II Nieuwe episode in omroepsoap 7 NK WIELRENNEN VOOR BURGEMEESTERS BRESKENS Burgemeester Marga Vermue gaat zaterdag de eervan de gemeente Sluis en haar titel verdedigen tijdens het Nederlands kampioenschap wielrennen voor burgemeesters. Het NK voor burgemeesters is on derdeel van de Wielerdag Neder landse Gemeenten die elk jaar wordt gehouden. Burgemeesters, wethouders en gemeentesecreta rissen laten de dossiers in de ge meentehuizen even voor wat ze zijn en gaan peddelen voor plezier en voor de winst. Deze keer doet de wielerdag de gemeente Sluis aan en dat is niet toevallig. Burge meester Marga Vermue heeft wiel rennen als hobby en won het NK voor burgemeesters al meerdere malen. De vrouwenrit dan, want voor de mannen is een apart kam pioenschap. Vermue werd wielerfanaat toen ze ruim tien jaar geleden de eer ste Ride for the Roses ging rijden vanuit Goes. ,,Meteen de honderd kilometer, dat was wel een stok achter de deur om te trainen. Ik vond het fietsen in het begin wel eng hoor. Die dunne bandjes en je zit nog vastgeklikt ook, ik ben heus wel eens omgevallen. Ik vond het trainen voor de The Ride zo leuk dat ik ben blijven fietsen." Vermue is lid van de toerclub in IJzendijke en staat (bijna) elke zondagochtend op de pedalen. ,,Dat maakt het nog ge zellig ook. Fietsen is een ideale sport voor mij, want ik kies zelf wanneer ik ga." Behalve tijdens de Wielerdag Nederlandse Gemeenten rijdt Vermue geen wedstrijden. Ze sleepte de NK-burgemeesterstitel al een paar keer in de wacht, maar ze gaat er niet vanuit dat dit haar zaterdag gewoon weer gaat luk ken. ,,Het blijft spannend. Het deelnemersveld onder de vrou wen is niet groot, het gaat wel om goed getrainde concurrentie." In 2017 won Vermue het NK ten koste van haar collega Marieke Moorman, burgermoeder van het Noord-Brabantse Bernheze. Vo rig jaar versloeg Vermue haar enige concurrente, Mieke Damsma, burgemeester van Mid den Drenthe tijdens het NK in Hillegom en Lisse. ,,Ik wist dat Damsma voorheen wethouder was in Maastricht. Dan heb je wel Ik hoop maar dat er snel meer vrouwelijke burgemeesters komen die ook van fietsen houden! voordeel hoor, met al die heuvels daar! Uiteindelijk won ik dan toch. We komen Damsma een beetje tegemoet door de route bij Hotel De Milliano in Breskens. Daar is het ook een beetje heuve lig." Tussenstop Commissaris van de koning Han Polman geeft, na een gezamen lijke lunch, om 13.00 uur het startschot voor twee verschil lende pleziertochten; de recrea tieve tocht van veertig kilometer en de toertocht van vijftig kilo meter. Beide tochten beginnen in Breskens, voeren door de streek en hebben een tussenstop in het belfort in Sluis. Daarna fietsen de 'bestuurders' weer terug naar Breskens. Het Nederlands kampioen schap (voor burgemeesters, wet houders en gemeentesecretaris sen) start om 16.30 uur op de Pro menade in Breskens. Irma van Duyn, wielrenster met een ver standelijke beperking, schiet de deelnemers weg. Vermue: ,,Ik hoop dat veel mensen me komen aanmoedigen langs de route." Er is ook dit jaar weer een man nen- en een vrouwenrit. ,,Van de mannelijke burgemeesters zou ik niet kunnen winnen", aldus Ver- mue, die wel wat meer deelne mers zou wensen. ,,Ik hoop maar dat er snel meer vrouwelijke bur gemeesters komen die ook van fietsen houden!" Hamelink stond voor de commissie omdat het Terneuzense college zijn omroep een nieuwe licentie wil gunnen. De voorzitter van GO- RTV greep het agendapunt aan om kritiek te leveren op de meegaande houding in Hulst ten opzichte van Omroep Hulst. Voor de commissie schetste Hamelink het beeld dat er toch een en ander schortte aan de Hulster nieuwsorganisatie. In Ha melinks ogen voldeden de collega's in Hulst niet aan de voorwaarden. Samenwerken zou hij graag doen, 'maar Hulst wilde niet met hem sa men werken', zo stelde hij. Hij riep de Terneuzense raadsleden op een oordeel te vellen over een omroep 'die een video deelt over een kikker die een worm eet'. Wethouder Frank van Hulle wilde niet op de kwestie ingaan en niet over de gemeentegrenzen re geren. ,,De keuzes die wij maken gaan over de gemeente Terneuzen, wij gaan niet over Hulst. Wel willen we in gesprek gaan met de ge meente Hulst. Hetzelfde kunnen we ook met de gemeente Sluis doen." Hamelinks inspraak in Terneu- Als bestuur hadden en hebben wij geen behoefte om op leugens en laster te reageren zen viel niet goed in Hulst. Zeker niet bij Jo van de Remortele, be stuurder van Omroep Hulst. ,,Waar haalt hij de brutaliteit vandaan, om na eerst het bestuur van Omroep Hulst (en niet Hulst TV) zwart te hebben gemaakt en te hebben be schuldigd van het overtreden van de wet, nu ook gemeentebestuur ders uit Hulst op de korrel te ne men? Ook nu weer op basis van aannames. GO-RTV is geen wets- handhaver, daar zijn andere instan ties voor in het leven geroepen." Laster Van de Remortele: ,,Als bestuur hadden en hebben wij geen be hoefte om op leugens en laster te reageren." De Hulster omroepbe- stuurder zegt te vertrouwen op de Terneuzense politiek. ,,Wij gaan er van uit dat politici, die de moeite nemen om zich de materie toe te ei genen, kundig genoeg zijn om deze laster ook nu weer in de juiste con text te plaatsen." Samenwerking tussen GO-RTV en Omroep Hulst lijkt verder weg dan ooit. ,,Als hij beweert dat wij geen website hebben en alleen film pjes uitzenden van een kikker die een worm opeet, dan kijkt hij wel erg weinig tv. Hij slaat de plank vol ledig mis", stelt Van de Remortele. ,,Nu maar hopen dat ook in Terneu- zen eindelijk de ogen opengaan. Feit is dat hij, van Hulle aanhorend, meer kapot maakt dan je lief is." De Hulster burgemeester Jan Frans Mulder (portefeuillehouder) drukt zich diplomatiek uit over Ha melinks verhaal voor de Terneu- zense politici: ,,Als Hamelink denkt daar slim aan te doenDit is zijn verantwoordelijkheid." donderdag 12 september 2019 Vermue gaat weer voor de winst Sheila van Doorsselaer Sluis De Sluise burgemeester Marga Vermue tijdens het NK voor Burgemeesters in Beek en Donk in 2017. foto fotopersburo van de meulenhof bv -Marga Vermue Steven Hamelink, voorzitter van GO-RTV, pleitte dinsdagavond voor de Terneuzense raads commissie samenleving op nieuw voor samenwerking tus sen de Zeeuws-Vlaamse omroe pen. Maar die samenwerking lijkt na zijn betoog verder weg dan ooit. Guido van der Heijden en Sheila van Doorsselaer Terneuzen/Hulst - Jo van de Remortele, Omroep Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62