Politie staat nog te vaak alleen Man mishandelde vriendin en haar zoontje: 180 dagen cel met tbs Hondenbaan >5 n 'Iedereen heeft zijn eigen moment bij The Rose' 2 ZEELANDHALLEN SPONSORTOCHT A Ruim zesduizend mensen staan zondag in Goes aan het vertrek van de landelijke Ride for the Roses. Samen halen ze geld op om het onderzoek naar kanker te versnellen. ,,Ik denk dat het vooral bij de finish heel emotioneel wordt." Commentaar De Vlissingse politiek debatteert over de beste manier om de drugshandel tegen te gaan. Werkt een gebieds- verbod goed of is het beter de straathandelaren te ont moedigen met een stevige dwangsom? Dit zijn nuttige vragen, want de drugshandel brengt veel overlast en geweld in de stad. Al jaren. Veel Vlissingers hebben het gevoel dat er weinig tegen wordt gedaan. Dat is niet terecht. Het college van burgemees ter en wethouders meldt dat de politie vorig jaar veertien ver dachten van drugshandel van straat haalde. Heel Vlissingen weet dat er nog meer dealers zijn, maar deze vangst wijst er toch wel op dat de politie goed bezig is. Daar mag wel eens wat meer aandacht voor zijn. Om te beginnen bij de politie zelf. Die is te bescheiden. Elk succesje in het terugdringen van de criminele drugs handel moet worden gevierd. Niet alleen om de politiemensen een hart onder de riem te steken, ook omdat we het front tegen de drugscriminaliteit nodig moeten sluiten. Te veel men sen houden zich nog afzijdig of nemen het zelf ook niet zo nauw met illegale genotsmiddelen. Vooral veel jonge burgers zijn niet vies van een pilletje. Zo wordt de strijd tegen de drugs handel ondergraven. Zo staat de politie nog te vaak alleen. Dat is een slechte zaak. Want de drugshandel is echt gevaarlijk. Voor de volksgezondheid, voor de sociale samenhang en voor de criminelen zelf. Elke succesje in de strijd tegen criminele drugshandel moeten we samen met politie vieren De man barstte op 5 april in woede uit toen de vrouw hun relatie wilde uitmaken. Hij fietste naar haar toe in Oost-Souburg en gooide haar met een heupworp op de grond. Vervol gens schopte hij haar meermaals in haar buik. De vrouw liep een ver brijzelde heup op en krijgt mogelijk een heupprothese. Ook haar 9-jarige zoontje, die haar probeerde te hel pen, kreeg een klap in zijn maag. De Vlissinger was tijdens de mis- ALMANAK handeling voortvluchtig en had zijn enkelband doorgeknipt. Hij doorliep al hulpverleningstrajecten, maar hij hield zich niet aan de opgelegde voorwaarden. De man lijdt aan een Vlissinger was voortvluchtig en had zijn enkelband doorgeknipt persoonlijkheidsstoornis en is ver minderd toerekeningsvatbaar. De kans op herhaling was volgens de rechtbank dan ook groot. Na het uit zitten van zijn celstraf wordt hij op genomen in een tbs-kliniek. Ook moet hij de slachtoffers 9000 euro schadevergoeding betalen. Via internet bestelde pakjes be zorgen moet wel rotwerk zijn. Dat is de indruk die de Bevelan der van zijn postbode krijgt. Als hij niet heel snel is, ligt het 'we hebben je gemist' briefje al op de mat. Tegen een collega deed hij zijn beklag. 