Dierenambulance stopt in Vlissingen SP roept politici op twee weken in armoede te leven 7 BATTLE OF THE BEACH ZANDKASTELENWEDSTRIJD Het geheim van een stevig zandkasteel: veel zand, een brede voet, hoog maar niet te steil en een gracht en een dijk die de eerste golven opvangen. denkt continu na over de waterke ringen. Voldoen ze nog, wat kan er beter en innovatiever en hoe zijn we ook in de toekomst beschermd tegen het water? Waterschappen, rijksoverheid en bedrijven uit de watersector willen kinderen be wust maken wat het betekent om onder de zeespiegel te leven. Door zandkastelen te bouwen, leren ze de kracht van het water kennen. Dan zien ze dat een op het oog sterk kasteel het maar een paar mi nuten uithoudt. En zelfs het sterk ste, dat van Quinty, Isra en Ro- mijn, hield het niet echt veel lan ger vol. Maar de meiden van De Lichtboei waren wel heel erg blij dat ze hadden gewonnen. Hun overwinningsbeker krijgt een mooi plaatsje in hun klas. Het kasteel van Quinty, Isra en Romijn van de Westkapelse basis school De Lichtboei voldeed aan al die ei sen. Het bleef gisteren dan ook het langst staan op het strand van Westkapelle. Daar namen basis scholieren uit Meliskerke, Westka pelle en Zoutelande het tegen el kaar op om te kijken wiens kasteel het het langst redde terwijl de vloed opkwam. Een kenner van sterke dijken als kantonnier Adri Louwerse dacht vooraf dat Robin en Lisa en andere leerlingen van Het Paalhoofd uit Zoutelande uitgeroepen zouden worden tot de beste zandbouwers. Die meiden hadden overduidelijk het hoogste kasteel. Toen de vloed opkwam, bleek echter dat ze te weinig aandacht hadden besteed aan een eerste verdedigingsli nie waardoor de golven al snel opbeukten tegen het kasteel. Hun vlag bleef best nog wel lang staan. Maar niet lang ge noeg om uitgeroepen te worden tot win naar. Lisa en Robin hadden vooraf wel hoop dat de zou den winnen. ,,Want we hebben een hele stevige", zei Robin toen ze samen met haar vriendinnen het kasteel be werkte met de platte kant van de schop om het meer stevig heid te geven. Iets verderop waren Eva en Adriane bezig met hun kasteel. Dat was lang niet zo hoog als dat van Lisa en Robin, maar deze leerlingen hadden wel veel aandacht gegeven aan de 'voorverdediging'. „Om de krachten van de golven te breken." Dat leek aanvankelijk te lukken, maar ook hun kasteel werd toch nog vrij snel opgeslokt door de golven. Ook het bouw werk van Evert en de andere leerlin gen uit Meliskerke redde het niet, hoewel hij aanvan kelijk ook de hoop had met de be ker terug te kunnen fietsen naar zijn school. ,,Want we hebben best wel een heel goed kasteel", zei hij toen hij vanaf een van de paal hoofden keek naar het resultaat van ruim een uur bouwen. Het waterschap houdt jaarlijks in Zeeland zo'n zandkastelenwed- strijd: Battle of the Beach. Het past bij het beleid om jongeren te door dringen van het feit dat kustver- sterking belangrijk is en dat velen onder het zeeniveau wonen. Daar is lang niet iedereen zich van be wust. Om te voorkomen dat het land overstroomt, zijn er honder den kilometers dijken en duinen aangelegd langs de Nederlandse kust. Nederland leeft met water en De meerderheid van de gemeente raad van Vlissingen bleef op het standpunt staan dat subsidie voor een Dierenambulance 'geen wette lijke taak' van een gemeente is. De coalitiepartijen - aangevuld met Lijst Duijndam en D66 - menen ook dat de Dierenbescherming, die de ambulance in het grootste deel van Zeeland laat rijden, geld genoeg heeft, terwijl Vlissingen een arm lastige artikel 12-gemeente is. Regiomanager Zuid Nita Kramer van de Dierenbescherming was door dat besluit gisteravond ver geefs naar de Vlissingse raadszaal getogen. Als inspreker betoogde zij dat de Dierenbescherming en de Dierenambulance twee verschil lende instellingen zijn. Het kapitaal van de Dierenbescherming is onder meer nodig voor (achterstallig) on derhoud van onderkomens door het hele land. Ondanks bijdragen van dieren- baasj es en de inzet van vele vrijwil- Meerderheid raad: subsidie Dieren ambulance is geen wettelijke taak van een gemeente ligers lijdt de Dierenambulance een ton verlies per jaar. De gemeenten vragen daarom een bescheiden bij drage (in vier jaar tijd oplopend van 12 naar 24 cent per inwoner) voor de inzet van de dierenziekenwagen. Na zes jaar overleg weigert Vlissin- gen echter nog steeds over de brug te komen. Elf andere Zeeuwse ge meenten (Schouwen heeft een ei gen dierenambulance) betalen een bijdrage; een uitzondering voor Vlissingen maken, kan scheve ge zichten geven, betoogde Kramer. Motie Frances Oreel (PvdA) waar schuwde, als initiatiefneemster van een motie van vijf coalitiepartijen om wel subsidie te geven, dat het stoppen van de Dierenambulance Vlissingen meer kost. MIDDELBURG Politici in Middelburg praten vaak over armoede, maar het zou goed zijn als ze ook ervaren hoe ar moede voelt. Daarom doet de SP een oproep aan raadsleden, burgemeester en wethouders: ,,Probeer eens twee weken rond te komen van vijftig euro leefgeld per week." Die twee weken zijn te overzien, vond fractievoorzitter Petroesjka Sterk. ,,Voor acht procent van de inwoners van Middelburg is dit de wekelijkse praktijk." Sterk nodigde haar collega's gisteravond uit om mee te doen aan het initiatief van de SP. ,,Op 17 oktober is het We reld Armoede Dag. Zijn er raadsleden die met de Kle- dingbank en de Voedselbank in gesprek willen gaan én zelf twee weken willen rondko men van vijftig euro per week? Je kunt pas goed beseffen wat de impact van armoede is als je dat zelf ervaart." Het doel van de actie is om de eigen ervaringen in die twee weken op te schrijven, alle er varingen van de deelnemende politici te bundelen en te de len, zei Sterk. ,,Als SP vragen wij vaak aandacht voor ar moede." vrijdag 13 september 2019 Ook een sterk kasteel spoelt weg Emile Calon Westkapelle FOTO EMILE CALON Isra, Quinty en Romijn (vlnr) bouwden het ste vigste kasteel. Door zandkastelen te bouwen, leren kinderen de kracht van het water kennen. foto ruben oreel De Dierenambulance stopt maandag met het verlenen van hulp aan dieren op Vlissings grondgebied. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35