1 Bloed kruipt bj Kim Clysters Met Alvarez en Martinez in hart van zijn elftal 20 ZEELAND Met een Argentijns/Mexicaans blok voor de verdediging gaat Ajax de tweede reeks wedstrijden van het seizoen in. Over de zoektocht van de Amsterdammers naar een belangrijk puzzelstukje. Kort Amerika PSV verlengt met Gakpo PSV heeft het contract met Cody Gakpo (20, foto) opengebroken en verlengd. De aanval ler, afkomstig uit de jeugdopleiding, heeft nu een verbintenis tot 2023. ,,Dit nieuwe contract geeft me het gevoel dat de club mij waardeert. Dat zijn dingen die je als voetbal ler moet koesteren", reageerde Gakpo. ,,Als Eindhovense jongen is het een droom om hier het eerste elftal te halen." Gakpo debu teerde in 2018 onder trainer Phillip Cocu in het eerste elftal. Regen spelbreker Bertens Kiki Bertens moet nog een dag wachten voordat ze in actie kan komen voor haar par tij in de tweede ronde van WTA-tennistoer- nooi in het Chinese Zhengzhou. De onop houdelijke regen maakte spelen op het Chi nese hardcourt onmogelijk. Bertens neemt het vandaag op tegen de Australische Ajla Tomljanovic, de nummer 46 van de wereld. Sterke comeback Luiten Joost Luiten (foto) heeft een bemoedigende start gemaakt in het KLM Open. De twee voudig winnaar begon zijn eerste ronde op The International bij Schiphol dramatisch met drie bogeys op de eerste negen holes, maar maakte een ijzersterke comeback op de tweede negen holes met liefst zes birdies. Die 'birdieregen' leverde een score op van 69 slagen, 3 onder par, en betekende de ge deelde veertiende positie in de tussenstand. Flitsen Quote van de dag 'Ik heb het hier naar m'n zin en kijk er naar uit Ajax structureel terug naar de Europese top te brengen.' Tijdrit Miljoen Het bewierookte Oranje van Ro nald Koeman begon vorig jaar te draaien, toen Frenkie de Jong zijn entree maakte in de ploeg als con trolerende middenvelder. Vraag aan Peter Bosz wanneer in zijn sei zoen bij Ajax zijn ideale basis vorm kreeg? De trainer zal 21 september 2016 antwoorden, het moment dat hij Lasse Schöne als controlerende middenvelder posteerde. En vorig seizoen begon Ajax sterk aan het seizoen, maar kreeg de uitvoering een belangrijke boost toen de Dub bel 6 door Erik ten Hag werd geïn troduceerd, met Lasse Schöne en Frenkie de Jong als geoliede ma chine voor de verdediging. Voor vrijwel elke trainer is de controlerende middenvelder dé be langrijkste positie van zijn ploeg. ,,Het is de kop van het elftal'', legt Ten Hag uit. ,,Het zijn de verbin dingsspelers tussen verdedigen en aanvallen. Ze moeten snel kunnen denken en handelen. In de opbouw en aanvallend moeten de spelers iets toevoegen, helemaal in de dy namische speelstijl bij Ajax. Maar tegelijkertijd moet de controle rende middenvelder de balans be waken bij balverlies, ballen afpak ken en ruimtes kunnen bespelen.'' De controlerende middenvelder heeft een uitgebreid en veeleisend takenpakket. De personele invul ling zorgt bij menig trainer voor hoofdbrekens, helemaal als, zoals deze zomer bij Ajax, beide schakels de club verlaten. Met Matthijs de Ligt erbij opgeteld moesten de Am sterdammers drie van de vier posi ties in het centrale blok van vier vernieuwen. Ten Hag moest de voorbije maan den in een overvol programma op zoek naar twee nieuwe balansbe wakers. Razvan Marin en Noussair Mazraoui konden nog niet overtui gen, terwijl Carel Eiting gebles seerd raakte. Blind voldeed wel, maar heeft