'Hij is echt altijd chagrijnig, hoe hard ik ook naar buiten ren. Snap je dat nou?' De collega snapte het best. ,,Wat zijn de opties voor die man? Óf hij heeft gedoe omdat mensen niet thuis zijn, óf hij wordt na geroepen door hijgende mensen in kamerjassen. Door jou bij voorbeeld. Dat is toch ook een hondenbaan?" Weer arrestaties voor overval Truckroll tikt recordaantal deelnemers aan VLISSINGEN 'Sloop vervallen gebouwtjes snel' De Zeeuwse deelnemer die het meeste sponsorgeld heeft ver gaard, is Sophie Kouwenberg (23) uit Goes. Zij haalde in haar eentje bijna 8000 euro op. Daarnaast is ze het boegbeeld van het bedrijven- team van Roompot Vakanties, dat in totaal ruim 14.000 euro voor KWF Kankerbestrijding bijeen fietst. Toen ze afgelopen voorjaar col lega's hoorde praten over de Ride for the Roses, was Sophie meteen geïnteresseerd. ,,Mijn beide ou ders hebben kanker gehad. Mijn moeder is helemaal genezen. Bij mijn vader hebben ze de tumor kunnen verwijderen, maar door tVT-èlW J* - i Cl. complicaties heeft hij elke dag veel pijn. Dat wordt alleen maar erger." Ze besloot mee te doen en stelde Zodra tijdens de startceremonie bij de Zeelandhallen het nummer The Rose klinkt, kun je een speld horen vallen. Het is een moment dat nie mand onberoerd laat. Dat geldt ook voor Patricia Foort zelf, die het nummer al sinds 2013 zingt bij zowel de regionale als de landelijke Ride for the Roses. „Alle mensen zijn dan met hun ge dachten bij de fa milie of vrienden die ze hebben verloren of die nog steeds vechten tegen kanker", zegt zij. „Iedereen heeft zijn eigen mo ment. Zelf probeer ik er niet te veel van te zien en de emoties wat op afstand te houden, want anders ga ik mis schien mee in het hui len." Natuurlijk blijft het spannend, zegt Foort. „Maar ik vind het vooral mooi om te doen. Het is slechts één lied, maar tegelijker tijd groter dan een avondvul lend optre den. Het is ook een eer. Zelfben ik geen fietser. Het zingen is mijn manier om een steentje bij te dragen aan het evenement." vrijdag 13 september 2019 II Vlissinger D. de B. (24) is giste ren door de rechtbank veroor deeld tot een celstraf van 180 dagen en tbs voor de mishande ling van zijn vriendin en haar zoontje. Bas Bareman Middelburg Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De politie heeft een man en vrouw aangehouden voor de woningoverval in Zierikzee eind augustus. De overvallers drongen op 31 augustus met bivak mutsen en een vuurwapen de woning aan de Anna van Saksenlaan binnen. Toen de bewoner het wapen probeerde af te pakken, ontstond een worsteling in de hal en sloegen de daders op de vlucht. De verdachten zijn aangehouden op Schou- wen-Duiveland. De vrouw werd woensdagmiddag gearresteerd, de man gis termiddag. Dinsdag werd ook al een verdachte op gepakt. TERNEUZEN Niet minder dan 221 vrachtwagens doen mor gen mee aan de 32ste Truckroll vanuit Terneu- zen, de organisatie tikt daarmee een record aan. Ook zijn er 221 pupillen met een verstandelijke en/of lichamelijke handi cap ingeschreven om mee te rijden. Vanaf het oude Philips-terrein ver trekt om 09.45 uur de eerste van vier colonnes. De rit gaat dit jaar door Midden-Zeeuws-Vlaan- deren, via Axel, Heikant, Koewacht en Zuiddorpe over de brug bij Sas van Gent, via Philippine, Zandstraat en de brug van Sluiskil. Vóór het eind van het jaar wil het college van Vlissingen enkele pand jes laten slopen. Voor malige onderkomens van verenigingen als Zeeland Sport (bij Bas- kensburg) en konink lijke harmonie Ons Ge noegen (aan de Ridder spoorlaan) staan al lang leeg en dragen niet bij aan de 'sociale veilig heid'. „Bovendien zijn ze ge voelig voor vandalisme. Tijdens oud en nieuw zouden ze zo maar in vlammen op kunnen gaan", zo heeft wethou der Rens Reijnierse ver klaard. Ride wordt Rolf Bosboom Goes ivèT 2 1 De Zeeuwse deelnemer die het meeste sponsorgeld heeft vergaard, is Sophie Kouwenberg (23) uit Goes. foto marcelle davidse Patricia Foort zingt zondag The Rose, foto MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30