde gaat in zee 14 ZEELAND Tolhoek rijdt een Canadees tweeluik Geen nieuw succes Pattinama-Kerkhove Aanvaller speelt in de beker voor het tweede seizoen op rij met Arendskerke tegen zijn oude club Kloetinge. En opnieuw is zijn vriend Roy Mulder afwezig bij de tegenstander. 's Lands Welvaren nog zonder De Bree Wielrenner Antwan Tolhoek komt twee keer binnen drie dagen tijd in actie in Canada. Vandaag staat voor de coureur uit Yerseke, rij dend voor Jumbo-Visma, de Grand Prix Cy- cliste de Québec op het programma, zondag volgt de Grand Prix Cycliste de Montréal. Zowel in Québec als in Montréal krijgt Tol- hoek met de titelverdediger te maken. Michael Matthews verzekerde zich vorig jaar in beide koersen van de zege en dit jaar komt de sprin ter van Team Sunweb zijn titels verdedigen. Robert Gesink was in beide koersen de laatste Nederlandse winnaar (Québec in 2013, Mon tréal in 2010). Hij rijdt vandaag en zondag aan Tolhoeks zijde in Canada. Het WTA Premier-toernooi in het Chinese Zhengzou zit erop voor tennisster Lesley Pat tinama-Kerkhove. Nadat ze in het enkelspel al vlug werd uitgeschakeld stuntte ze in de eer ste ronde van het dubbeltoernooi - met Bibi- ane schoofs - maar volgde in de tweede ronde een nederlaag. De Zierikzeese Pattinama-Kerkhove en Schoofs, die getraind wordt door Vlissinger Sven Vermeulen, troffen gisteren in de tweede ronde van het dubbelspel Monique Adamczak (Australië) en Xin-Yun Han (China). Winnen zat er echter niet in. De Ne derlandse vrouwen verloren met 6-3 6-3. Baan Guchte Stadsloop DISTRICTSBEKER BIJZONDER DUEL Vorig seizoen troffen Kloetinge en 's-Heer Arendskerke elkaar in de tweede ronde van de districtsbe ker. Arendskerke gaf destijds een 2-0-voorsprong weg en zag Kloe- tinge er via strafschoppen alsnog met de zege vandoor gaan. Morgen treffen de ploegen elkaar weer, ditmaal in de groepsfase van het bekertoernooi. Voor oud-Kloe- tinge speler Justin le Conte blijft het een bijzondere wedstrijd. Sinds die ontmoeting van vorig jaar november is er het één en an der veranderd. Kloetinge haalde de nodige versterkingen, terwijl Arendskerke kampioen werd, promoveerde naar de tweede klasse en nu on der leiding staat van Kees Westerweele. Le Conte verwacht dat beide ploegen sterker zijn geworden. „Kloe tinge heeft een paar goede spelers gehaald, maar wij zijn ook weer een jaar verder. Vanaf dat moment begon het bij ons beter te lopen en hebben we eigenlijk niet meer verloren.'' Arendskerke leek die mid dag, als derdeklasser, op rj tjfc. weg naar een enorme stunt tegen de eerste klasser. Twee tegen doelpunten in de abso lute slotfase gooiden echter roet in het eten. Toch spreekt de 26-jarige vleugelaanvaller niet van revan- chegevoelens. ,,Het voelt niet echt als een revanche, omdat het resul taat voor ons gewoon goed was. We deden goed mee en waren dichtbij, vooral de manier waarop het ging, was lullig.'' Plezier kwijt Le Conte, die in het dagelijks leven werkzaam is als fysiotherapeut, merkt dat de wedstrijd leeft bin nen de groep. Maar voor hem is een wedstrijd tegen Kloetinge nog altijd extra bijzonder. Hij begon namelijk op vijfjarige leeftijd met voetballen bij de tegenstander van De Pooter is een bekend gezicht bij De Schelde. Hij speelde zelf dertig jaar bij de Terneuzense club. Na zijn waterpolopensioen bleef hij als trouwe supporter de ploeg bezoe ken tijdens de thuiswedstrijden. ,,Ik zag elke wedstrijd een ontzet tend leuk team, waar het enthousi asme vanaf spatte. Maar ze misten gewoon een coach aan de kant.'' Niet geheel onervaren bood