'Alsof Sinatra zelf op het podium staat' II IN DE REGIO 6 De weg krijgt nieuw asfalt en dat gaan bestuurders merken MIJN DORP, MIJN STAD Michiel Bouwman Zierikzee Rijkswaterstaat, de beheerder van de weg, neemt grofweg het ge deelte tussen de Weg naar de Val en Schelphoek onder handen. Dat deel wordt in vier stukjes gehakt, die ie der op een ander tijdstip afgesloten zijn. Op doordeweekse dagen is dat tussen 20.00 en 06.00 uur. In het weekend is de weg van vrijdag avond 22.00 uur tot zondag 18.00 uur afgesloten. Gisteravond lichtten Rijkswater staat, de gemeente, uitvoerder KWS en busmaatschappij Connex- xion de plannen toe. Want ook voor de bussen heeft het werk gevolgen. Op maandag 30 september en dinsdag 1 oktober is het busstation niet bereikbaar Bijvoorbeeld op maandag 30 sep tember en dinsdag 1 oktober, als de rotonde 's avonds helemaal dicht is. ,,Dan is het busstation niet bereik baar", legt Francis van Hemert van Rijkswaterstaat uit. ,,Een verkeers regelaar vangt de mensen op bij het station en begeleidt ze naar de tij delijke halte een eindje verder. Vanaf daar kan de bus wel vertrek ken." Die tijdelijke halte komt aan de N59 ter hoogte van de Oudeweg. Daarnaast vervallen op sommige tijdstippen ook de haltes in de wijk Poortambacht. Omleidingsroutes Om de binnenstad zoveel mogelijk te ontzien, lopen de omleidings routes via de Lange Blokweg rich ting Kerkwerve en Serooskerke. Als de rotonde dicht is, lopen omlei dingen via Nieuwerkerk, Beldert en Schuddebeurs. Op rijkswaterstaat.nl kunnen ge detailleerde kaarten en omleidings routes bekeken worden. Grinnikend zegt Ron Henderikse: ,,Het is alsof je Frank Sinatra zelf ziet, als de zanger van de Zeeuws- Vlaamse Swinging Affair Bigband het podium betreedt. En ja, ik ben zo oud dat ik weet hoe Sinatra eruit zag. Hij was het die jazz voor het eerst in de hitlijsten bracht. De Swinging Affair Bigband laat num mers van Sinatra uit het American Songbook horen. De zanger, Frank in person noemt hij zichzelf, is een spitting image van de echte Sinatra." De interim-voorzitter van Stich ting Jazz by the Sea vertelt met ge noegen over het programma van de 29ste editie van het festival, dat ar tiesten laat optreden in vier Wal- cherse plaatsen. ,,Ter gelegenheid van de herdenking van de Slag om de Schelde hebben we een pro gramma met muziek uit die tijd. Zo brengen The Blue Jeans Big band en de zangeressen van Appletree een tribute aan Glenn Miller en The Andrew Sisters: In the Mood en Rum and Coca Cola zijn natuurlijk te ho ren." De Andrew Sisters traden tij dens de Tweede Wereldoorlog op voor de troepen. Het was Frank Sinatra die jazz voor het eerst in de hitlijsten bracht Het festival duurt vijf dagen en speelt zich voor een groot deel af in Domburg. The Dutch All Stars Jazzband, met zangeres Machteld Cambridge, is zondag tussen 11.30 en 13.00 uur te horen tijdens de tra ditionele kerkdienst in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen. Die avond wordt ter afsluiting het vaste con cert in hotel-restaurant Solskin ook in Vlissingen gehouden. Vast on derdeel van het festival is de street- parade op zaterdag. Hartje Dom burg swingt tussen 14.00 en 17.00 uur met door de straten en over de pleintjes slenterende bandjes en orkestjes. Henderikse: ,,Woensdag en donderdag zijn er losse optre dens in diverse horecagelegenhe den. Op de podia voor het Badhotel en op de Markt zijn vrijdag, zater dag en zondag optredens. Ik vind het ieder jaar mooi te zien hoe bij zonder de samenwerking