We zijn tevreden met een klein rockfestival JLk UIT THUIS 3 En vermaken én verstoren Rotjeknor Brouwse Bruis dienst uit. ,,Er staan acht rockbands op ons podium, waaronder de beste bands van de Legends of Rock Tri bute Tour. Dat is een tour van de be ste coverbands van Europa. Bij ons zullen de tributebands van Metal- lica, AC/DC, Guns 'n Roses en Pearl Jam spelen. Als je met je ogen dicht voor het podium staat, hoor je geen verschil met de originele bands. Ze zijn niet voor niets de besten van Eu ropa." De zaterdag start met twee jonge bands uit Zeeuws-Vlaanderen: The Flow en The Brightt. ,,Met plezier ge ven we ook lokaal talent een kans. The Brightt stond al op Concert at Sea, aan The Flow bieden we een prachtige kans zich te tonen aan het publiek. We hebben nog twee Zeeuwse bands op Vogelrock. Het Zeeuws-Vlaamse rockkwartet Alto- belli is altijd een feestje. En Surren der komt langs. Zij hebben geen in- troductie meer nodig, het is dé Zeeuwse rockband bij uitstek." Van Calster is een groot fan van AC/DC en kijkt dan ook met extra interesse uit naar het optreden van High Voltage, één van 's werelds be ste AC/DC coverbands. ,,Ook op het concert van MetalMania verheug ik me zeer. Bij die coverband van Metal- lica speelt Stefan Simons, een drum mer uit Vogelwaarde. Leuk om hem weer live in actie te zien." Of Van Calster en zijn collega's alle optredens van begin tot eind kunnen bekijken, is de vraag. Het organise ren van Vogelrock is een langgekoes terde droom die uitkomt, maar de eerste keer is ook spannend. Als orga nisatoren zullen we tijdens de twee dagen onze handjes vol hebben, maar we hopen zeker het nodige van de muziek en de gezelligheid mee te kunnen pikken." VOGELROCK Cabaret «ttl, Festival donderdag 12 september 2019 GO Slash 'n Roses is een van de cover bands op Vogelrock. FOTO JOYCE LETSCHERT Stefan Simons uit Vogelwaarde drumt bij MetalMania, de Metallica- tribute-band. Vogelrock, Zuiddijk Hengstdijk, morgen vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 13.00 uur. Voor het programma zie: vogelrock.com/ De eerste editie van Vogel rock moet nog plaatsvin den en toch heeft de orga nisatie al goede hoop op een vervolg. Een jaarlijks te rugkerend evenement is vol gens organisator Marc van Calster het doel. ,,We mer ken dat er behoefte is aan rockmuziek, popfestivals zijn er al genoeg in de regio. Het aanbod voor rockbands is vele malen kleiner dan voor popbands. Diverse bands hebben al bij ons aangeklopt om volgend jaar op Vogelrock te spelen." Een gat in de markt dus, al vindt Van Calster het te ver gaan om al van 'Rock Werchter in het klein' te spreken. ,,Dat is te vroeg. Voorlopig zijn we tevreden met een kleinschalig rock festival. Natuurlijk blijven we dromen en hopen we dit langzaam uit te bouwen tot iets groots." Freek de Jonge viert zijn 75e verjaardag met een speciale voorstelling, De Canon, die min of meer per ongeluk is ontstaan. Op een ander feestje, dat van de (100-jarige) Haarlemse Schouwburg. Freek speelde daar verzoeknum mers uit zijn carrière van meer dan vijftig jaar. Zoveel hoogtepunten, van hilarisch tot boos, van de gelijk ouderwets tot experi menteel, van vermanend tot opruiend. Freek kan het al lemaal, zoals hij ook al be wees in de ondertussen le- gendarische serie De grens. En hij wil het ook al lemaal, tegenwoordig. Hij is niet meer bang om de we reld te vermaken. Maar in de woorden van zijn fa meuze bewerking van Tho mas Bernhards Minetti: hij blijft ze ook verstoren. Het is niet meer óf óf, het is in middels én én geworden. Dat zoiets kan, is waar schijnlijk de wijsheid der jaren. Soms is De Jonge een mo raalridder, volgens sommi gen een zure oude man, maar de werkelijkheid is dat f I#' V 1 - hij vooral ongelooflijk knap werk heeft gemaakt. Daar uit dus de hoogtepunten. Zaterdag, Scheldetheater Terneuzen, 20.00 uur Brouwershaven in de 19e eeuw, als voorhaven van Rotterdam, staat centraal in de manifestatie Rotje- knor Brouwse Bruis. Een festival vol muziek, theater en vertier, dat duurt van 14 t/m 28 september. Joke Bruijs (foto) verzorgt zater dag de opening in de Sint Nicolaaskerk. De grande dame van het Rotterdamse lied brengt ook enkele num mers met de PartyPuberZ, schoolband van Pontes Pie- ter Zeeman. Van 19 t/m 21 sept wordt er op de Markt een histori- fe rfWSl sche kermis gehouden en op 20 september staan een stadswandeling en verto ning van historische film beelden van Brouwersha ven op het programma. Op 27 september wordt in de Sint Nicolaaskerk een mu- ziekproductie gewijd aan het fenomeen majorettes, met optredens van Thea- tergroep Zierik, brass- en drumband Apollo en majo retteverenging Apollonia!. De manifestatie wordt za terdag 28 september afge sloten met een festival voor shantykoren uit Schouwen- Duiveland en Rotterdam. Zaterdag 14 t/m zaterdag 28 sept, Brouwershaven. Zie: brouwershaven.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47