23 Amerika kan koffers pakken Ritzege van Groenewegen Haase strandt in Banja Luka Primoz Roglic kwam met de schrik vrij. De Sloveen mocht zijn ploegmaten van Jumbo, maar ook Astana en UAE Emirates bedanken dat hij nog leider is. 219,6 km WIELRENNEN VUELTA De voor Vuelta-begrippen vlakke etappe naar Guadalajara leverde een zelden vertoond schouwspel op. De reden? De wind. Al voor de start in Aranda de Duero werd er volop over gepraat en was heel het peloton beducht op waaiers. Des te UITSLAGEN opmerkelijker was het dat leider Primoz Roglic de slag miste, toen de etappe nog amper was begon nen. Het was het begin van 217 ki lometer volle bak klassements- strijd, het merendeel van die kilo meters niet eens zichtbaar op tele visie. Want al na na twee kilometer reed er een groep van zo'n veertig renners weg, uiteraard onder aan voering van de specialisten van De- ceuninck-Quick Step. Enkele Jumbo-Visma-renners lieten zich uitzakken naar de groep met hun kopman in nood. Wel aanwezig: Nairo Quintana en Wilco Kelder man, de nummers 6 en 8 van het klassement. Omdat de voorsprong groeide en groeide, op een gegeven moment zelfs naar zo'n zes minu ten, kwam de rode trui van Roglic serieus in gevaar. Even werd het wel heel penibel toen Movistar hem isoleerde en Roglic niemand van zijn ploegma ten meer tot steun had. Groot was dan ook de opluchting in het Jumbo-kamp na de chaotische rit die werd gewonnen door Deceu- ninck-renner Philippe Gilbert. Quintana was weliswaar opge klommen naar de tweede plaats, maar volgt nog altijd op 2.33 en in de bergen bleek hij eerder al zeer kwetsbaar. Eerlijk en realistisch was het verhaal bij Jumbo: de schade had veel groter kunnen zijn als Astana en UAE zich afzijdig hadden gehouden. Alleen besloten die twee teams volle bak te achter- volgen om de posities van hun kop mannen Miguel Angel López en Tadej Pogacar te beschermen. ,,Het was een zenuwslopende dag", zei ploegleider Grischa Nier- mann dan ook. ,,Toen de groep wegreed, wisten we dat het een heel zware dag zou worden. Het was geen goede dag voor het team. We mogen andere teams dankbaar zijn voor hun hulp. Gelukkig staat Primoz er nog altijd heel goed voor." De Sloveen was schuldbewust na afloop. Hij gaf toe dat hij bij de start niet scherp was. ,,Ik heb een fout gemaakt: daar moet ik van leren. Bij de start zat ik niet op de plaats waar ik moest zitten. Het team heeft me er toen doorheen geholpen. Geluk kig staan we nog altijd in een heel goede uitgangspositie. We hebben de veldslag van vandaag verloren, maar de oorlog natuurlijk niet." Waaierrit Zo bleek maar dat de laatste Vuelta- week - op papier minder zwaar dan voorgaande edities - vol gevaren zit. Zo legde Fabio Jakobsen uit dat hun plan was uitgekomen. De sprinter was in eerste instantie mee, maar wist van tevoren al dat de finale te zwaar voor hem zou zijn. De waai- errit deed hem denken aan Neder land. ,,We rijden het dorp uit, ik voel de wind links en dan ben je weer op de Lekdijk bij Everdingen. Boem! Dan begint het te draaien en dan hoor je twintig man eraf, dertig man eraf. Dit is koers. Ik denk dat veel klassementsrenners scheel hebben gekeken." Veelzeggend was ook de vreugde en het ongeloof bij winnaar Gil bert. De Belg etaleerde in de zeven tiende etappe nadrukkelijk zijn WK-vorm met een machtige sprint op en over de stilgevallen en moe gestreden Sam Bennett, normaliter toch de snelste man deze ronde. Na afloop kon Gilbert de gereden snel heden, volgens hem soms wel rond de 75 kilometer