II 7 NIEK VAN DE ZANDE VIDEOGRAAF Vliegen met een drone of filmen met camera is voor veel mensen een leuke hobby. Voor videograaf Niek van de Zande (25) is het meer dan dat. Hij maakte er zijn fulltime job van. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland ging doen." Niek merkte dat hij heel gemotiveerd was op dat ge bied en niet veel later startte hij twee bedrijven: Glanz en Vlotr. Met het eerste poetste hij auto's en met het tweede legde hij zich samen met een compagnon toe op video. „Eigenlijk heb ik alles geleerd van internet. Camera's en een drone gekocht en er eens goed voor gaan zitten." Klinkt simpel, maar dat was het natuurlijk niet. ,,Onze eerste opdracht was een Ik denk dat ik zo'n tachtig uur in de week werk, maar dat stukje vrijheid om het doen zoals ik wil, is veel waard promotievideo voor het Klimbos in Westenschouwen. Het duurde wel vier maanden voor die klaar was. Om daarna meer werk te ge nereren, gingen we het hele ei land over en stapten overal bin nen. We gingen actief netwerken en verkopen." Tegenwoordig heeft Niek voor een korte promotievideo twee tot drie dagen nodig. Filmen, edi- ten, muziek uitkiezen, afwerken; alsnog een pittige klus. Niek heeft verschillende voor beelden tegen wie hij een beetje opkijkt. ,,Tijdens mijn stage bij Jan Deurloo van de stacaravans zag ik hoe gedreven hij is en barst van de ideeën. Ook bij mijn va der zag ik dat in zijn sportschool. Het is hard werken en soms is het lastig mensen te overtuigen van je product. Ik denk dat ik zo'n tachtig uur in de week werk, maar dat stukje vrijheid om het doen zoals ik wil, is veel waard." Moeilijke punten Moeilijke punten zijn er ook. ,,Er komt soms zo veel op me af dat het niet lukt om de creativiteit naar boven te halen. En een goede structuur aanbrengen in je dag is een uitdaging. Ik vind dat wel be langrijk, gezondheid staat op één." In de toekomst ziet Niek zich wel een kantoor openen met wat mensen in dienst. Ook al werkt hij veel samen met andere freelancers, gelijkgestemden van zijn eigen leeftijd mist hij een beetje. ,,Ik denk dat hier genoeg mogelijkheden zijn. Het liefst zou ik nog eens een platform creëren waar ik andere mensen mee kan inspireren. Mensen die wel willen ondernemen, maar het nog niet durven." ls geboren en getogen Zie- rikzeeënaar vindt Niek van de Zande Schouwen- Duiveland een ideale omgeving om te wo nen en te werken. Al is zijn werk gebied in de praktijk veel groter dan dat. Zijn opdrachtgevers be vinden zich in heel Zeeland en daarbuiten. Soms mag hij zelfs voor projecten naar het buiten land. Monaco, Griekenland en Roemenië stonden eerder al in zijn werkagenda. Twee bedrijven Na de middelbare school was het even zoeken wat hem paste, maar nu is hij echt op zijn plek. ,,Ik heb opleidingen op verschillende ge bieden gedaan, van metaal en elektro tot bank en verzekerin gen. Daarna ben ik ook nog een tijdje buitensportinstructeur ge weest. Totdat ik in Rotterdam een hbo opleiding ondernemen dinsdag 10 september 2019 SD In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: video- graaf Niek van de Zande - Niek van de Zande Na de middelbare school was het voor Niek van de Zande even zoeken, maar nu is hij echt op zijn plek als videograaf. FOTO'SERNESTA VERBURG Mariska den Hartog Zieirkzee Niek bij de bedrijfswagen van zijn bedrijf Vlotr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52