Lars het extra benauwd Drankprobleem? 'Gelul. Ik drink sowieso weinig' 3 dagen Kust 5 Als ik met gym hard ren, krijg ik een steek en moet ik stoppen Incl. diner 99 99 longen zijn slecht. Dus die kans is klein." Lars gaat heel goed met zijn astma om, vertelt zijn moe der Melanie. ,,Hij accepteert dat hij het heeft. Dat kan ook niet an ders. Maar soms vindt hij het wel echt heel vervelend. 'Waarom heb ^k dit nou?' vraagt hij dan. Uiteraard hadden we het liever anders gezien. Zijn oudere en jongere zus hebben nergens last van." Dat astma bij kinderen in veel gevallen wordt veroorzaakt door uitlaatgassen, is nieuw voor haar. ,,We wonen in de Rand stad, vlakbij de A13, maar daar sta je niet zo bij stil. En wat doe je eraan? We kunnen moeilijk naar Drenthe verhuizen Lars denkt daar wel vaak over na, als hij de A13 oversteekt on derweg naar zijn nieuwe middel bare school. ,,Vanaf de brug zie ik al die vieze uitlaatgassen. Dan zou ik willen dat ik op een knop kan drukken waardoor alle lucht schoon wordt. Maar dat kan he laas niet." Om toch ^ets te doen tegen die rotziekte, organiseerde hij vorig jaar, toen hij nog in groep acht zat, een sponsorloop voor zijn school. ,,We moesten een spreek beurt houden en toen koos ik voor het onderwerp astma, zodat ik aan anderen kon vertellen hoe het is. Toen kwam ik op het idee om ook een sponsorloop te doen. Daarmee heb ik bijna 2200 euro opgehaald voor het Longfonds. Dat was heel fijn." Kijkers reageerden zondagavond met stijgende verbazing op een op treden van Frits Wester (57, foto) in RTL Nieuws. De journalist bracht in zicht- en hoorbaar labiele toestand het laatste nieuws over de strafzaak tegen Geert Wilders. RTL zette het bewuste bulletin van 19.30 uur niet online. Dat was bewust, zegt adjunct hoofdredacteur Mare Schreuder van RTL JÉ Nieuws. „Wij waren niet blij met deze uitzending." „Ik maak me zor gen", wil Schreuder nog kwijt. „Want dit was niet goed. En de vorige keer ook niet", zo doelt hij op de uitzen ding na het overlijden van oud-pre mier Wim Kok eind vorig jaar. ,,Ik wil weten wat er aan de hand is." Schreuder wil niet ingaan op wat vele bronnen van wie de namen bij deze krant bekend zijn, vol overtui ging zeggen: dat Wester zich al ja ren tijdens werktijd schuldig maakt aan overmatig alcoholgebruik. Deze bronnen schetsen het beeld van een publiek geheim dat al jaren bestaat in politiek Den Haag en op de redactie van RTL Nieuws. Ergernis Niemand twijfelt aan Westers pro fessionaliteit, maar het drankpro bleem is een groeiende ergernis on der zijn RTL-collega's. Wat de ver slaggever in zijn privétijd doet, is aan hem, maar - zo klinkt het - ook de kijker zag hem vaker live zeer wankel zijn verhaal doen. In okto ber vorig jaar gebeurde hetzelfde na het overlijden van Kok. Het frag ment, door talrijke media los ge- knipt en online geplaatst, werd heel vaak bekeken. De redactie was het op dat moment beu. De eindredac tie van RTL Nieuws stelde zich op het standpunt dat het zo niet langer kon, vertellen ingewijden. De ver slaggever verdween daadwerkelijk korte tijd van de beeldbuis. Verklaring Wester zelf doet het allemaal met een lach af als 'gelul'. ,,Ik drink al bijna helemaal niet meer." Op de vraag of hij een drankprobleem heeft dan wel had, is het antwoord: ,,Nee. Het is nooit een probleem ge weest. Ik drink sowieso héél wei nig. Ik ben ooit één keer met mijn stomme kop aangehouden in de auto toen ik iets te lang op het terras had geze ten met Jan Marijnis- sen. Dat is volgens mij alweer vijftien jaar J geleden. Verder: never nooit een probleem.'' Voor alle tv-optre- dens - ook in talkshows - die bij de kijker opzien baarden, heeft Wester een ver klaring. 'Hongerklop', is er een. Ook had hij naar eigen zeggen ooit last van een 'parasiet in mijn huis die onder mijn huid kroop' en een 'jet lag'. En even voor de uitzending over het overlijden van Kok vroeg de redactie hem 'plotseling mijn verhaal persoonlijk te maken'. Het is een verklaring die in Den Haag en op de redactie van RTL Nieuws als ongeloofwaardig wordt gezien. Afgelopen zondagavond was er in het bulletin van 18.00 uur ogen schijnlijk nog niets aan de hand. Het ging mis om 19.30 uur. ,,Ik ging tussendoor even slapen. Dat had ik niet moeten doen. Ik was zelfs zó moe dat ik nog even door de wekker heen sliep. Ik was niet scherp." Wester is sinds 1994 parlemen tair verslaggever van RTL Nieuws. Daarvoor was hij onder meer per soonlijk voorlichter van CDA-cory- fee Elco Brinkman. De journalist heeft de reputatie dat hij bijna jaar lijks als eerste de Miljoenennota in handen heeft. 4 dgn Sauerland HP 5 dagen Vëluwe**** www.Zoweg.nj/dagbjad of 0900-9693 70ere dinsdag 10 september 2019 GO stuk schoner' -Lars Wubben (12) Kijk op de site bij /video Lars (12) vertelt hoe het is om astma te hebben. Bij RTL leven grote zorgen om de gezondheid en toekomst van Frits Wester. Het is al jaren een publiek geheim dat de politiek verslaggever kampt met een al coholprobleem. Wester zelf blijft met een lach ontkennen. Gudo Tienhooven Hilversum Slaap in het sfeervolle Naaldwijk, nabij het strand van Kijkduin en Scheveningen! 2 nachten in 4* Fletcher Hotel-Restaurant Carlton r -? 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet, gratis wifi parkeren I 1 keer een 2-gangen diner jafly I Aankomsten in september 79,- en daarna 69,- p.p. 3* Hotel Altastenberg, Winterberg (9,2) 4* De Wipselberg, Beekbergen (7,8) 3 nachten incl. ontbijtbu 3x een 3-gangen diner Incl. Sauerlandkaart let en wifi 4 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. binnenzwembad Gratis wifi en parkeren Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserverint igskosten en toeristenbelasting Stikstofdioxide (micromol/m2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5