meer waarde als cen trale verdediger. En zo leidde de De eerste indrukken zijn positief. Wat ze gemeen hebben is een enorme drive Dochter Jada (11) kende geen mede dogen, afgelopen Wimbledon. Kij kend naar de 39-jarige Venus Wil liams zei ze tegen haar moeder: 'Is zij ouder dan jij? Ze lijkt tien jaar jonger." En bedankt. Kim Clijsters (36) weet ook dat ze op fysiek gebied nog wat werk te verrichten heeft, wil ze van haar rentree in het tennis een succesver haal maken. ,,Maar ik hou van uit dagingen." Het werd afgelopen jaren vaak te gen haar gezegd. 'Waarom tennis je eigenlijk niet, probeer het gewoon'. Met drie kinderen, de jongste bijna 3, was het lange tijd geen optie. Maar de gedachte bleef prikkelen. Een paar maanden geleden hakte ze, na uitvoerig overleg met haar man, kinderen en team, de knoop door. ,,Als ik het nog wil, moet ik het nü. Niet omdat ik wat te bewij zen heb. Het gaat om de uitdaging. Andere mensen willen de New York Marathon lopen voor hun 40ste. Ik wil dit nog een kans ge ven." Clijsters lichtte haar verrassende besluit gisteren uitgebreid toe in een podcast van de WTA. Ze ver telde hoe de kriebels eigenlijk nooit weg zijn geweest. ,,Thuis zit ik hui lend op de bank als ik een speelster een finale zie winnen. Ik hou ge woon van tennis. Laatst betrapte ik mezelf erop dat ik in de slaapkamer, denkend aan de Australian Open, ineens stiekem mijn vuist balde en aan het juichen was. Ik dacht: Kim, je wordt gek. Maar dat soort mo menten vertellen me iets. Ik heb het tennis gemist." Bij het zien van Venus Williams, 'tennismoeders' Serena Williams en Victoria Azarenka en ook Roger Federer (38) bekroop Clijsters vaak de gedachte: dat wil ik ook. ,,Als ik op een grand slam was en meedeed vrijdag 13 september 2019 GO VOETBAL TENNIS GOLF Henk Fraser blijft langer als coach aan Sparta Rotterdam verbonden. De trainer ver lengde zijn lopende contract met een jaar, tot de zomer van 2021. Sparta promoveerde afgelopen seizoen onder zijn leiding naar de eredivisie en is op het hoogste niveau goed aan de nieuwe competitie begonnen. Oscar Riesebeek (26) is volgend seizoen ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Corendon-Circus. Riesebeek komt over van Roompot-Charles en tekent voor één jaar. -Ajax-directeur Edwin van der Sar drukt geruchten over een overstap naar Manchester United de kop in. Aftredend we reldkampioen Verenigde Sta ten heeft op het WK basket bal in China opnieuw een nederlaag ge leden. In een wedstrijd om de plaatsen 5 tot en met 8 verloor de VS donderdag met 89-94 van Ser vië. 6 Mathieu van der Poel (foto) heeft de lei derstrui her overd in de Tour of Britain. Hij werd zesde in een tijdrit in de plaats Pers- hore. De Itali aan Edoardo Affini won de tijdrit. 1 De FIFA heeft zijn voormalig vicevoorzitter Juan Angel Na- pout wegens corruptie voor het leven ge schorst. De Pa- raguayaan kreeg ook een boete van bijna 1 miljoen euro. Latino's vormen nieuwe Dubbel 6 Freek Jansen Amsterdam De Latino's Edson Alvarez en Lisandro Martinez, allebei voor veel geld gehaald als verdedi gers, vormen bij Ajax het nieuwe blok vóór de verdediging. foto anp - Erik ten Hag Kim Clijsters (36) wilde dolgraag moeder worden, maar ze kan ook niet zonder haar geliefde tennis. Na zeven jaar keert ze voor de tweede keer terug in de sport. ,,Of het een succes wordt? Geen idee." Rik Spekenbrink Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20