'Water en vuur vullen elkaar aan' Onrust houdt aan bij Valencia 20 Nederlandse sporters over hoogspanning in Tennisster Kiki Bertens (27) en haar coach Raemon Sluiter (41) nemen deze week, na vier jaar samen werking, een adempauze. Ervaringsdeskundigen over de intense relatie tussen coach en sporter en de overwegingen om al dan niet te breken. ,,Ik moest leren dat niet alles om Sven Kramer draaide.'' Kort Voetbal De Vries naar Formule E Coureur Nyck de Vries (foto) komt in het nieuwe seizoen in de Formule E in actie. De 24-jarige Fries gaat voor Mercedes rijden. De Belg Stoffel Vandoorne, die ervaring heeft opgedaan in de Formule 1, wordt zijn team genoot. De Vries kan over drie weken de we reldtitel pakken in de Formule 2 als de laat ste race in Rusland op het programma staat. De Vries is bezig aan zijn derde seizoen in de Formule 2. Mercedes doet komend sei zoen voor de eerste keer met een volledig ei gen team mee aan de elektrische in de elec- trische raceklasse. Hooi maakt treffer Cura$ao Curasao heeft met pijn in het hart een wed strijd om de Nations League van deConcacaf gespeeld tegen Haïti (1-1), een dag nadat doelman Jarzinho Pieter in het teamhotel plotseling was overleden. ADO-speler Elson Hooi scoorde voor de het aangeslagen Cura- ^ao. Blessure Messi hardnekkig Lionel Messi (foto) moet mogelijk ook de start van het nieuwe seizoen in de Champi ons League aan zich voorbij laten gaan. FC Barcelona treedt volgende week dinsdag aan aan tegen Borussia Dortmund en de Argen tijnse aanvaller doet nog altijd niet mee met de groepstraining, zo melden Spaanse me dia. De 32-jarige Messi ontbreekt sowieso zaterdag tegen Valencia. Flitsen mm Voetbal Zeilen Sven Kramer Gerard Kemkers De clash na het incident op de tien kilometer was enorm, dat is geen geheim. Na de hevigste emoties kwam de druk van bui tenaf. Media, sponsors, iedereen had een mening. ,,Juist dan is het zaak helder te blijven denken. Ik besloot bij Gerard te blijven en heb daar geen seconde spijt van gehad. De vijf jaren daarvoor hadden ervoor gezorgd dat we nog vier jaar succesvol konden samenwerken.'' Het was de enige grote aanva- ring. ,,Tuurlijk ben je het wel eens oneens. Maar bij ons stond altijd het belang van de prestatie, van winnen, bovenaan. Als je hetzelfde doel hebt, kom je er al tijd wel uit. Het lijkt misschien niet altijd zo, maar ik probeer al tijd op een constructieve, profes sionele wijze samen te werken.'' Kramer noemt Kemkers be halve coach ook zijn topsport mentor. ,,Ik kwam bij Gerard toen ik 19 was. Alles was nieuw, ik was nog niet volwassen, moest leren dat niet alles om Sven Kramer draaide. ,,Ik heb veel aan Gerard te dan ken. Hij liet zien dat om meer ging dan hard trainen. Hoe ben je een professionele sporter, hoe ga je om met de technische staf, met sponsors, hoe functioneer je in een team? Belangrijke aspec ten als je jonger bent, en die nu in de opleiding vaak worden ver geten.'' 