Sophie rijdt voor 8000euro Privéreizen Sale cfk regionale nieuws YouTubers opgepakt inVS Vakcentrale eist actie om akkoord te redden JOL Is Stef Blok de 'designated survivor? Walcheren tot 175p.g. Zondag rijdt de 23-jarige Sophie Kouwenberg uit Goes in de groene trui tijdens de Ride for the Roses. Zij sprokkelde van alle deelnemers het meeste sponsorgeld bij elkaar: maar liefst 8000 euro. Het boegbeeld van het bedrijventeam van haar werkgever Roompot, zal het moeilijk krijgen. En niet alleen tijdens de 100 kilometer. Haar ouders zijn beiden (ex)kankerpatiënt. ,,Ik denk dat het vooral bij de finish heel emotioneel wordt.'' En daar zal Sophie niet de enige in zijn. Nederlands duo gaat stiekem Area 51 in Minister is er niet bij op Prinsjesdag Volgens Busker heeft hij zijn handtekening gezet onder een akkoord waarin staat dat de kans op kortingen 'substantieel klei ner' wordt. Door strengere re kenregels en dalende dekkings graden dreigt het tegendeel te gebeuren. ,,Daar hebben wij niet voor getekend", zegt de vak bondsbaas in een interview met deze krant. Koolmees moet zijn wettelijke bevoegdheid gebruiken om de kortingen niet door te laten gaan, vindt Busker. Anders is het snel gedaan met het draagvlak voor het pensioenakkoord en komt de uitwerking daarvan in gevaar, waarschuwt hij. Busker: ,,Kool- mees weet donders goed dat de ruimte wordt beperkt als de kor tingen als een donderwolk boven het pensioenakkoord hangen.'' Uitgesteld De vakbondsvoorzitter vindt het verdedigbaar dat pensioenkor tingen opnieuw worden uitge steld, nadat fondsen onder het voorgaande kabinet ook al respijt is gegeven. Busker: ,,Is dat zo on redelijk dan? Ik vind van niet. We Is uitstel van de kortingen zo onredelijk dan? Ik vind van niet hebben na tien jaar onderhande len eindelijk iets te pakken'', zegt hij over het zwaarbevochten ak koord dat in juni werd gesloten en waarin onder meer de AOW- leeftijd werd geregeld. Volgens Busker heeft de FNV voor de zomer aanvaard dat er ook 'een kans op korten' was. Een commissie onder leiding van Je roen Dijsselbloem kwam kort daarop echter met strengere re kenregels, waardoor fondsen er nu nog slechter voorstaan en korting op veel grotere schaal dreigt. ,,Als je het vertrouwen in het pensioenstelsel wilt vergro ten, moet je zulke grote kortin gen niet als een zwaard van Da mocles boven de uitwerking van het nieuwe contract laten han gen'', meent Busker. Looneis De FNV komt traditiegetrouw voor Prinsjesdag met een cen trale looneis. De leden moeten daarover nog besluiten, maar als het aan Busker ligt, bedraagt de eis net als vorig jaar minstens 5 procent. ,,Ik voel geen enkele drang om dat percentage naar be neden bij te stellen.'' Volgens Busker profiteren werknemers nog altijd te weinig van de eco nomische voorspoed. Economie Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl vrijdag 13 september 2019 Nieuwsmedia itekkerauto domineert beurs LFrankfurt »pis »P3 P6 FNV: Geen korting op pensioenen Vakcentrale FNV wil dat mini ster Wouter Koolmees van Sociale Zaken voorkomt dat pensioenen worden gekort. Doet hij dat niet, dan wordt het moeilijk het pensioenakkoord overeind te houden, stelt FNV- voorzitter Han Busker. Laurens Kok Den Haag —Han Busker, FNV-voorzitter Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. 19°C Rustige pzc.nl dagen Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555 neemt je mee Boek nu uw privéreis extra voordelig Kies voor één van onze individuele rondreizen naar de meest uiteenlopende bestemmingen wereldwijd. Boek uw privéreis uiterlijk dinsdag 17 september en proFiteer tot €175 korting per persoon. Bij 4 oF meer personen zijn onze privéreizen nog voordeliger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1