tussen de horeca en Jazz by the Sea verloopt in Domburg. Afgestemd op de op tredens op de twee podia. Het Marktpodium is dit jaar grootser dan voorgaande jaren. De officiële opening van het festival wordt vrij dag verricht door de Veerse cul tuurwethouder Bert van Halderen. Dat gebeurt op het hoofdpodium rond 19.45 uur." Volgend jaar viert de stichting het dertigjarig jubileum van het festival. Henderikse: ,,Wat we dan gaan doen? Vast iets leuks, maar we moeten eerst dit jaar maar even doen. Na de evaluatie daarvan kij ken we naar het jubileum. Zesde editie Fjoertoer Derde editie Huntington Café Cursus fotografie beginnen donderdag en vrijdag twee fotografie cursussen. De cursus begint op beide dagen om 13.30 uur, en bestaat uit zeven bijeenkomsten. Tijdens elke les, die dinsdag 10 september 2019 SD N59 bij Zierikzee afgesloten Mensen die 's avonds of in het weekend de auto pakken om Zierikzee in en uit te gaan, moe ten eind deze maand en begin oktober hun route aandachtiger uitstippelen dan normaal. De N59 krijgt nieuw asfalt en is daarom regelmatig afgesloten. -Francis van Hemert, Rijkswaterstaat De band Barrelhouse, vorig jaar op Jazz by the Sea. foto peter van den assem Frank Sinatra, Glenn Miller en the Andrew Sisters herleven tij dens Jazz by the Sea. Vanaf woensdag 18 september zijn Domburg, Oostkapelle, Westka- pelle en Vlissingen vijf dagen In the Mood. Annemarie Zevenbergen Vlissingen -Ron Henderikse, voorzitter Stichting Jazz by the Sea Meer informatie en het volledige programma is te vinden op de website: jazzbythesea.nl. RENESSE Ondernemend Renesse Aan Zee houdt zaterdag de zesde editie van de Fjoertoer Renesse. De toer bestaat uit een wandeltocht door de na tuur en brengt deelne mers langs creatieve kunstwerken van licht en vuur. Er kan gekozen worden voor een route van negen kilometer of een langere route van zestien kilometer. Na af loop is er in het centrum van Renesse een after party. Tickets voor de tocht en afterparty via fjoertoer-renesse.nl. HEINKENSZAND SVRZ houdt donderdag voor de derde keer een Huntington Café in Grand Café De Fon- teyne. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met de ziekte van Hun- tington, hun naasten en andere geïnteresseer den. Het thema is 'Leven met de diagnose Hun- tington'. Het café begint om 19.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE In dorpshuis De Schutse Eerdere editie van de Fjoertoer. FOTO MARIEKE MANDEMAKER steeds drie uur duurt, wordt een excursie ge daan. Deelname kost 160 euro. Meer informa tie en aanmelden via volksuniversiteitzee- land.nl. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur Bos- wachterij, 18.00 uur: Schemerwandeling; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NIEUWERKERKThee- tuin de Stokroos, 11.00-20.00 uur: Maisdoolhof open; NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Badminton Senior en BC Noord- gouwe; OUWERKERK Dorps huis, 10.00 uur: Be wegen voor ouderen; 19.00-23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder- club, 19.15 uur: Be wust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 10.30 uur: Cat Sto ries, 14.00 uur: Britt- Marie was hier, 20.00 uur: Yesterday, Kraanplein, dagelijks: Raamexpo O, kijk Zierik langs de Ee; Havenplein; VVV Nieuwe Haven, 10.30 uur: Stadswandeling met monumentbe- zoek; 't Luitje, 11.00 uur: Zeehondensafari met Frisia; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Expeditie Zeeuwse IJstijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51