JliSuHi- W/i De vier routes van de Ride for the Roses 2019 lr.' 'Ik ben het bewijs dat de Ride resultaat oplevert' Zeelandhallen ZEELAND 3 j De 100 kilometer heet dit jaar de Theo Schouwenaar-route. De 70-jarige Goesenaar is al vanaf het begin een van de drij vende krachten achter de Ride for the Roses in Zeeland. Zelf werd hij in 2012 door longkan ker getroffen. Dankzij nieuwe medicijnen heeft de oud-wiel renner de ziekte tot nu toe kun nen beteugelen. Schouwenaar lost zondag ook het startschot. ,,Ik had liever zelf op de fiets gezeten, maar dat gaat helaas niet meer. Maar dat ze de route naar mij hebben vernoemd, vind ik een eer. Ik ben toch het levende bewijs dat de onderzoeken die mede door de gelden van de Ride worden ontwikkeld, resultaat opleve ren. Ik heb al een bonustijd van vijfjaar gekregen." Het gaat nu redelijk goed met hem. ,,Ik leef van scan naar scan, elke twee maanden. Je hoopt dat de tumor in bedwang blijft. Gelukkig kan ik nog heel veel. Ik heb me ook nu weer voor 100 procent ingezet voor de Ride. Dat geeft me heel veel voldoening. Als penningmees ter mag ik het geld overmaken. Dat is het mooiste baantje van de wereld." Ruim 6100 fietsers hebben zich al aangemeld. Een mooi aantal, vindt Schouwenaar. ,,In 2008 hadden we 14.000 deelne mers en in 2014 12.000. Die aan tallen ga je nooit meer halen, want er zijn inmiddels zoveel evenementen voor goede doe len bijgekomen. Ik denk dat we met 6500 mensen heel blij mo gen zijn." PROGRAMMA 1000 euro als streefbedrag. Nadat haar werkgever Roompot zich achter haar actie schaarde, ging het hard. Collega's, vrienden, fa milie en anderen doneerden mas saal. ,,Dat doet me ontzettend goed." Sophie rijdt zondag in de groene trui, omdat ze in de laatste week van alle deelnemers het meeste geld ophaalde. Het Room pot-team telt in totaal 32 fietsers. ,,Met acht collega's rijd ik de 100 ki lometer. Dat is een flinke uitda ging. Tot maart had ik geen fietser- varing. Eerst wilde ik de 50 doen, maar omdat ik ook voor mezelf de lat zo hoog mogelijk wilde leggen, heb ik besloten voor de 100 te gaan." Haar ouders zijn er zondag bij, net als veel vrienden en familie. Het belooft een bijzondere dag te worden. ,,Ik verwacht dat ik me tij dens het fietsen nog wel kan ver mannen, maar ik denk dat het vooral bij de finish heel emotio neel wordt", zegt Sophie Kouwen- berg. De deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden: 10, 25, 50 en 100 kilometer. De 10 kilometer gaat richting 's-Heer Arends- kerke, de 25 en 50 kilometer door de Zak van Zuid-Beveland en de 100 kilometer over de Zeelandbrug en de Ooster- scheldekering. Alleen de deelnemers aan de 100 kilometer rijden in een groot peloton over afgezette wegen. De weg gaat ongeveer een kwartier voordat de eerste fietsers passeren dicht, voor on geveer drie kwartier. Dat geldt ook voor de Zeelandbrug. Op de Oosterscheldekering loopt de route via de parallelweg. De 25 kilometer-route is ver noemd naar Ilse Moerkerk uit Haarlem. Zij kreeg tot drie keer toe een tumor in haar heup. Re cent is haar rechterbeen geam puteerd. Dit jaar rijdt ze op haar handbike de 25 kilometer. vrijdag 13 september 2019 Theo Schouwenaar lost zondag het startschot. FOTO MECHTELD JANSEN een dag vol emoties 07.30 uur: Terrein open 09.30 uur: Startceremonie 100 kilometer 10.00 uur: Vertrek 100 kilometer 10.30 uur: Startceremonie 50, 25 en 10 kilometer 12.00 uur: Begin middagpro gramma 13.00 uur: Binnenkomst peloton 15.30 uur: Slotceremonie Aan het vertrek staan onder an deren de oud-profwielrenners Michael Boogerd en Leontien van Moorsel en zes bewindslie den: de ministers Hugo de Jonge, Ferdinand Grapperhaus, Sander Dekker en Eric Wiebes en de staatssecretarissen Menno Snel en Stientje van Veldhoven. De online inschrijving is inmid dels gesloten. Het is nog wel mogelijk bij de Zeelandhallen in te schrijven. Dat kan zaterdag van 15.00 tot 17.00 uur en zon dag vanaf 07.30 uur. BERGEN OP ZOOM ILLUSTRATIE EVA BONNEUR Start en finish de Zeelandhallen De Theo Schouwenaar-route, 100 km De Versnellings-route, 50 km De Ilse Moerkerk-route, 25 km De Toekomst-route, 10 km MIDDELBURG VLISSINGEN BRESKENS TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31