'Veel mensen kiezen in het leven voor geld' Hoeveel verdien je? 19 geeft dat hij stress ervaart, door te zeggen: 'goed dat je aan de bel trekt', in plaats van het probleem te bagatel liseren.'' 3. Besteed aandacht aan het geven van feedback Millennials zijn vaak opgevoed door beschermende ouders, die hen wilden behoeden voor ongeluk en gevaar en vooral hun positieve kwali teiten benadrukten. Daardoor heb ben ze weinig ervaring met kritiek. ,,Dat is voor hun leidinggevenden- handig om te weten'', zegt Launs pach. ,,Zo kunnen ze wat meer tijd uittrekken om de feedback goed in te kleden. Ik zeg altijd: wees hard op de inhoud en zacht op de persoon. Een millennial moet niet denken dat hij waardeloos is als hij een keer een fout heeft gemaakt.'' In zijn boek benadrukt de psycho loog dat goed kritiek kunnen geven essentieel is om millennials binnen boord te houden. ,,Dat is wat ze wil len: iets zinnigs doen én iets kunnen 'Maak concrete afspraken: werkzaken lopen niet via Whatsapp en mailen doe je niet na zes uur 's avonds' leren van de mensen om zich heen. Als die voorwaarden er zijn, bind je een medewerker aan je, ook al biedt de concurrent een hoger salaris.'' 4. Straal uit: fouten maken mag en overwerken is niet oké 20 procent van de millennials krijgt een keer last van burn-outklachten. ,,Enorm veel'', zegt Launspach. Aan bedrijven de taak een veilige en ge zonde werkomgeving te creëren waarin opbranden voorkomen kan worden. Maar ja, hoe doe je dat? Launspach stelt in zijn boek dat het als leidinggevende helpt om het goede voorbeeld te geven: door wel pauze te nemen en deel te nemen aan het hardloopclubje met collega's. Maar ook door bijvoorbeeld concrete communicatieafspraken te maken: werkzaken lopen niet via Whatsapp en mailen doe je niet meer na zes uur 's avonds. Alles om de veilige werk omgeving te faciliteren. ,,De millen nial moet voelen: het is oké om aan te geven dat je stress ervaart. Het is oké om aan te geven dat je iets niet weet. Daar moet je als leidinggevende in investeren, door reflectietijd in te plannen en regelmatig te praten over hoe het nu gaat.'' Is dat niet wat veel gevraagd, in de agenda's van managers die toch al uitpuilen? ,,Ja, ik weet dat leidingge venden het druk hebben. Maar het alternatief is dat millennials weg- werpproducten worden die na een half jaar weg zijn. Dat willen de meeste bedrijven ook niet.'' Verdient Johana genoeg? ,,Ik verdien 11 euro bruto per uur via een uitzend bureau. Per vier weken komt dat ongeveer neer op 1056 euro.'' Blij mee? Lachend: ,,Nee, natuurlijk niet. Maar ik heb er zelf voor gekozen. Ik had een baan als secreta resse waarmee ik goed verdiende, maar ik zat vast en was moe. Ik heb in 2010 een burn-out gehad. Drie jaar heb ik nodig gehad om te herstellen. Daarna besefte ik dat ik heel creatief ben. Ik ben aan een kappersopleiding begonnen. Ik wil graag doorbreken, maar dat kost tijd. Daarom kies ik nu voor dit werk, zodat ik ernaast aan mijn grote plan kan werken.'' ,,Ik wil voor modeshows en designers werken, met unieke haar- en make-upcreaties. Daarvoor moet ik samenwerken met een goede fotograaf, zodat mijn werk gepubliceerd wordt en bekend heid krijgt. Ik ben daarvoor aan het sparen.'' ,,Ja. Ik heb bij een hotel gewerkt voor 15 euro per uur, maar ik heb mijn lesje wel geleerd. Omdat ik onderhandeld had, kreeg ik veel meer taken. Nu is mijn salaris flink gedaald. Veel mensen kiezen in het leven voor geld. Ik ben niet zo. Ik kies voor mijn geluk. Als het niet lukt, heb ik het in ieder geval geprobeerd.'' ,,Ik word tot december gedetacheerd. Als het bedrijf mij wil, kunnen ze een contract aanbie den. Het is een leuk team, maar ik wil kiezen voor m'n droom. Ik ben drie jaar geleden gescheiden. Ik had een partner die me tegenhield in mijn ontwikkeling. Omdat ik door wilde met m'n leven, koos ik voor 'maar' 100 euro per maand per kind aan alimentatie. Het had meer kunnen zijn. Ik koos voor rust. Nu kies ik voor m'n eigen weg. Je gaat nog van me horen.'' donderdag 12 september 2019 GO Geen groep op de werkvloer heeft zo veel last van burn-outklachten als de millennial. Aan bedrijven de taak om een veilige en gezonde werkomgeving te creëren, stelt Thijs Launspach (vooraan). foto guus schoonewille Werken met millennials. Leidinggeven aan een nieuwe generatie verschijnt vandaag bij uitgeverij Spectrum. Leeftijd: 39 jaar Opleidingsniveau: mbo Functie: receptionist Branche: makelaardij vastgoed Werkervaring: tien jaar Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor haar functie 2214 euro bruto (40 uur). Voor 24 uur is dat 1328 euro per maand. Johana krijgt 1056 euro per vier weken. „Wellicht is mijn loon lager omdat ik via een uitzendbureau werk.'' Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl Wat verdien je? Wat is je grote plan? Heb je ooit met succes over je salaris onderhandeld? En in de tussentijd? BABETTE RIJKHOFF Vandaag: Johana (39). Ze werkt 24 uur per week als receptionist op uitzendbasis. Daar naast probeert ze door te breken als haar- en make-upartiest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19