de geboren Terneuzenaar zichzelf aan. Hij coachte namelijk samen met Mertijn Loof al een jeugdteam. Die zelfde Loof fungeerde afgelopen seizoen nog als speler/coach in het eerste waterpoloteam van De Schelde, maar geeft voor komend seizoen het stokje dus over. ,,Het voelt goed om eindelijk weer een coach aan de kant te heb ben staan. Als team zijn we dan ook ontzettend blij met J osé. Voor mijn eigen spel is het ook goed, omdat ik me minder met het coachen hoef bezig te houden'', zegt de ervaren Loof. Hij blijft wel nauw betrokken bij de ontwikkeling van het team, maar gaat dit nu samen met de nieuwe trainer doen. Afgelopen seizoen eindigde De Schelde nog knap als vierde. Met nagenoeg dezelfde selectie - alleen Mark Legters mist de eerste helft van de competitie wegens een bui tenlands studie-avontuur - gaat José de Pooter de uitdaging aan. ,,Het belangrijkste is om weer een leuk jaar te waterpoloën, waarbij het plezier net als afgelopen jaar weer voorop staat. Ik denk dat pro motie dit jaar nog niet het doel moet zijn. Maar een plek in de bo venste regionen is zeker haalbaar.'' Systemen De ploeg oefende in de voorberei ding op het nieuwe seizoen voor het eerst met De Pooter langs de badrand tegen Nayade uit Eindho ven. De kersverse coach keek tevre den terug. ,,Het was enorm leer zaam om tegen een ploeg te spelen die een klasse hoger speelt dan wij. Ondanks het verlies konden we leuk meedoen en met verschillende systemen oefenen.'' Het officiële debuut van de 50-ja- rige coach laat nog even op zich wachten. De eerste wedstrijd, tegen HZPC, is verplaatst naar maart, waardoor De Schelde pas over twee weken begint aan de competitie. 'Ik heb bereikt waar ik altijd van heb gedroomd en voor heb gewerkt.' Quote van de dag Na de driebanders beginnen ook de spelers van de klassieke spelsoorten in het biljarten aan het nieuwe seizoen. Het topteam 's Lands Welvaren/Reedijk ontvangt thuis de nummer twee van vorig seizoen, De Picardie uit Affer- den. De formatie uit Kwadendamme is nog niet helemaal compleet. Peter de Bree, die nog ge niet van een korte vakantie in Spanje, is afwe zig. Het team bestaat nu uit Danny Walhout, Johan Devos en Robert van Stevendaal en gaat in een dubbelwedstrijd proberen de eerste punten te sprokkelen. Het doel dit seizoen is handhaving. vrijdag 13 september 2019 GO WIELRENNEN TENNIS In Vlissingen staat vanavond een baanwed- strijd (atletiek) op het pro gramma. Er zijn negen onder delen. Om 18.45 uur zijn de eerste sprintafstan den aan de beurt. Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen is gisteren 93ste geworden tij dens de derde etappe van de Lotto Belgium Tour. Met nog één rit voor de boeg staat de Zeeuwse op plaats 87 in het algemeen klas sement. 24 Le Conte treft wéér Daniel Wissel 's-Heer Arendskerke Seizoenen lang speelden de wa- terpoloërs van De Schelde zon der vaste coach. Nu heeft de club eindelijk een nieuwe oefen- meester gevonden. De ploeg gaat het nieuwe seizoen in de eerste klasse starten met José de Pooter langs de badrand. Wouter Stap Terneuzen Goes is van avond het decor van de 24ste editie van de WEA- stadsloop. Om 19.15 gaat de wedstrijd van start. Het par koers is 2 kilo meter lang. Deelnemers kunnen 1, 2, 3 of 4 ronden lopen. - Mountanbikester Anne Terpstra, afkomstig uit Zierikzee, blikt terug op haar seizoen. Ze werd onder meer de eerste Nederlandse met een wereldbekerzege achter haar naam. Lesley Pattinama-Kerkhove (links) en Bi- biane Schoofs. foto anp BILJARTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42