II 5 WATERPARKVEERSE MEER 'RUIMTE IS NODIG' Waterpark Veerse Meer heeft veel ruimte nodig, erkent directeur Gerro Vonk van Driestar. ,,Dan kunnen we juist beter aansluiten op het landschap." Bovendien, en die duide lijkheid wil Vonk wel geven: als Driestar zijn plan niet kan uitvoe ren, komt er toch een vakantiepark. Op een kleiner stuk grond, maar met meer overnach- tingsplekken, meer verkeer en minder aandacht voor het land schap. Vonk: ,,Als wij niet verder kun nen, verkopen we de grond. Vol gens het bestemmingsplan kan een ander er nu al - net als het oude plan - 1335 overnachtings- plekken bouwen op een kleiner gebied. Wij bouwen er maximaal 950, in een groter gebied. Zo kun nen we het beter inpassen in de omgeving. De oevers van het park blijven openbaar toegankelijk. En we voegen natuur toe op wat nu landbouwgrond is." De locatie aan het Veerse Meer valt niet binnen de Zeeuwse Kust- visie. Maar Driestar conformeert zich wel aan de uitgangspunten van dat provinciale beleid. ,,Het toerisme moderniseren, zorgen voor innovatie en het park land schappelijk inpassen. De definitie van kwaliteit in de Kustvisie komt overeen met de kwaliteit van ons andere park, Hof van Saksen, en met wat we in Arnemuiden willen realiseren." Dat betekent bijvoorbeeld ruime, vrijstaande huizen in een open gebied zonder afscheidingen, zodat gasten elkaar makkelijker kunnen ontmoeten. Er komt water in het gebied, om de sfeer van het vroegere schorrengebied na te bootsen. Auto's zijn bij de huizen verboden, behalve om de koffers in en uit te laden; het 'interne transport' gaat elektrisch. Rust Vonk is het deels eens met zijn criticasters: „Toeristen komen naar Zeeland voor de rust en de ruimte." Maar Driestar houdt daar juist rekening mee, reageert hij. ,,Ons uitgangspunt is niet dat er 950 huizen en appartementen móeten komen in dat gebied, maar de vraag: hoeveel passen er in het landschap?" Hij erkent wel dat het bedrijf juist een groter gebied wil hebben om dat gewenste aantal vakantie woningen te kunnen bouwen. Want ook de exploitatie moet 'duurzaam' zijn. Die 'ruimtelijke kwaliteit' heeft Driestar nodig om te voorkomen dat Waterpark Veerse Meer na 25 jaar is afgegle den van modern en luxe en naar verouderd en basisniveau. ,,Je moet een park op hoog niveau kunnen houden. Dat lukt alleen als je na 25 jaar weer een bewe ging omhoog kunt inzetten." Driestar heeft meer betaald voor het failliete Waterpark Veerse Meer dan het eigenlijk waard was, stelt Vonk. Hoeveel meer, wil hij niet zeggen. Maar het is die investering waard als er een soort Hof van Saksen kan ko- men. Ook dat is volgens hem ruim van opzet, met aandacht voor de omgeving, voor duur zaamheid en het is een stimulator van de lokale economie. Ons uitgangspunt is niet dat er 950 huizen en appartementen móeten komen in dat gebied ,,Met Hof van Saksen zijn wij de grootste verkoper van lokale pro ducten in de omgeving. We gaan jongeren van de Hogere Hotel scholen opleiden en werk bieden aan mensen uit de buurt die al langer moeite hebben om een baan te vinden." Ook voor bouw en onderhoud zal Driestar zich wenden tot lo kale aannemers, installateurs, rietdekkers. ,,Omdat we op ter mijn investeren in modernisering van het vakantiepark, zijn lokale contacten belangrijk. En dat", denkt Vonk, ,,maakt ons verhaal sterker." Opnieuw refereert de directeur van Driestar aan Hof van Saksen. ,,65 procent van onze gasten geeft het park een 9 tot 10, en de helft komt binnen drie jaar drie keer terug. v.a. 779 v.a. 1699 v.a. 2139 neemt je mee Bekijk op nrv.nl al onze wereldwijde privéreizen. Boek vóór 18 september! 216 privéreizen al vanaf549,** donderdag 12 september 2019 Directeur Driestar weerlegt kritiek Marits Sep Arnemuiden Vakantiepark Hof van Saksen in Drenthe dient als voorbeeld voor Waterpark Veerse Meer. FOTO'S HOF VAN SAKSEN Gerro Vonk, directeur van Driestar. foto driestar -Gerro Vonk, directeur Driestar Sprookjesachtig Jordanië Ontdek met een comfortabele huurauto het wereldwonder Petra, de oneindige Wadi Rum en de Dode Zee. Privéreis 8 dagen Klassiek Bali Een individuele reis met uw eigen privé- chauffeur langs tempels, traditionele dorpjes en het mooie binnenland Privéreis 15 dagen v.a. 1219 Heel veel SaFari in Zuid-AFrika Adembenemend! Ontdek wilde dieren en de mooiste natuur in maar liefst 4 verschillende wildparken Privéreis 17 dagen Vietnam Cambodja Een afwisselende reis langs koloniaal Hanoi, fabelachtig Halong Bay en het beroemde Angkor Wat-tempelcomplex Privéreis 19 dagen Het Beste van Costa Rica per4WD Ervaar de natuur van het 'groene paradijs' in het Tortuguero, Monteverde en Rincón de la Vieja National Park Privéreis 21 dagen Prijs incl. korting, exci reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33