ssri O CD O 12 ZEELAND Pattinama-Kerkhove stunt in dubbelspel Ben Sellam en Azzanagui puntloos De Nooijer pakt punt in emotioneel duel Oostkapelle wijkt nu uit naar Kamperland 71-jarige tennisster uit Middelburg vertrekt vandaag naar Kroatië voor het WK voor senioren. De kans is aanwezig dat ze het daar moet opnemen tegen voormalige profs. En dat zonder zelf ook maar één tennisles te hebben gehad. TENNIS Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove heeft voor een verrassing gezorgd tijdens het WTA Premier-toernooi in het Chinese Zhengzou. Samen met haar dubbelpartner Bibiane Schoofs versloeg de Zierikzeese Ying-Ying Duan en Saisai Zheng, de verliezend finalisten van Roland Garros. Het Chinese duo, de nummer twee van de plaatsingslijst, begon als favoriet aan het duel. Pattinama-Kerkhove en Schoofs trokken de eerste set echter meteen naar zich toe: 6-4. Omdat de tweede set met 2-6 verloren ging, moest een supertiebreak de doorslag geven. Daarin sloegen de Nederlandse vrouwen toe. Het werd 10-8. ZAALVOETBAL De Zeeuwen Youssef Ben Sellam en Nabil Az- zanagui hebben het Europees kampioenschap zaalvoetbal onder 19 puntloos afgesloten. Het Zeeuwse tweetal verloor met Oranje in de Letse hoofdstad Riga ook het derde en laatste groepsduel. Tegen de leeftijdsgenoten van Spanje werd het 5-0. De eerste groepsduels tijdens het EK in Let land gingen al verloren voor het Nederlands team. Tegen Oekraïne werd het 7-0, tegen Kroatië 6-0. Daar kwam gisteren tegen Spanje een 5-0-nederlaag bij. Oranje bleef dus steken op nul punten én nul goals. Podium VOETBAL Voetballer Jeremy de Nooijer en Curasao heb ben een punt gepakt in het Nations League duel met Haïti. De wedstrijd van vorige nacht (Nederlandse tijd) eindigde in 1-1. Het was een emotionele wedstrijd voor De Nooijer en zijn mede-internationals van Curasao. Voorafgaand aan de ontmoeting met Haïti overleed reservedoelman Jarzinho Pieter plotseling. Curasao staat er door de remise tegen Haïti overigens prima voor. Het gaat met vier pun ten uit twee duels aan kop in poule D van de Concacaf Nations League-divisie A. De Nooi- jer speelde de hele wedstrijd mee. VOETBAL Ook voor het derde en laatste groepsduel in het toernooi om de districtsbeker moet Oost- kapelle/Domburg uitwijken naar een ander veld. De wedstrijd tegen Rozenburg wordt za terdag afgewerkt in Kamperland. Bij de combiclub Oostkapelle/Domburg zijn de velden momenteel niet bespeelbaar. Om die reden werd het bekerduel met Brielle, op de eerste speeldag, niet in eigen huis afge werkt, maar bij de Zuid-Hollandse tegenstan der. Zaterdag treft het Rozenburg dus op het veld van Bevelanders (aftrap 14.30 uur). Dressuur et haar Vespa-scoo- ter is de Middel burgse Ria van der Meijden een be kende verschijning op Walcheren. ,Die scooter met de bloemetjes erop.' Een slordige 30.000 kilometers staan er op de teller. Grotendeels afgelegd in haar geliefde Zeeland. ,,Ik hou helemaal niet van op reis gaan of vakantie.'' Toch stapt Ria (71) vandaag in het vliegtuig, samen met de an dere supersenioren van het Neder lands tennisteam. De bestem ming: Kroatië. In het op het schier eiland Istrië gelegen Umag vindt het wereldkampioenschap voor tennissers ouder dan 65 jaar plaats. Voor Ria is het een avontuur. ,,Er schijnen zelfs oud-profs mee te doen.'' De Middelburgse leeft voor haar sport, met hart en ziel. ,,Maar les heb ik nooit gehad.'' Juist dat maakt haar tot een lastig te bespe- len tegenstander. Ook in de regu liere competities, waarin ze het vaak tegen veel jongere vrouwen opneemt. ,,Al die meiden kunnen smashen en hard slaan vanaf de baseline. Ik doe het anders, varieer met kort en lang spel. Het liefst laat ik ze lopen.'' Ontwikkeld balgevoel Sport is altijd in haar leven ge weest. Ria was handbalkeepster, op het hoogste niveau. Ze deed aan korfbal, badminton en tafeltennis. Al die balspelen hebben haar ge vormd. ,,Ik heb een redelijk ont wikkeld balgevoel.'' Ook op andere manieren is ze in de sport actief geweest. Naast haar baan in de Walcherse ziekenhuizen was ze sportmasseuse en verzorgster. Bij de handbal, in het vrouwenvoetbal en ook atleten als Irma Heeren en John Vermeulen kwamen in haar praktijk aan huis. Die massage was een uit de hand gelopen hobby. ,,Ik ben er mee door gegaan tot ik mijn oude moeder in huis nam. Toen had ik donderdag 12 september 2019 GO Youssef Ben Sellam (links) en Nabil Az zanagui. FOTO FRANS VAN PAGEE 13 Karter Youri Bonte (foto) uit Vrouwenpolder heeft zijn eer ste podium plaats in de ju niorenklasse behaald. De dertienjarige Walcherse cou reur werd tweede in Emmen. Hoe wel rijden in de regen niet zijn beste punt is, leverde hij een geslaagde in haalrace, met het zilver als eindresultaat. 3 Amazone Lucie Louws doet mee aan de derde editie van Dressuur Waregem. Het Belgische paardensporte venement gaat vandaag van start en duurt tot en met zon dag. De Oost- kapelse Louws rijdt in Ware- gem met Evito. De combinatie doet mee in de klasse CDI3*, de hoogste ca tegorie. a co Ben van den Aarssen Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40