StlP korting Echtgenoot oud-PvdD- Kamerlid geroyeerd All Inclusive Cruise Middellandse Zee stipreizen.nl NIEUWS 13 Korting op het gehele assortiment! ©088-7070600 Hij is de belangrijkste troef van het OM in het omvangrijke liqui datieproces Marengo, met Ri- douan Taghi en Said Razzouki als kopstukken van een gevreesde moordbende. De Utrechter (32) was betrokken bij liquidaties en kent de organisatie van binnenuit. Omdat hij zelf klem kwam te zit ten in het criminele milieu, liep hij over naar justitie. Een week na dat hij als getuige werd gepresen teerd, werd zijn onschuldige broer als vergelding vermoord. Daarop zijn zijn andere familieleden in sa- fehouses ondergebracht. Zij wor den nog steeds beschermd. Kroongetuigen sluiten twee over eenkomsten af: een strafdeal en een civiele deal. In de strafover- eenkomst staat dat de getuige alles moet vertellen over zijn criminele maten, in ruil voor strafverminde ring. De civiele afspraak ziet toe op de bescherming die de kroonge tuige en zijn familie krijgen. Deze overeenkomst is geheim en niet openbaar. Gisteren werd bekend dat Nabil B. zo ontevreden is over de bescherming die het Team Ge tuigen Bescherming (TGB) biedt, dat hij zijn civiele deal van de overeenkomst eenzijdig heeft op gezegd. Daarmee verklaart hij zichzelf als het ware vogelvrij en zet hij het OM onder druk om zijn veiligheidssituatie te verbeteren. Als er namelijk wéér iets misgaat, is dat onherstelbaar gezichtsver lies voor het OM Was er al eerder gedoe? Zeker. Het botert al meer dan een jaar niet tussen het TGB en B. en zijn familie. Begin dit jaar kwam het al tot een kort geding. Familie leden van B. eisten méér bescher ming en meer geld. Aan de andere kant bleek dat binnen het OM en de politie onvrede leefde over de eisen die B. en zijn familie stelden. ,,Niets bleek goed genoeg'', zei een ingewijde, die het idee had dat sommige familieleden het onder ste uit de kan probeerden te halen. Ook B. zelf dreigde al te stoppen met samenwerken, zo zei zijn ad vocaat tijdens inleidende zittin gen. Hoewel de relatie daarna ver beterde, liep het dit voorjaar toch weer mis, bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Hoe nu verder? Dat is niet helemaal duidelijk. De Nederlandse staat heeft een zorg plicht en kan niet zomaar stoppen met de bescherming. Maar hoe ver die dan moet gaan, is grijs gebied. Bovendien kan het OM geen risi co's nemen met de veiligheid van zijn belangrijkste getuige. Hij kan niet zomaar in een andere, minder beveiligde gevangenis onderge bracht worden. Ook omdat door een blunder van het OM actuele foto's van hem circuleren. De vrees is dat er op B. gejaagd zal worden. De kroongetuige zelf lijkt te beseffen dat stoppen met mee werken aan het onderzoek ook geen optie is; te meer omdat zijn strafvermindering dan in het ge ding komt. Na het opzeggen van zijn deal heeft hij nog meegewerkt aan een verhoor. Dit najaar, als het proces verdergaat, moet meer dui delijkheid komen. Dat is de grote vraag. De twee zijn nog altijd voortvluchtig. Het OM wil hen bij verstek vervolgen. Deze zomer werden 'nieuwe teke ningen' van de twee verspreid. Een verouderingstekenaar actuali seerde de foto's van Taghi en Raz- zouki. DEN HAAG De partner van het op gestapte Tweede Kamerlid Femke Merel van Kooten is geroyeerd als lid van de Partij voor de Dieren. De PvdD-partijtop accepteert niet dat Frank van Kooten secretaris is ge worden van de nieuwe fractie die zijn vrouw is begonnen. Van Kooten vertrok deze zomer bij de partij. Ze behield wel haar ze tel en is nu zelfstandig Kamerlid. Deze 'zetelroof' was voor de PvdD direct reden om haar te royeren. Volgens Van Kooten heerste er een 'verziekte cultuur' bij de PvdD en kon zij zich niet vinden in de koers. Zo mocht ze zich van partijleider Marianne Thieme niet bezighou den met 'futiele mensendingen'. Schade Frank van Kooten was eerder com missielid in de Provinciale Staten van Utrecht. Hij werkt nu vrijwillig voor de nieuwe eenmansfractie van zijn vrouw, als ambtelijk secretaris. In een brief van PvdD-partij- secretaris Elze Boshart staat als re den voor het royement dat hij 'de partij op onredelijke wijze bena deelt heeft door voor zijn vrouw te werken. Haar uitingen in de media zouden de Partij voor de Dieren schade hebben berokkend'. V reizen nlJ 8 of 9 dagen 4* MS Sovereign Vliegreis vanaf Amsterdam of Rotterdam per Transavia Cruise o.b.v. All Inclusive Fooien t.w.v. 77,- p.p. O.a. Napels, Rome en Monaco Vertrek september t/m november 2019 Tip: Ook te boeken in combinatie met 1 hotelnacht in Barcelona vanaf 655- p.p.! donderdag 12 september 2019 Kroongetuige zegt deal OM deels op, wat nu? Kroongetuige Nabil B. heeft dit voorjaar zijn beschermingsdeal met het Openbaar Ministerie (OM) opgezegd. Die beslissing stelt het OM en de politie voor grote dilemma's. Yelle Tieleman Utrecht Wie is Nabil B. ook alweer? Wat is er nu aan de hand? Een 'verouderingstekening' van Ridouan Taghi. beeld politie Worden Taghi en Razzouki nog gepakt? zie stipreizen.nl/sovereign Villefranche-sur- Civitavecchia Barcelona Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut exd. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. -Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13