Aü. Muzikale reis is nog lang niet ten einde Tijd voor muziek, festivals en meer 2 NOMAD SWING TRIO Nomad Swing Trio. foto lien geleyn as Festival Een langgekoesterde wens van vier Zeeuwen gaat in vervulling. In de buurt van Vogelwaarde wordt komend weekend het gloednieuwe festival Vogelrock gehouden. Over het genre bestaat geen twijfel: het is rock wat de klok slaat. Gent Festival zestig jaar Uitgelicht hê 1 Een hedendaagse muzikant leidt een zwervend bestaan. Elke dag een ander bed in een andere plaats, een ander land soms. Daaraan ontleent het Nomad Swing Trio zijn naam. Maar nog meer verwijst die naar de tocht die Roma (zigeunerstammen) in de loop der eeuwen hebben doorstaan: van het Indiase Rajasthan, via de Balkan uiteindelijk naar het zuiden van Frankrijk en Spanje en verder Eu ropa in. Het volk paste zich daar waar het zich vestigde aan de muzikale ethos aan. Uiteindelijk werd de swing (onder anderen Django Rein- hardt en Stephane Grappelli) een soort stan daard voor gypsy music. eigen, muzikale wijze. De variatie en verschei denheid in het repertoire is een reis op zich. Chansons worden afgewisseld met Oost-Euro- pese melodieën, bluessongs, een bewerkt Vlaams lied van Wannes van de Velde en aange vuld met eigen werk. de gebruikelijke viool met de ritmegitaar, con trabas en sologitaar verwacht, zit u mis. Zo is de viool vervangen door de accordeon van Ine Smet, die ook de vocalen in het Frans, Engels, Nederlands en het Romani verzorgt. Ritme en sologitaar worden bespeeld Het door Seppe van Til- borg, terwijl de con- akoestische trabas in handen ligt is de van Dajo de Cauter, een telg uit de gere- terugkerende nommeerde De Cau- factor terfamilie uit het Gentse. stijlen en muziekrichtingen is volgens gitarist Van Tilborg de eigen sound van het trio. ,,Het akoestische is de terugkerende factor. De accor deon is zeer populair in het chanson, maar wij voegen daar dan andere, akoestische elementen aan toe. Al die elementen zijn inspiratiebron nen waarmee we de verbinding met de swing willen maken De aanpassingen komen vanuit het oogpunt dat we geenszins standaard Django-repertoire willen brengen", verklaart Van Tilborg. En zo vermengt de gypsy sound zich opnieuw. De reis van de nomade, de muzikant is nog lang niet ten einde MUZIEK TOP 3 Tool - Fear inocu lum ezellige rockfesti vals met toparties ten zijn in Zeeland een noviteit. Dat is althans de mening van Marc van Cal- I ster (56) uit Vogel waarde. De uitbater van Café 't Kar- rewiel is een rockliefhebber pur sang. De afgelopen 35 jaar heeft Van Calster geen dag gemist van het Belgische festival Rock Werchter. ,,Disco- en popmuziek konden mij nooit echt ra ken, rock is altijd mijn ding geweest. Door de jaren heen heb ik op Rock Werchter genoten van optredens van vele grote rockbands. Metallica, Guns 'n Roses, Pearl Jam, noem maar op." Zijn bezoekjes aan het grootste fes tival van België brachten hem op een idee. ,,Ieder jaar ging het meer en meer kriebelen en stelde ik mezelf de vraag, 'waarom zou ik geen rockfesti val in de buurt kunnen organiseren'? In mijn eentje leek me dat onmoge lijk. Bij onze plaatselijke carnavals vereniging 'de Vogelpiek' vond ik mensen met hetzelfde enthousiasme en dezelfde liefde voor muziek." Daarmee veranderde het idee van een Zeeuws-Vlaams rockfestival in een realistisch doel. Allereerst werd er een naam gekozen. Daar was de organisatie snel uit. Al doet Vogel- rock denken aan de bekende acht- Disco- en popmuziek konden mij nooit echt raken, rock is altijd mijn ding geweest baan in de Efteling, Van Calster is blij met de naamkeuze. ,,Het ligt goed in het gehoor en we vonden de verwij zing naar het dorp Vogelwaarde be langrijk. Bovendien heet de achtbaan vogelrok zonder c, dus die verwar ring valt gelukkig mee." Daarna werd de locatie gekozen, een boer uit de regio schoot daarbij te hulp. ,,We waren eerst van plan een grote tent op een weiland te zetten, maar we vonden iets veel beters. De keuze is gevallen op een grote over dekte loods net buiten Hengstdijk. Normaal staan er materialen van een lokale boer, komend weekend ver wachten we 1200 rockende concert bezoekers. Dat is ook meteen het maximale aantal, van de gemeente mogen er niet meer dan 1200 mensen in. Zo houden we het kleinschalig en intiem en hebben we geen proble men met verkeersdruktes." Op het moment dat de festival- naam en de locatie rond waren, volgde een onmisbaar onderdeel, het samenstellen van de line-up. Met trots vertelt Van Calster over de ar tiesten. „Op vrijdag hebben we een avondvullend programma van Q5 New Style. Dat is een bijzondere combinatie van dj, coverband en lichtshow. Snelle mixes tussen verschillende muziekstijlen en to taalbeleving met video- en lichtef fecten." Op zaterdag maken gitaren de 3 REDENEN OM UIT TE GAAN... M Klassiek donderdag 12 september 2019 JpF Marius Roeting weet alles van folk. Hij schrijft erover voor deze krant en heeft een radioprogramma. Wat: Nomad Swing Trio Waar: Razzmatazz, Oost-Souburg Wanneer: zaterdag, 20.30 uur Het Belgische trio vervolgt de zoektocht op Aan de basis ligt die gypsy swing, maar als u De verbindende factor in die verschillende De keuze van onze redactie: Als je je fans der tien jaar laat wachten op de volgende plaat, moet je met iets goeds komen. Met zware gita ren, melodieuze rock en ingeni euze composities (10 nummers, 90 minuten) voldoen de Amerikanen dik aan de ver wachtingen. Tyler Childers - Country squire Voor een nieuw album klinkt het al meteen bekend en vertrouwd. Dat is niet saai, dat is knap. Mooie ver halen op pure country met een rafelrandje van een snel rijzende ster. I am oak - Osmo sis Een plaat waarop sfeer, muziek, teksten, stem en instrumenten heel natuurlijk sa menvloeien en el kaar versterken. Luisterliedjes voor liefhebbers zonder haast. B Rock in de polder bij Vogelwaarde Hans Puik 44 Marc van Calster Tijd om eropuit te gaan! De redactie heeft uit het aanbod van concerten, festivals en an dere evenementen voor komende week een selectie gemaakt. Hiernaast drie tips, op de volgende pagina's nog eens vier. Zestig jaar al bestaat het Gent Festival van Vlaanderen. Kwalita tief klassiek in haar puurste vorm', drie weken lang (14 sep- tember-5 oktober). Het festival wordt geopend met Odegand, een ongedwongen feestdag, voor jong en oud. Elf routes langs en op het water, leiden langs drie prachtige concerten in de middag. Te voet of met bootjes gaat het van podium naar podium. Avonds is er een gratis slotspektakel en de vol gende dag is er (opnieuw gratis) City of EAR, om 14.00 en 16.00 uur. Wandelen tussen dertig koren middenin de stad, met apotheose op het Sint-Baafsplein. Zaterdag, binnenstad Gent, vanaf 12.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46