'Als ik ben gestopt als voetballer, ga ik andere dingen doen. fi Nog eens 15 of 20 jaar' in deze business is niet mijn ding'. Quote van de dag De bliksem kwam uit een heldere hemel, het onweer midden in een periode van relatieve rust. Valencia had, ruim een week eerder, op de derde speeldag zijn eerste wedstrijd in de Primera División gewonnen. Er heerste geen crisissfeer, of zo. Wel zijn er twee belangrijke bezoe ken die wachten, zaterdag aan Bar celona en volgende week aan Chel sea, in dezelfde groep als Ajax van de Champions League. Maar ver weg, in Singapore, kreeg Peter Lim het weer eens op de heu pen. De zakenman kocht Valencia in 2014 en bepaalt sindsdien alles wat er bij de club gebeurt. Nu belde hij, begin deze week, Anil Murthy op. Zijn landgenoot, voorzitter van de club, moest zijn vakantie in Eu ropa afbreken en onmiddellijk naar Singapore komen. Na een spoedbe raad daar keerde Murthy gisteroch tend terug met het nieuws van Lim: trainer Marcelino Garda Toral moet opstappen. En een vervanger was er ook al, oud-Bar^a- en Real-speler Albert Celades. Al dat nieuws sij pelde al door nog voordat Marcelino zich op kantoor had kunnen mel den om het van algemeen directeur Mateu Alemany officieel te verne men; de laatste zal vermoedelijk ook wel vertrekken, uit onvrede met de handelwijze van Lim. Marcelino was de trainer die Va lencia de afgelopen twee seizoenen uit het slop trok. Twee keer achter een was de club als twaalfde geëin digd, Valencia onwaardig. Mét Mar- celino plaatste de ploeg zich twee maal achtereen voor de Champions League en in mei kwam het hoog tepunt met de winst in de bekerfi nale tegen Barcelona. Eindelijk konden weer feestvieren in de derde stad van Spanje. donderdag 12 september 2019 GO AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL H Het Neder landse aandeel in de honderd ste KLM Open is groot met negentien spe lers. Veertien hebben de sta tus van golf- professional, vijf zijn nog amateur. Blik vanger is Joost Luiten, die het toernooi al twee keer won. Portugal-aan- valler Cristiano Ronaldo staat na zijn vier tref fers in de inter land tegen Li touwen op 93 goals voor zijn land. Alleen Ali Daei van Iran scoorde vaker: hij kwam tot 109 treffers. Met hetzelfde Samenstelling: Pim Bijl, Rik Spekenbrink en Natasja Weber Eigenlijk zijn ze water en vuur, zegt Sven Kramer (33). Hij ex travert, de 19 jaar oudere Ge rard Kemkers 'mega' introvert. ,,Maar dat werkt vaak het beste, denk ik. Je vult elkaar aan.'' Negen jaar werkten ze samen bij schaatsploeg TVM (2005-2014). Met zo'n beetje halverwege hét moment dat iedereen zich her innert, meer nog dan alle prijzen die ze wonnen. Na de foute wis sel op de Winterspelen van Van couver lag een breuk tussen de twee voor de hand. ,,Die was ook dichtbij. Het was makkelijk om een rigoureuze, emotionele be slissing te nemen'', zegt Kramer. Sven Kramer smijt zijn bril boos weg na zijn foute, door Gerard Kemkers ingeleide wissel in Vancouver. foto pim ras —Duits international Marco Reus I De Volvo Ocean Race komt in het voorjaar van 2022 voor de derde keer naar Den Haag. De haven van Scheveningen is over drie jaar zowel start- als finishplaats. De voetbalsters van FC Twente hebben een stap gezet naar de achtste finales van de Champions League. De landskampioen versloeg in de uitwedstrijd St. Pölten met 4 2. Fenna Kalma scoorde drie keer. De Nederlandse honkballers zijn op het EK na zeges op Israël (13-4) en Groot-Brit- tannië (10-2) geplaatst voor de kwartfinales. Bondscoach Gerben de Knegt gaat met zes mannen en vijf vrouwen naar de eerste wereldbekerwedstrijd veldrijden in Amerika. Valencia, over drie weken tegen stander van Ajax in de Champi ons League, ontsloeg gisteren volledig verrassend trainer Mar- celino. Een eenmansbeslissing vanuit Singapore van eigenaar Peter Lim, die zich daarmee bij de fans nóg minder geliefd maakt dan hij al was. Edwin Winkels Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20