per uur, nog amper geloven. ,,Bizar. Dit heb ik nog nooit meegemaakt in heel mijn car rière. En dat na zeventien jaar." Zo had iedereen wel zijn verhaal na de krankzinnige etappe. Sterk was ook het optreden van Wilco Kelderman, mee met de eerste waaier met vier Sunweb-ploegma- ten. Hij werd vijfde en steeg naar een zesde plaats in het klassement, op slechts zes seconden van López. Hij heeft naar eigen zeggen niet zijn topvorm, maar stevent af op een mooie plaats in het klassement. Of Kelderman die lijn doortrekt, en of de aanval op het rood van Ro- glic wordt doorgezet, wordt snel duidelijk. Want na het waaierspek takel naar Guadalajara is het weer tijd voor de bergen, op weg naar Be- cerril de la Sierra liggen liefst vier klimmen van de eerste categorie, tot nu toe het terrein waarop leider Primoz Roglic op weinig zwaktes te betrappen viel. donderdag 12 september 2019 GO BASKETBAL Regerend wereldkampioen Verenigde Staten is op het WK bas ketbal in China in de kwart finales blijven steken. In Dongguan was Frankrijk verrassend met 89-79 te sterk voor de basketbal grootmacht. Na een ach terstand halverwege de wedstrijd leken de Ameri kanen in het derde kwart orde op zaken te stellen. In het vierde kwart pakten de Fransen weer een voor sprong en die gaven ze niet meer uit handen. Amerika won de afgelopen twee edities van het WK. U VISMAj WIELRENNEN Dylan Groe newegen (foto) heeft voor de derde keer in vijf dagen een ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittan- nië. Na zijn zege in de ope- ningsrit en de derde etappe was de 26-jarige sprinter van Jumbo-Visma op de vijfde dag een klasse apart in Birkenhead Park. Mathieu van der Poel begon in de groene lei derstrui, maar die moest hij afstaan aan de Italiaan Matteo Trentin. Groenewe gen profiteerde van uitste kend werk van Mike Teu- nissen. Tweede werd de Brit Matt Walls. TENNIS Robin Haase is al in de tweede ronde van het challengertoernooi van Banja Luka uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Haase, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, liet zich op het Bosnische gravel verras sen door de Italiaan Gian Marco Moroni: 6-1 6-4. De wedstrijd duurde maar 67 minuten. Moroni is de num mer 279 van de wereld. Haase is afgezakt naar plek 156 op de mondiale ranglijst en daarom veroor deeld tot het spelen van challengertoernooien. Dit jaar deed hij één keer eer der mee aan een challen ger en ook toen verloor hij. Tallon Griekspoor gaat wel naar de tweede ronde. Astana-coureurs voorin de achtervolgende groep met klassementsleider Roglic in zijn rode leiderstrui. Zij gaven vol gas in een zinde rende waaieretappe. foto bsr agency Roglic opgelucht na waaieretappe Pim Bijl Rotterdam/Guadalajara RONDEVAN SPANJE Etappe 17Aranda de Duero - Guadalajara 1. Philippe Gilbert (Bel/Dec) 2. Sam Bennett (Ier/Bor) +0.02 3. Rémi Cavagna (Fra/Dec) z.t. 4. Dylan Teuns (Bel/Bhr) z.t. 5. Wilco Kelderman (Ned/Sun) z.t. 14. Nairo Quintana (Col/Mov) +0.10 15. Wout Poels (Ned/Ins) +0.19 42. Martijn Tusveld (Ned/Sun) +6.34 55. Robert Gesink (Ned/Jum) +18.56 Algemeen klassement 1. Primoz Roglic (Slv/Jum) 66.43.36 2. Nairo Quintana +2.24 3. Alejandro Valverde (Spa/Mov) +2.48 4. Tadej Pogacar (Slv/Emi) +3.42 5. Miguel Angel López (Col/Ast) +4.09 6. Wilco Kelderman +5.05 22. Robert Gesink +51.39 24. Martijn Tusveld +58.15 40. Wout Poels +1.32.37 Puerta de Cotos Puerta de la Morcuera Puerta de Navacerrada Colmenar Viejo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23