Elektrische schoolbus vervangt 'dieseltje' Theater over dementie op Alzheimerdag 7 WIM EN NELLEKE TAMERUS BEHOEFTE AAN VRIJETIJD Wim en Nelleke Tamerus gaan stoppen met hun motorzaak in Zierikzee. Ze worden een dagje ouder en willen meer tijd voor zichzelf. Voor de racerij en het toneel. Een geschikte opvolger is echter niet makkelijk te vinden. Johanneskerk dicht wegens buitendienst De beslissing om te stoppen werd al een tijd terug geno men. Vorig jaar pro beerden Wim en Nelleke Tamerus met een stille verkoop te kijken of een opvolger voorhanden is. De eigenaren ga ven zichzelf maximaal twee jaar voor die zoektocht. Er dienden zich al enkele kandidaten aan. Maar nog zonder het gewenste re sultaat. Hun pand aan het Groene- weegje, een gewilde locatie in Zie rikzee, is het punt niet. Dat zou den de eigenaren nu al kwijt kun nen. De motorservicezaak verko pen blijkt lastiger. En die gaat Nelleke en Wim Ta- merus wel aan het hart. ,,We voe len ons verantwoordelijk voor onze vaste klanten. 'Waar moeten we dan heen, als de zaak stopt', vragen zij zich af. Waarschijnlijk van het eiland af. Ik wil ze niet in de steek laten", verklaart Nelleke. Stille verkoop van de zaak werkte niet. ,,De makelaar roert zich nu meer en er zijn verkoop borden geplaatst", vertelt Nelleke. Het motorseizoen begint ongeveer in maart. Wim stelt zichzelf nu de vraag: ,,Kan ik een nieuw seizoen nog opbrengen?" Racerij ,,We worden een dagje ouder", vertelt Wim (60). ,,Dan ben je ook iets minder flexibel dan de meeste mensen tegenwoordig. We leven in een 24-uursmaatschappij. Altijd Het motorseizoen begint in maart. Kan ik een nieuw seizoen nog opbrengen? moet je maar klaarstaan. Daar heb ik moeite mee. Vandaar ook dat mijn mobiele nummer niet op de website staat, anders heb ik nooit rust", verklaart hij. ,,De voornaam ste reden om met de zaak te stop pen is echter mijn passie voor de motorsport. De racerij. Ik ben monteur en chauffeur op de vrachtwagen bij een Yamaha-race- team. Daar ben ik een radertje in het geheel. Dat vind ik machtig mooi om te doen." ,,Als Wim naar de races is, zijn wij in Zierikzee vaker dicht. Dat doen we gemakkelijker dan voor heen. Maar als we weer open zijn, komt er meer druk op de repara tiewerkzaamheden te liggen", ver telt Nelleke. ,,We hebben de zaak zelf opgebouwd. 24 jaar geleden begonnen we. De zaak voelt echt als ons kindje. In april 2020 be staan we 25 jaar. Dat is echter geen reden om tot die tijd te wachten met stoppen." Ze kijkt ernaar uit om de dagelijkse structuur van de afgelopen 24 jaar te doorbreken. Kan ze meer tijd besteden aan haar passie: toneel. Maar eerst de zaak goed achterlaten. SIRJANSLAND De Johannes- kerk in Nieuwerkerk blijft zon dag dicht, omdat de gemeente een buitendienst houdt in Sir- jansland. Op het erf van de familie van der Meer aan de Noord Hogeweg 2 zal een kerkdienst worden ge houden. Om 10.30 uur wordt er eerst een rondleiding gegeven door het bedrijf. Om 11.30 uur, na de koffie, begint de kerkdienst in de buitenlucht. Deze wordt voorgegaan door dominee Rie- dijk. Muzikale begeleiding wordt gegeven door een combo onder leiding van Marianne van Dijke. Na afloop van de dienst is er een lunch. ZIERIKZEE Wereld Alzhei- merdag, zaterdag 21 septem ber, krijgt op Schouwen-Dui- veland speciale aandacht met een theatervoorstelling in FiZi. Die voorstelling wordt ge speeld door De Jochies. Het zang- en improvisatieduo is dagelijks actief in de ouderen zorg en bestaat uit Rob Vail- lant en Gijs van der Sluis. Wat dementie betekent voor pa tiënt en zijn omgeving laten de mannen zien in hun voor stelling Onbegrepen. In zeven korte scenes stippen ze allerlei onderwerpen rond dementie aan. Want onbegrepen worden geldt voor degene met demen tie, maar net zo goed voor de partner die worstelt met de toestand van zijn of haar we derhelft. De scènes worden door liedjes met elkaar ver bonden. Na afloop van de voorstelling gaan De Jochies in gesprek met het publiek. Naast de voorstelling is er za terdagmiddag ook een infor matiemarkt over Alzheimer. Het programma begint om 13.45 uur. Toegang is gratis, maar het aantal zitplaatsen is beperkt. Aanmelden kan via de website smwosd.nl of 's ochtends via 0111-453444. ZONNEMAIRE Nog even en dan rijden ze van de Stichting School bus Zonnemaire in splinternieuwe, elektrische busjes. Die vervangen de huidige 'dieseltjes' en gaan vol gende week vrijdag voor het eerst de weg op. Op het parkeerterrein van de voormalige school in het dorp is een laadpaal geïnstalleerd. De bus jes kunnen er opgeladen en gestald worden, vertelt Joost Loomans als voorzitter van de stichting. Liefst had de stichting van begin af aan de elektrische variant gere den, maar ze moest wachten tot de leverancier de modellen kon leve ren. ,,We zijn ongeveer de eerste van Nederland met zulke busjes", zegt Loomans. De stichting heeft nog meer duurzame ontwikkeling voor ogen: het plaatsen van zonne panelen. ,,We zijn bezig her en der fondsen te werven. De panelen zouden op het dak van de school of van het dorpshuis kunnen komen." Ouderenvervoer De busjes, die ieder acht personen kunnen vervoeren, worden behalve voor het schoolvervoer ook ingezet voor ouderenvervoer. Volgende week vrijdag worden ze voor het eerst ingezet. Belangstellenden kunnen donderdagavond 19 sep tember om 20.00 uur de bussen ko men bekijken bij het sportveld aan de Tuinweg. donderdag 12 september 2019 SD Gezocht: koper voor motorzaak Gerrit van Loon Zierikzee -Wim Tamerus Nelleke en Wim Tamerus in hun motorzaak in Zierikzee. ,,We willen de vaste klanten niet in de steek laten.'' foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58