tf) Undercover model schiet koelbloedig in haute couture 6 i i DOWNTON ABBEY Ter geruststelling van de fans: ook Dame Maggie Smith keert terug in de filmversie van Downton Abbey. Aanvankelijk had de 84-jarige actrice helemaal geen zin om nog een keer op te draven als Lady Violet. Haar tegenspelers: 'Zij krijgt altijd de beste dialogen.' Top 5 in de bioscoop Nu in de bios A Rainy Day in New York Once upon a time in ...Hollywood Blinded by the light FILMNIEUWS Jennifer Lawrence als gangster Bokser Rico bulldog in hondenfilm ommige acteurs zijn bang voor Maggie Smith. Met haar ij zige, doordringende blik en genadeloze commentaar kan zij iemand doen ver stijven van angst. Neem haar jongere tegenspeler Robert James-Collier die in Downton Abbey de rol van livrei knecht Thomas Barrow speelt. ,,De eerste twee seizoenen durfde ik haar niet eens aan te spreken'', bekent hij in Londen. ,,Ik was zo door haar geïn timideerd dat ik haar op de set zoveel mogelijk probeerde te ontlopen.'' Inmiddels weet de 43-jarige acteur beter. ,,Als je haar wat beter leert kennen kom je er snel achter dat zij een schat is. Ze was zelfs zo lief om een tijdje geleden mee te werken aan een YouTube-filmpje voor mijn zoon.'' Als voorbeeld van haar vrien delijke en meegaande natuur ver klapt James-Collier dat Smith onder geen beding met haar titel Dame aangesproken wenst te worden. ,,Maggie volstaat.'' Toch heeft de tweevoudige Oscar winnares (voor California Suite en The Prime of Miss Jean Brodie) de repu tatie van een lastige tante die haar medespelers genadeloos op hun nummer kan zetten. Zo bracht zij op de set van Gosford Park (2001), ook een film over een landhuis vol rijke adel en hun personeel, de Schotse ac trice Kelly MacDonald aan het huilen door haar tegenspel voortdurend ter discussie te stellen. Velen denken dat de rol van de vin nige Lady Violet door de schrijver van Downton Abbey, Julian Fellowes, speciaal voor Smith is geschreven. De auteur ontkent dat en geeft aan dat zijn grootmoeder model stond voor de rol. ,,Maar Maggie heeft dit perso nage zich helemaal toegeëigend.'' De wat meer ervaren acteurs van Downton Abbey, Hugh Bonneville en Elizabeth McGovern (respectievelijk de Earl en Countess van Grantham), praten alleen maar vol respect over de acteerlegende Smith. McGovern, zelf als geïmporteerde Amerikaanse toch een buitenbeentje in dit puur Engelse gezelschap, zag er naar eigen zeggen erg tegenop om met haar te acteren. ,,Een van de eerste scènes die ik in de televisieserie met Maggie moest spelen eindigde in een lach salvo van beide kanten. Toen was het ijs tussen ons gebroken.'' Ik was zo door haar geïntimideerd dat ik haar op de set zoveel mogelijk probeerde te ontlopen Dat Smith soms de indruk wekt voor de camera scènes van haar colle ga's te stelen wordt door Bonneville heftig ontkend. „Welnee, zo zit ze niet in elkaar. Het probleem is dat zij de beste dialogen van Julian krijgt toebedeeld. Vaak heeft Lady Violet het laatste woord. En dat is vaak een kwinkslag die zij met perfecte timing en dictie weet te brengen.'' Haar aanwezigheid op de set van Downton Abbey heeft wel gevolgen voor de cast. Bonneville: ,,Door haar status en ervaring loop je als haar te genspeler wel op je tenen. Je kan niet zomaar op de automatische piloot bij haar spelen. Dat heeft zij meteen door en dat laat zij meteen merken met die dodelijke blik van haar. Ze duldt geen geschmier. ,,Daar staat tegenover dat zij ook heel streng voor zichzelf is. Ze neemt geen genoegen met een tweederangs vertolking door zichzelf. De lat legt zij ook voor zichzelf heel erg hoog. Soms denk ik wel eens dat zij het wat kalmer aan moet doen, gezien haar leeftijd en gezondheid. Maar zo zit Maggie niet in elkaar. En wat is Downton Abbey zonder haar?'' Set van de film. ►Maggie Smith als Lady Violet. fotos universal pictures - Anna Luc Besson lijkt een voorkeur te heb ben voor de bloedmooie, sexy heldin die niet terugdeinst voor schietpar tijen of spionagewerk. Denk aan zijn eerdere films Nikita (1990) en Lucy (2014). In Anna wordt een beeld schone Russin ingelijfd bij de KGB. Ze heeft alle benodigde talenten om spion te worden. En met het ui terlijk van een topmodel, blijkt een carrière in de modewereld de per fecte dekmantel voor haar dodelijke missies. Als Anna wil stoppen als ge heim agent, blijkt dat niet eenvoudig. Het thema en de actie zijn niet bijster origineel of in 't oog springend. Bo vendien struikelen we over soms lachwekkende clichés over zowel Rusland als de modewereld. Besson doet z'n best om met sprongen in de tijd originele plot wendingen te creëren, maar het ge voel dat deze film eerder al in soort gelijke versies verscheen, blijft kna gen. Model Sasha Luss - verrassing! - doet het niet slecht, maar de door gaans zo degelijke Helen Mirren is ietwat potsierlijk als strenge opper- spion. - Marieke Nieuwdorp. donderdag 12 september 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) It: Chapter Two €260.000 2 (2) Once Upon A Time in Hollywood €83.000 3 (1) The Lion King €68.000 4 (3) Angel Has Fallen €47.000 5 (5) Good Boys €20.000 KOMEDIE Woody Allen is op dreef in deze ko medie over twee jonge mensen die el kaar uit het oog verloren in New York. Elle Fanning speelt een journaliste die in contact komt met een regisseur die in een crisis verkeert. Ook zijn scena rist (Jude Law) heeft het moeilijk. DRAMA Quentin Tarantino brengt het jaar 1969 tot leven in zijn brute sprookje over Hollywood. Dat gebeurt aan de hand van een B-acteur (Leonardo Di- Caprio) en diens stuntman (Brad Pitt). De bende van Charles Manson speelt ook een rol in dit verhaal. KOMEDIE Regisseur Gurinda Chadha stelt in haar komedie een Engelse tiener uit een Indiaas milieu voor die helemaal in de ban is van de muziek van Bruce Springsteen, zijn teksten helpen hem overleven in het bittere Engeland van Margaret Thatcher. De film is geba seerd op ware gebeurtenissen. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week DRAMA Onder regie van Paolo Sorren- tino zal Jennifer Lawrence de hoofdrol spelen in gangster drama Mob Girl. De film volgt Ar- lyne Brickman die doordringt tot de New Yorkse gang sterwereld, maar uiteindelijk een informante voor de politie werd. Het ver haal wordt van uit haar stand punt verteld. GO ANIMATIE De Nederlandse stemmencast van de anima tiefilm Troubleis compleet. In dit doldwaze hon- denavontuur spreekt bokser Rico Verhoeven de stem in van buldog Norm. Rapper Bizzey treedt in de voetsporen van Snoop Dogg, die voor de ori ginele Ameri kaanse film de stem van een stroere straat hond insprak. E Ab Zagt 44 Robert Jamers-Collier, tegenspeler ACTIETHRILLER Regie: Luc Besson. Hoofdrollen: Sasha Luss, Helen Mirren. Model Sasha Luss speelt Anna Poliatova. FOTO independent films

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50