(R 9 genheid. ,,Ik begrijp niet wat een or ganisatie als Greenpeace met zijn hoofdkantoor in Amsterdam doet. Ik zou zeggen: pak je boeltje en kom naar de regio", lacht De Jager. Veel mensen hebben die aanspo ring niet nodig, blijkt wel uit de groeicijfers. Cees Kole van het gelijk namige makelaarskantoor ziet de huizen steeds sneller van eigenaar wisselen. ,,Ik maak nu al mee dat er meerdere geïnteresseerden tegelijk worden uitgenodigd en dat de hoog ste bieder wint", zegt hij. ,,In de der tig jaar dat ik dit werk doe, heb ik de populariteit zien stijgen. Niet alleen van de kern Kapelle, ook van andere kernen, zoals het recreatiedorp We- meldinge bij het Nationaal Park Oos- terschelde. Steeds populairder bij Belgische duikers. De schaarste aan onroerend goed is ook hier te mer ken, maar je kunt toch voor zo'n 175.000 euro een starterswoning ko pen. Een twee-onder-een-kap doet afhankelijk van het onderhoud twee a drie ton." Voor een vrijstaande villa in Biezelinge moet je dan wel op een miljoen rekenen. Starters Wethouder Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Siwart Mac kintosh waakt over het woningbe stand: ,,We zijn te lang uitgegaan van krimp. Nieuwe onderzoeken wijzen uit dat in Kapelle de groei voorlopig doorgaat, al vlakt die na 2040 wel af. Wij willen specifiek inzetten op ou deren, maar vooral ook de jongeren niet vergeten. Starters ondersteunen we met leningen. We bieden kopers de mogelijkheid de grond waarop het huis staat, in erfpacht van ons te hu ren. Dat betekent dat ze die grond niet hoeven kopen; daardoor kunnen ze met een lagere hypotheek toe en dat kan hen nèt in staat stellen met hun inkomen toch een starterswo- ning te kopen. Huurders die net te veel geld verdienen voor een gesubsi dieerde woning zijn aangewezen op de vrije sector. In die sector, met hu ren van 800 a 900 euro per maand, is te weinig beschikbaar. Wij willen sti muleren dat projectontwikkelaars en particulieren daarin investeren. Met al die maatregelen hopen we de doorstroming te stimuleren. Zodat ook een jongen van 17, die met zijn vriendin wil gaan samenwonen, in Kapelle terecht kan." ,,Het gaat goed hier", zegt waarne mend burgemeester Huub Hieltjes van Kapelle. ,,Peilingen wijzen uit dat de inwoners tevreden zijn. Wat het geheim is? Hier vind je nog de dorpse gemeenschap, waar mensen voor el kaar zorgen en voorzieningen nabij zijn. Een prettige plek om je kinderen op te laten groeien. Je kunt er werken en wonen, maar alles heeft zijn men selijke maat behouden. Wij hebben het afgelopen jaar met de inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties een Strategisch Kompas opgesteld. Kapelle is een fijne plek om te wonen. Wat kunnen we doen om het leuk te houden?" parkeren, zegt iedereen. Ook dat is lekker winkelen. Tel op en je snapt: zelfs vanuit de stad willen ze wel graag even naar Kapelle gaan om te shoppen. De Jager: ,,Ik zie dat het vooral veertigplussers zijn die voor Kapelle kiezen. Mensen die bijvoor beeld bij het ADRZ werken en geen zin hebben om hartje Goes te zitten. Je hebt hier geen stadsverkeer. Van uit het dorp zit je zó op de snelweg en zó in Goes. Er is een station. Dat de spoorlijn langs Kapelle loopt, heb- ben we nog te danken aan de fruit veiling die hier ooit was." Via de A58 en het spoor zijn steden als Antwerpen, Breda en Rotterdam goed bereikbaar. De gemeente Ka- pelle is vanwege zijn ligging geliefd bij ondernemers. De huren zijn er la ger dan in een grote stad en klanten hoeven niet naar een parkeerplek te zoeken. Grote bedrijven als verlich tingsspecialist Maas en Hagoort, Smulderstextiel.nl, Coroos Conser ven en Hapro zorgen voor werkgele- donderdag 12 september 2019 GO De gemeente Kapelle telt 12.804 inwoners, waarvan er 7054 in de kern Kapelle (foto) wonen. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Kijk op de site bij /video Wat maakt Kapelle zo populair? Waarnemend burgemeester Huub Hieltjes: ,,Het gaat goed hier" Makelaar Cees Kole: ,,De schaarste aan onroerend goed is hier ook te merken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37