'Valsspeelster' Coenen trots op nationale titel ZEELAND 13 Het is de voorlopige kroon op haar werk. Als kampioen van Zeeland snoerde ze in de finale overtui gend de mond van Pleun Kramer, de kampioen van Noord-Holland. De speelster van TV Heerhugo- waard ging tijdens de eindstrijd vloekend en tierend tekeer. Ook wilde ze een aantal keren de dis cussie aan gaan over ballen die duidelijk uit waren. „Ze zei dat ik mijn kop moest houden en dat ik het niet zou redden met Vals' spe len. Gelukkig was er een bondsge- delegeerde bij, die mij gelijk gaf', vertelt Lieke Coenen met een glimlach. Haar trainer Davy de Kesel vult aan: ,,Zo'n speelster uit de regio Amsterdam met veel blabla kun je niet vergelijken met een timide meisje uit Zeeuws-Vlaanderen. Het ergste van allemaal is het als iemand de tegenstander probeert te overbluffen door steeds de dis cussie aan te gaan of door ballen uit te geven die in waren." Niet verwacht Ze zei dat ik mijn kop moest houden en dat ik het niet zou redden die kamer voor haar nodig.'' Ooit had Ria zelf zorg nodig, nadat ze haar kruisbanden afscheurde. ,,Ik heb veertig jaar met een brace om mijn knie gelopen.'' Het belette haar niet met toewijding te spor ten. ,,Ik rook niet, ik drink niet, ik probeer gezond te eten en ga op tijd naar bed.'' Bij MLTC Middelburg traint ze fanatiek, een keer of wat in de week. Ze geeft zelf ook nog trai ning, aan een nicht met autisme en haar 95-jarige pupil Johan. ,,Ik krijg zoveel energie van die man.'' Kennis overdragen heeft ze altijd gedaan. ,,Ik ben lang badjuf ge weest.'' Geregeld neemt Ria deel aan na tionale tennistoernooien. Ook op het dit jaar in Hilversum gehou den Nederlands kampioenschap was ze van de partij, zowel in het enkel- als in het dubbelspel. Het dubbel leverde haar zilver op, als single pakte ze de derde plaats. Door die prestaties kwam ze ook op de radar van de tennisbond en de bondscoach voor het senioren- Ik rook niet, ik drink niet, ik probeer gezond te eten en ga op tijd naar bed Maar na vier maanden tenniste ik alweer, zonder pijn in mijn knie. Ook die brace is verleden tijd.'' Ria werd gevraagd voor de selectie van het vrouwenteam, nadat een vaste kandidaat geblesseerd af moest zeggen. Heleen Janssen-Prins uit Kamperland is de andere Zeeuwse supersenior in het vier leden tel lende team. De Nederlandse speelsters verblij ven tijdens het toernooi in een ei gen appartement. De officiële ope ning van het WK vindt zaterdag middag plaats. ,,Met vlag en alles erop en eraan, net echt.'' Een dag later beginnen de eerste wedstrij den. Het toernooi duurt tot en met zaterdag 21 september. Een plek bij de eerste tien tot twaalf landen is volgens Ria een reële optie. De bondscoach is ambitieuzer. ,,Hij zegt dat we er heen gaan om te winnen.'' In de aanloop naar het WK nam Ria een aantal keer deel aan cen trale trainingen, in Hilversum. ,,Je moet er wel wat voor over heb ben.'' Terug in Zeeland wil Ria de draad weer oppakken, in de di verse competities en toernooien. Daarnaast is ze oma, met vier sportende kleinkinderen. Van rugby tot voetbal. ,,Ik probeer ze allemaal elke zaterdag aan het werk te zien.'' donderdag 12 september 2019 GO Trots toont de 15-jarige Lieke Coenen uit Clinge haar in Am sterdam veroverde beker. De frêle Zeeuws-Vlaamse tennis ster won bij TC Amstelpark de nationale titelstrijd voor pro vinciaal jeugd kampioenen (PJK) bij de meisjes tot en met 16 jaar. Henk van de Voorde Amsterdam Lieke Coenen beschikt momen teel over speelsterkte 4 in het en kelspel en de 5-status in het dub belspel. ,,Ik wil mezelf elk jaar ver beteren en hoop in de toekomst 2- speler te worden'', vertelt ze over haar ambities. ,,In ieder geval was ik erg blij met het winnen van de beker in Amsterdam. Ik had het niet verwacht en dacht ook tij dens de partij dat het nog altijd de andere kant op kon gaan." De linkshandige speelster is vast en slaat goed door. Forehand of backhand maakt daarbij weinig uit, maar haar beste eigenschap pen op de baan zijn haar doorzet tingsvermogen en mentaliteit. Dat beaamt ook trainer De Kesel: ,,Haar motto is: 'geef nooit op voordat de laatste bal geslagen is'. Als je vanuit een onmogelijke po sitie toch nog knap terug kunt ko men, zegt dat iets over je mentali teit. Lieke is zo'n speelster. Ook - Lieke Coenen kan ze tijdens de partij haar spel makkelijk aanpassen." Afgelopen zomer deed ze met name ervaring op in Belgische toernooien in de sterke categorie Dames 1. Het af en toe overleven van een rondje tegen speelsters van minstens vijf jaar ouder, die veel meer trainen, was op zich al een prestatie van formaat. In het Aardenburgse Kikker- toernooi klopte Coenen in de 3- categorie de 16-jarige Leony Cor- nilly in de tiebreak van de derde set. ,,Dat was een heel spannende partij, waarbij het net mijn kant op viel", zegt de speelster van Game'78, de club waar haar vader Eef Coenen voorzitter is. Met Wout Martens aan haar zijde won de tennisster, die tevens een ta lentvol hockeyster is bij MHC Ra- pide in Hulst, ook de mixed-3 in Koewacht. enior Ria van der Meijden vertrekt vandaag, samen met Heleen Janssen-Prins uit Kamperland, naar het WK voor senioren in Kroatië. foto ruben oreel team. Ria tennist voor haar gevoel dit jaar beter dan ooit. ,,Elf maan den geleden heb ik een nieuwe knie gekregen. Een pittige opera tie en ook de revalidatie was lastig. - Ria van der Meijden Lieke Coenen toont de beker die ze in Amsterdam won tijdens de finale van het NK. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41