4 Volksmuziek Vijf jonge strijkers volgden het spoor van Dvorak en gingen in Tsjechië op zoek naar de invloed van volksmuziek. Het resultaat is Bohemia Express, dat het St George Quintet zondag ten gehore zal brengen in Goes. Dirk Scheele hoofdgast op Springstof PEERop PopMonument cruysse. Aanleiding tot de reis was de sa menstelling van een concertpro gramma. „We studeerden het Strijk kwintet van de Bohemer Antonm Dvorak in. Het is het mooiste en meest rijpe kwintet wat we kennen. We wilden het in een programma in kaderen en zochten naar werken die erbij hoorden. Zo kwamen we bij de Moraviër Leos Janacek", vertelt Ver- cruysse. Janacek en Dvorak waren beiden erg geïnspireerd door traditi- e muzikanten van het St George i Quintet reisden in ljuni 1917 met de Dvorak Express van Brno naar Praag op zoek naar volksmu ziek. ,,Het werd een belevenis. Elk station is genoemd naar een compo nist. We stapten vaak uit en gingen dan op zoek naar de betekenis van de muziek',' vertelt cellist Wouter Ver- EN 4 REDENEN MEER Kinderfestival in De Spot Muziek donderdag 12 september 2019 Jeanette Vergouwen Bohemia Express doet ook Goes aan Poppodium De Spot in Mid delburg draait de rollen weer om: een festival voor kinderen waar ouders ook welkom zijn. Springstof heet het en hoofdgast is Dirk Scheele. Op zondag 15 september maakt Scheele er met zijn band een groot meezing- feest van met oud-Hol landse liedjes. Kinderen kunnen hem ook persoonlijk ontmoeten. Verder vinden er allerlei ac tiviteiten plaats voor kinde ren van 2 tot en met 7 jaar, zoals knutselen en een disco en er zijn hapjes en drankjes. Natuurlijk zijn ouders, broers, zussen, opa's en oma's ook welkom. De Spot vindt dat er te wei nig muziekevenementen voor jonge kinderen zijn en heeft daarom in 2017 het festival Springstof bedacht. Tot nu was dat een jaarlijks festival, maar dit jaar vindt het al voor de tweede keer plaats. In maart waren De Hippe Gasten de hoofdact. Zondag, De Spot Middel burg, 14.30 uur Veertig optredens verspreid over twintig erfgoedlocaties in Bergen op Zoom. Dat is PopMonument. Mor genavond is het openingsconcert in poppodium Gebouw-T. De avond be gint met de rockband Harker, daarna is het podium een uur lang voor de Zeeuwse rockers van PEER (foto). De avond wordt afgesloten door de Amerikaanse band Magnapop. Op zaterdag spelen onder meer Bazart, Merol en Novastar. Morgen en za terdag, Bergen op Zoom. Zie popmonument.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48